California'da İnsanların Araç Alım Gücü

Türkiyedeki araç fiyatları normal mi

• evet

Kullanılan: 6 8.6%
  • hayır

Kullanılan: 64 91.4%

• Kullanılan toplam oy
    70
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920

vw dsg den vazgeçmiş sanırım 8 ileri tam otomatik diyor 1.4 tsi da

yeni jetta arkadaşlar videoyu 11. dakikadan sonra izlersseniz california da asgari ücretin 2500 dolar olduğunu ve sıfır vw jetta aracın 26000 dolar oldugunu görürsünüz yani 10 maaş civarı ,şimdi bu araç burada satılsa 200000 tl civarı olduğunu düşünürsek ve asgari ücretin de 2000 olduğunu hesaplarsanız bu araç alınabilirmi aldıktan sonraki yürütme giderlerine hiç girmiorum bile yani siyaset politika yapmak istemiyorum ama takdir sizlerin

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
bir de şu yollara bakın çatlaklar bile kapatılmış düzenli sokaklar bizim belediyecilik anlayışı çok farklı imiş diyeyim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Jetta modelinde sonradan değişmediyse ABD'ye özel olarak üretilme kararı alındığı için çift kavramadan vazgeçip tam otomatiğe geçmiş olmaları normaldir. ABD müşterisi pek sevmiyor çift kavrama araçları.

ABD ve Avrupa'da izlediğim testlerden edindiğim bilgilere göre C segment otomobiller yaklaşık 25 - 35-38 bin euro arasında değişen fiyatlara sahip. Yani asgari ücret düşünüldüğünde ulaşması Türkiye'ye göre çok daha kolay bu bariz belli oluyor. Asgari ücretin üzerine çıkıp normal işlerde çalışan ve biraz daha fazla kazanan kişiler içinse daha kolay tabi.

TL'nin döviz karşısında çok değersiz olması, vergi oranlarının da aşırı fazla olması fiyatları bu hale getiriyor maalesef. Neticede bunun siyasete falan çekilecek bir yanı yok. İçinde yaşadığımız koşullar neyse onu söylüyoruz.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
asgari ücretin 2500 dolar olduğu californiada 2, el fiyatlarına bakın yaşamıyoruz resmen

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Amerika'ya gitmeye gerek yok. En kötü bir avrupa ülkesinde bile 2bin euro'ya 2010 model passat alabiliyorsun. Bu konuyu tartışmaya gerek bile yok. ÖTV + ÖTV'nin KDV'si oldukça ve diğer tüm vergiler bu kadar yüksek oldukça ülkedeki alım gücü artmaz. Halkımız maalesef bu ülkeyi ayakta tutuyor.
Bizde buradan ancak video izleyerek iç geçiririz. Bu kaderi ancak bu ülkeden çekip giderek değiştirebiliriz.

CaganBey

Profesör
7 Ocak 2019
125
337
1,285
İstanbul
Marka
Nissan
Sırf araba manyaklığım yüzünden LA'e taşınmak istiyorum. İnsanların alım gücü çok yüksek olduğu için ''Part Time'' çalışan bir üniversiteli burda ultra zegin kişilerin bindiği 5.0 GT bir Mustang'e binebiliyor ve benzinin fiyatını düşünmeden LA'den Meksika'ya gidebiliyor. Ben burda motoruma 15 TL link benzin koyduğumda kadran oynamıyor orada adam deposunu yarılıyor.

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ben bizim burda sahip olabilmek için minimum 25bin tl vermemiz gereken 99 model passatın alman 2. el sitesinde burdakilerden çok çok çok daha temizlerinin 800-900euro olduğunu görünce yıkılmıştım. Henüz kendime gelemediğim için tekrar yıkamaz bunlar beni :D Biz burda 1 yıllık maaşa yemeden içmeden bir kuruşuna ellemeden yaşarsak alıyoruz adamlar 1 asgari ücretle 2 tane alıyor 99 passatı

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,857
4,020
İstanbul
Marka
Yok

vw dsg den vazgeçmiş sanırım 8 ileri tam otomatik diyor 1.4 tsi da
Yav gardasim sizde 1.3 muldijed eğeya alın lineya alın şükredin biraz (!) (!)
yeni jetta arkadaşlar videoyu 11. dakikadan sonra izlersseniz california da asgari ücretin 2500 dolar olduğunu ve sıfır vw jetta aracın 26000 dolar oldugunu görürsünüz yani 10 maaş civarı ,şimdi bu araç burada satılsa 200000 tl civarı olduğunu düşünürsek ve asgari ücretin de 2000 olduğunu hesaplarsanız bu araç alınabilirmi aldıktan sonraki yürütme giderlerine hiç girmiorum bile yani siyaset politika yapmak istemiyorum ama takdir sizlerin
Yav gardasim sizde 1.3 muldijed eğeya alın lineya alın şükredin biraz (!) (!)

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920

Ekli dosyalar

• nihat-iftar.jpg
    nihat-iftar.jpg
    44.7 KB · Görüntüleme: 97
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım