Cabrio Araçlar Güvenli Mi?

fressparty

cenk
Düz Yol Gazcısı
16 Mar 2020
9
0
185
istanbul
Marka
Mercedes
Selamın aleyküm beyler cabriolet araba almak istiyorum ama bu arabalar ne derece güvenlidir pek bir bilgim yok forumlarda okuduğuma gore takla attinmi kafan asfalta carpiyormus dogrumudur? Anti roll bar varmış bu ne derece olum riskini düşürür?

Solution
Selamın aleyküm beyler cabriolet araba almak istiyorum ama bu arabalar ne derece güvenlidir pek bir bilgim yok forumlarda okuduğuma gore takla attinmi kafan asfalta carpiyormus dogrumudur? Anti roll bar varmış bu ne derece olum riskini düşürür?

Belirli güvenlik testlerinden geçiyorlar ancak tabii ki sac tavanlı araç gibi olmayacağını düşünüyorum.

Örnek videolar ekliyorum, araçtan araca değişse bile komple sacın korumasıyla cabriolardaki güçlendirilmiş direklerin veya takla için yapılmış güvenlik sistemlerinin bir olmayacağını düşünüyorum. Altta örnek olarak attığım videolarda da var, trafikte takla atan eski bir araçtan bile sürücü rahat şekilde çıkarken cabrio takla atma testindeki mankenlerin kafaları asfalta vuruyor...

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Belirli güvenlik testlerinden geçiyorlar ancak tabii ki sac tavanlı araç gibi olmayacağını düşünüyorum.

Örnek videolar ekliyorum, araçtan araca değişse bile komple sacın korumasıyla cabriolardaki güçlendirilmiş direklerin veya takla için yapılmış güvenlik sistemlerinin bir olmayacağını düşünüyorum. Altta örnek olarak attığım videolarda da var, trafikte takla atan eski bir araçtan bile sürücü rahat şekilde çıkarken cabrio takla atma testindeki mankenlerin kafaları asfalta vuruyor (306'yı dikkate almıyorum eski araç, alacağınız araca özel bakmanız en doğru sonucu verecektir, onda da coupe seçeneği kadar güvenli olmayacağını düşünüyorum).

Tabii bunlar takla atma senaryosunda geçerli, adım adım trafikte beklerken karşı şeritten tavanına uçan araba konusu da gördüm. Arabanın içindekiler yaralanmadan çıkıp detaylı şekilde fotoğraflarla desteklenmiş bir konu açmıştı ki o olaydan haberim oldu, benzer senaryoda cabrio aracın içindekilerin şansının olacağını zannetmiyorum.

Ek: Ve tabii perde hava yastığı da bulunmayacağı için yandan gelebilecek darbelerde daha korumasız kalacak.

Son düzenleme:
Solution
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım