Cakmaktan cakmaga aku takviye cihazi !!! nasil yani ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Iyi aksamlar beyler,
Gecenlerde erenkoy gumruk perakende satis magazasinda ilginc bir urun gordum (arada giderim, hic akliniza gelmeyecek seyler bulabiliyorsunuz, tavsiye ederim)
Cakmaktan cakmaga aku takviye cihazi, urunun uzerinde turkce marka ve aciklamalar vardi ama ne adres vardi, ne de web sitesi. Hatta markayi netten de arattim ama hicbirsey cikmadi. Urun zaten baya dandikti, 5m lik incecik bir kablosu, cok kalitesiz plastikten yapilmis soketleri vardi, ama cok pratik gorunuyordu, zorlasaniz cebinize bile girer yani :D. Neyse biraz daha arastirdiktan sonra bunun orjinalini de buldum.
https://www.praktiker.com.tr/urunler/bdbbc2c-cakmaktan-cakmaga-takviye-cihazi
15575_1.jpg

Aslinda fiyati biraz yuksek gibi duruyor ama gercekten ise yarayan bir takviye kablosunu da 100 tl den asagi alamazsiniz, hatta bir cok insan kablosunu alip sanayi de kendi yaptirir :D
Icinizde daha once duyan, goren, kullanan hatta sahibi olan varmi?
Bence elini kirletmektense, temiz temiz takviye yapmak icin muhtesem bir cihaz. Telefonlardaki "on the go" teknolojisi gibi dusunebilirsiniz :D
Tek dezavantaji sure, 20 dk da sarj ediyor, arac calistirilmaya hazir oldugunda yesil isik yaniyor.
Takviyeden anlamayan erkekler ve ozellikle bayanlar icin bence bicilmis kaftan.
Imageresizer.ashx

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Daha once hic gormedim ben de. Pratik bir urune benziyor ama iyi arastirmak lazim. Kas yapayim derken goz cikarmamak gerek.

Dip not olarak da bir uyari verelim; stop start olan araclarda hic bir sekilde aku takviyesi yapmayin.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ben bu ürünü duydum ama hiç kullananı görmedim, duymadım. Açıkçası bana da sakat geliyor. Sigorta kutusundan geçirilecek elektrikle akü takviyesi yapmak, püsküllü bakır hoparlör kablolarıyla trifaze elektrik tesisatı çekmek gibi geliyor bana. :)

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Arkadaşın aracında vardı denize gitmistik ve müzik dinliyelim 220yi kullanalim derken aküyü eritmistim arkadaş arabadan bunu çıkarttı takviye kablosu diye önce kafa buluyor sandım sonra yaklaşık 30dkda yeşil ışık yaktı ve aracım çalıstı tek sorunu kabloları acayip ısınıyor eriyecek sanıyorsun birde aküden aküye yapıp 2dkda halledilecek iş 30 dk sürüyor

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Gunaydinlar
Yurtdisi sitelerine de baktim, cok yerde bulunmuyor aslinda, hic kullanici yorumu da bulamadim. Ama marka bana cok guven veriyor, sanki sikinti yada tehlike olsa hala satisina devam etmezlerdi gibi geliyor.

@pulusoglu aslinda icerenkoy saniyorum orasi semt olarak ama Erenkoy Gumruk Mudurlugune bagli oldugu icin, adi da oyle geciyor.
http://istanbulbolge.gtb.gov.tr/bag...u/istanbul-perakende-satis-i̇sletme-mudurlugu

@kaansoysal ayni markanin urunumuydu? ewet uzun surmesi sikinti !
Garip bir şekilde o yağlı paslı kirli takviye kablosu bana daha samimi gelmiştir. Hani bu küçük alet bir şeytanlık yapıp bir yeri bozacak gibi duruyor. :D :D
Dedigim gibi aktarma kablosu olan ve az cok anlayan bir erkek kesinlikle 20-30 dk beklemez, bu urun kablosu olmayan, olsa da kullanmayi bilmeyen erkekler ve butun bayanlar icin daha cazip. Fakat yine de bence cok guzel bir cozum.
@bedirhan. kablodan gecen akim 5 amper, cok yuksek degil ama isinma yapmasi cok ta anormal degil tabiki, telefon sarj etmiyoruz :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
çok ilginç bi cihaz, süre olarak aküden aküye takviye tamam daha kolay ama @saracer 'in dediği gibi bilmeyen bayan şoförler falan direk bunu kullanabilir. Tabi @kaansoysal 'ın bahsettiği gibi kablolardaki aşırı ısınma pek hoş değil, eski model araçlarda denenmesi halinde kabloları eritip yangın çıkartabilmesi muhtemel. Pratik, oldukça etkili icat ama biraz daha geliştirilmeli. Daha fazla güven verip daha kısa sürede takviye yapılabilmeli :)

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
çok ilginç bi cihaz, süre olarak aküden aküye takviye tamam daha kolay ama @saracer 'in dediği gibi bilmeyen bayan şoförler falan direk bunu kullanabilir. Tabi @kaansoysal 'ın bahsettiği gibi kablolardaki aşırı ısınma pek hoş değil, eski model araçlarda denenmesi halinde kabloları eritip yangın çıkartabilmesi muhtemel. Pratik, oldukça etkili icat ama biraz daha geliştirilmeli. Daha fazla güven verip daha kısa sürede takviye yapılabilmeli :)
Adi gecen marka bunun mutlaka ar-ge sini yapmistir. Daha hizli sarj icin daha yuksek akim lazim (cakmak girisi kaldirmayabilir), daha cok akim demek daha kalin ve kaliteli kable demek, o da daha agir (cok kullanisli olmayabilir) ve buyuk bir urun dolayisiyla fiyati da 1-2 misline kadar cikartabilir bunlar. Bu baglamda eminim pazar arastirmasi yapilmis, buna halkin ne kadar para verebilecegine kafa yorulmus ve bu maliyette en optimum kombinasyon saglanmistir diye dusunuyorum.
Dusunsenize aktarma yaparken kablo isinmasindan yada herhangi bir kisa devreden bir yangin ciksa veya arabanin beynine fln zarar gelse, insanlar deliler gibi davalar acar, markayi dogduguna pisman ederdi, eminim yuzlerce kez test edilmeden seri uretime gecilmemistir.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Başlığı görünce hadi canım olur mu öyle şey kesin Çin malıdır dedim.
Antin kuntin adı duyulmamış bir markanın ürünü olsaydı endişe edebilirdim ancak Black & Decker'in malı olduğunu görünce bir şüphem kalmadı
Gayet kullanışlı bir ürüne benziyor. Yukarıda ısınma yaptığı yazılmış. Açıkçası kullandığım bir ürün değil, ilk defa görüyorum. Isınmanın sebebi tam olarak o mudur bilemem ancak şöyle bir durum var ki ; Yay tahrikli tambur kablolarda, kablonun tamamını dışarı çıkarmazsanız aşırı ısınıyor, hatta ve hatta yanabiliyor
Hepsi burada kampanya yapmış 109 TL
http://www.hepsiburada.com/black-de...MIgP6XrLKm1QIVRjwbCh00vAwGEAQYAiABEgI8vvD_BwE

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam star stoplu arabalarda takviye yapınca ne sorunu oluyor ki. @CenkGs
Kullanma klavuzunda bu uyarı yapılıyor. Detaylı bilgim olmamasıyla beraber ss'li araçların akülerin normal araçlardan daha farklı olup takviye yapıldığı zaman sisteme ve aracın beynine zarar gelme ihtimali doğuyor.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Gunaydinlar
Yurtdisi sitelerine de baktim, cok yerde bulunmuyor aslinda, hic kullanici yorumu da bulamadim. Ama marka bana cok guven veriyor, sanki sikinti yada tehlike olsa hala satisina devam etmezlerdi gibi geliyor.

@pulusoglu aslinda icerenkoy saniyorum orasi semt olarak ama Erenkoy Gumruk Mudurlugune bagli oldugu icin, adi da oyle geciyor.
http://istanbulbolge.gtb.gov.tr/bagli-mudurlukler/istanbul-perakende-satis-i̇sletme-mudurlugu/istanbul-perakende-satis-i̇sletme-mudurlugu

@kaansoysal ayni markanin urunumuydu? ewet uzun surmesi sikinti !

Dedigim gibi aktarma kablosu olan ve az cok anlayan bir erkek kesinlikle 20-30 dk beklemez, bu urun kablosu olmayan, olsa da kullanmayi bilmeyen erkekler ve butun bayanlar icin daha cazip. Fakat yine de bence cok guzel bir cozum.
@bedirhan. kablodan gecen akim 5 amper, cok yuksek degil ama isinma yapmasi cok ta anormal degil tabiki, telefon sarj etmiyoruz :D
Evet oda black deckerındı gayet güzel işliyor abdden almış ben trde satan bulamadım yoksa bir tane alırdım herzaman takviye kablosu olan birini bulamıyoruz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım