California'da İnsanların Araç Alım Gücü

Türkiyedeki araç fiyatları normal mi

• evet

Kullanılan: 6 8.6%
  • hayır

Kullanılan: 64 91.4%

• Kullanılan toplam oy
    70
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
TCG Anadolu uçak gemisi değildir.
12 adet uçağı gövdesinde barındırabilir ve kalkış iniş yaptırabilir ABD nin sahip olduğu dev uçak gemilerinden değildir lakin askeri teknolojilerde büyük iyidir diye birşey yoktur bizim Donanmamızın ihtiyacı doğrultusunda Yeterli bir uçak gemisi olabilen çok fonksiyonlu bir gemidir uçak gemisi de olabiliyor zaten bu özelliği ile rakiplerinden daha avantajlı Yoksa ABD başkanının bir sözü vardır eğer bir ülkenin ekonomisini mahvetmek istiyorsanız bir uçak gemisi verin der.

Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Sözünüze genel anlamda katılıyorum bizde yüzyıllardır bu böyle Türk törelerinde Hakan’a itaat Devlete sadakat esası üzerinden Devlet kutsallaştırılır lakin bizde 3000 yıl böyle olmanın sayesinde Onlarca
İmparatorluk ile Cihan’a hükmettik demekki Atalarımız da birşeyler biliyormuş. İşin Tehdit kısmı vs ise Devletimizin uydurması değil Altımızda Terör koridoru Doğuda Kürt devleti Gezi olayları ile Mısır ve Libya’ya açıkça çevrilmek istenen Türkiye bunları da görüyoruz Kafayı kuma gömmeye gerek yok burası Filipinler’de tatil köyü değil 100 yıl önce İmparatorluğu yıkılarak sömürülmeye başlanan Batı Doğu Haçlı Savaşlarının hiç eksik olmadığı Orta Doğu
Normalde devletin halk için olması gerekir bizde ise devlet öyle bir konuma getirilmiş ki devlet yaşasın da halk ne yaparsa yapsın düşüncesi var. Anadolu insanı da yüzyıllardır bu düzenin bi parçası olmuş zaten sesini çıkarmıyor. Baştakiler de düzeni kurmuş sürekli yeni bir düşman, devlete yeni bir tehdit. Sonra silah yatırımları vs. dur ya hitler dönemi değil mi bu?

ffsahin

Asfalt Kurutucu
12 Ocak 2019
45
94
635
12 adet uçağı gövdesinde barındırabilir ve kalkış iniş yaptırabilir ABD nin sahip olduğu dev uçak gemilerinden değildir lakin askeri teknolojilerde büyük iyidir diye birşey yoktur bizim Donanmamızın ihtiyacı doğrultusunda Yeterli bir uçak gemisi olabilen çok fonksiyonlu bir gemidir uçak gemisi de olabiliyor zaten bu özelliği ile rakiplerinden daha avantajlı Yoksa ABD başkanının bir sözü vardır eğer bir ülkenin ekonomisini mahvetmek istiyorsanız bir uçak gemisi verin der.
Dikine iniş yapabilen uçaklar için haklısınız lakin yinede bu gemiyi uçak gemisi yapmaz . Gerçek manada bir uçak gemisine ihtiyacımızın olmadığını düşünüyorum aksine bu gemi bizim için daha faydalı ama tutupta buna uçak gemisi demek doğru değil.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,727
6,786
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Şimdi böyle bir konu açıp, tartışma başlatıp, sonra yok ben siyaset yapmayacağım demek çok büyük bir ironi. Bu konu açılıyorsa siyasetin kralı olacak burda.

Ülkemizde gerek iktidar yanlısı, gerek muhalif iki kesiminde çok büyük bir kısmından tiksiniyorum. Genelde bu iki tarafta, büyük çoğunlukla hiç bir dayanağı olmadan birbirine sallıyor, körü körüne inandığı şeyi savunuyor. Bu kesim halk ayrıştırılıyor diye şikayet eder, karşısındakine çomar der. Bu kesim tüm dünyayı kendine hayran sanar, karşısındakine çapulcu der. Hiç birinin birbirinden farkı yok. Ne yazıkki bu konuda yazılan mesajlarda da bu kesimden insanlar var.(Aklı selim insanları ayırıyorum.)

Bu işin dünü yoktur. Şu an olduğumuz zamana ve görebildiğimiz bir gelecek var mı ona bakarız. Bakmalıyız. Şunun anlaşılması gerekiyor; Bu iktidar bu ülkeyi mükemmel bir konumda devralmadı, ilk yıllarda yüzümüzü Avrupa'ya dönme kararıyla beraber çok güzel işler yapıldı. Ama bir yere kadar. Sonra bu işler hep böyle gitmedi. Bir sürü yanlış işler yapıldı, bir sürü yalanlar söylendi ve bu iş ülkeye hizmetten çıkıp bir çeşit koltuk sevdasına dönüştü. Bir taraf hiçe sayıldı, bir kesim, bir kesimden intikama dönüştürdü işi. Neyse bu kısım uzar gider, aklı selim herkeste bunları biliyor ve düşünüyordur zaten.

Günümüz gerçeğine dönelim. Bu ülke bir kriz içindedir ve bunun en büyük sebebi idari tutumlar, davranışlar, güvensizlik ortamıdır. "Bu ülke zaten böyleydi şimdi böyle olduk bakın şu kadar ekmek alabiliyoruz" diyen biri bunu dile getiremiyorsa kaale alınacak biri değildir. En başta bahsettiğim kesimden biridir. Bu ülkede tanzim kuyrukları var, ciddi değer kaybetmiş türk lirası var, acaba bir şey dersem hapse girer miyim diye düşünen insanlar var, bir korku imparatorluğu var. Bu ülkede şuanda BDDK yok, yani ortada yok. Demokrasi yok. Güven ortamı yok.

Yapılan şeylerle övünmek elbette kişinin hakkıdır ancak oraya takılı kalmak en büyük hatadır. Tüp, şeker kuyrukları vardı bunu biz bitirdik diye söyleniyordu daha fenası şuan var. IMF borcunu biz bitirdik deniyordu, gorunen iş tekrar oraya gidiyor.

Benim şahsi yorumuma gelecek olursam, tüm bu durum zamanla göz göre göre oldu, evet. Ancak istenerek yapıldığına inanmıyorum. Ülkeye yönetime geçilen ilk yıllarda kazandirilmis durumun üstüne bile bile bunlar yapıldı demek bana mantıklı gelmiyor. Ve bu işin içinden çıkacağımızı düşünüyor, ümit ediyorum. Bu işin buhrana, iflasa gideceğini düşünmüyorum. İşin ucunda IMF gözüküyor. He bu bir çıkış mıdır? Hayır. Ileriye dönük ciddi politikalar izlenmesi gerekiyor.

Muhalefeti doğru yapan, her şeyi görüp tartabilen insanlarla bir şeyler olacak olursa. Yoksa bu ülkeye iktidarından çok, mevcut muhalefet zarar veriyor.

Forumda siyaset içerikli ilk ve son mesajım olacaktır. :) Ayrışmadan, anlaşabildiğimiz nice günlere...

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Dikine iniş yapabilen uçaklar için haklısınız lakin yinede bu gemiyi uçak gemisi yapmaz . Gerçek manada bir uçak gemisine ihtiyacımızın olmadığını düşünüyorum aksine bu gemi bizim için daha faydalı ama tutupta buna uçak gemisi demek doğru değil.
O bakış açısıyla bakarsanız sorun değil uçak gemisi değil diyebiliriz lakin dediğiniz gibi hem bizim ihtiyaçlarımıza en iyi cevap veren gemi bu Yani Donanmamız bunu istiyor hem de Sahip Olduğumuz En büyük Savaş Gemisi yani Amiral Gemimiz Aslı itibari ile Amfibi Hücum Gemisi lakin ASELSAN tarafından Savunma Sistemleri Taarruz Füzeleri ve İstihbarat ve Keşif Üniteleri de eklenebilen çok kapsamlı bir gemi ASELSAN Lazer Güdümlü Elektronik Harp Tapu Tufanı da entegre edebilme üzerinde çalışıyor eğer onu da eklerlerse Savaş Gemisi Sıfatı da kazanabilir hale bürünüyor fazlasıyla İdeal bir Gemi

ffsahin

Asfalt Kurutucu
12 Ocak 2019
45
94
635
O bakış açısıyla bakarsanız sorun değil uçak gemisi değil diyebiliriz lakin dediğiniz gibi hem bizim ihtiyaçlarımıza en iyi cevap veren gemi bu Yani Donanmamız bunu istiyor hem de Sahip Olduğumuz En büyük Savaş Gemisi yani Amiral Gemimiz Aslı itibari ile Amfibi Hücum Gemisi lakin ASELSAN tarafından Savunma Sistemleri Taarruz Füzeleri ve İstihbarat ve Keşif Üniteleri de eklenebilen çok kapsamlı bir gemi ASELSAN Lazer Güdümlü Elektronik Harp Tapu Tufanı da entegre edebilme üzerinde çalışıyor eğer onu da eklerlerse Savaş Gemisi Sıfatı da kazanabilir hale bürünüyor fazlasıyla İdeal bir Gemi
Hocam bahsettiğiniz işleri yapabildiğine yada bizim için ideal olmasına karşı bir argüman sunmuyorum zaten . Sadece bunun tutupta uçak gemimiz var diye lanse edilmesi doğru gelmiyor bana . Hani yapılan iş güzel ama ona olmadığı bir anlam yüklenerek sunulduğunda ben altında başka anlamlar arıyorum . Deyim yerindeyse kandırmaca gibi geliyor bana. Biz az çok araştırıp öğreniyoruz ama dışarda bir sürü insan gerçekten bunun gerçekten bir uçak gemisi olduğunu düşünüyor.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Şimdi böyle bir konu açıp, tartışma başlatıp, sonra yok ben siyaset yapmayacağım demek çok büyük bir ironi. Bu konu açılıyorsa siyasetin kralı olacak burda.

Ülkemizde gerek iktidar yanlısı, gerek muhalif iki kesiminde çok büyük bir kısmından tiksiniyorum. Genelde bu iki tarafta, büyük çoğunlukla hiç bir dayanağı olmadan birbirine sallıyor, körü körüne inandığı şeyi savunuyor. Bu kesim halk ayrıştırılıyor diye şikayet eder, karşısındakine çomar der. Bu kesim tüm dünyayı kendine hayran sanar, karşısındakine çapulcu der. Hiç birinin birbirinden farkı yok. Ne yazıkki bu konuda yazılan mesajlarda da bu kesimden insanlar var.(Aklı selim insanları ayırıyorum.)

Bu işin dünü yoktur. Şu an olduğumuz zamana ve görebildiğimiz bir gelecek var mı ona bakarız. Bakmalıyız. Şunun anlaşılması gerekiyor; Bu iktidar bu ülkeyi mükemmel bir konumda devralmadı, ilk yıllarda yüzümüzü Avrupa'ya dönme kararıyla beraber çok güzel işler yapıldı. Ama bir yere kadar. Sonra bu işler hep böyle gitmedi. Bir sürü yanlış işler yapıldı, bir sürü yalanlar söylendi ve bu iş ülkeye hizmetten çıkıp bir çeşit koltuk sevdasına dönüştü. Bir taraf hiçe sayıldı, bir kesim, bir kesimden intikama dönüştürdü işi. Neyse bu kısım uzar gider, aklı selim herkeste bunları biliyor ve düşünüyordur zaten.

Günümüz gerçeğine dönelim. Bu ülke bir kriz içindedir ve bunun en büyük sebebi idari tutumlar, davranışlar, güvensizlik ortamıdır. "Bu ülke zaten böyleydi şimdi böyle olduk bakın şu kadar ekmek alabiliyoruz" diyen biri bunu dile getiremiyorsa kaale alınacak biri değildir. En başta bahsettiğim kesimden biridir. Bu ülkede tanzim kuyrukları var, ciddi değer kaybetmiş türk lirası var, acaba bir şey dersem hapse girer miyim diye düşünen insanlar var, bir korku imparatorluğu var. Bu ülkede şuanda BDDK yok, yani ortada yok. Demokrasi yok. Güven ortamı yok.

Yapılan şeylerle övünmek elbette kişinin hakkıdır ancak oraya takılı kalmak en büyük hatadır. Tüp, şeker kuyrukları vardı bunu biz bitirdik diye söyleniyordu daha fenası şuan var. IMF borcunu biz bitirdik deniyordu, gorunen iş tekrar oraya gidiyor.

Benim şahsi yorumuma gelecek olursam, tüm bu durum zamanla göz göre göre oldu, evet. Ancak istenerek yapıldığına inanmıyorum. Ülkeye yönetime geçilen ilk yıllarda kazandirilmis durumun üstüne bile bile bunlar yapıldı demek bana mantıklı gelmiyor. Ve bu işin içinden çıkacağımızı düşünüyor, ümit ediyorum. Bu işin buhrana, iflasa gideceğini düşünmüyorum. İşin ucunda IMF gözüküyor. He bu bir çıkış mıdır? Hayır. Ileriye dönük ciddi politikalar izlenmesi gerekiyor.

Muhalefeti doğru yapan, her şeyi görüp tartabilen insanlarla bir şeyler olacak olursa. Yoksa bu ülkeye iktidarından çok, mevcut muhalefet zarar veriyor.

Forumda siyaset içerikli ilk ve son mesajım olacaktır. :) Ayrışmadan, anlaşabildiğimiz nice günlere...
Sizin kategorilendirmeniz hiçbir şey ifade etmez aksine eleştirdiğiniz insan tipine de girdiğinizi gösterir. Halkın Refahını ekmek benzin vb ne istersen onunla kıyas ederek bulabiliriz cevap karşındaki kişiye göre şekillenir. Örneğin Borçtan bahsetmişsiniz Türkiye G20 ülkeleri içinde milli gelire oranla en borçlu 14.Ülke Dünya Genelinde ise 55.Ülke olarak Borçsuz ülkeler kategorisine girmektedir Avrupa maastrich kriterine göre ise Avrupa’nın en iyi 3.Ülkesi konumunda bulunmaktadır Birkaç farklı link bırakacağım inceleyebilirsiniz. Ben hayatına verileri rakamları gerçekleri rehber edinmiş bir insanım biri bana dün daha iyiydik yada bugün şöyle kötüyüz dediğinde bunu bilimsel olarak anlatmasını beklerim zira ben bilimsel olarak konuşuyorum. Adam 16 yıllık iktidarın sonucunda benzin pahalı derse ben 16 yıl önce ile bugünün benzin alım gücünü kıyaslarım. Aynı şekilde Yerli otomobil politikaları Tarım politikalarını da yeri geldiğinde bu forumda sert dille eleştirmiştim Eğriye Eğri Doğruya Doğru demeyi düstur bilmek gerekir yoksa sevmediğin için herşeyi kötüler sevdiğin için herşeyi översen boşa konuşmuş olursun. Bakın yukarıya Savunma Sanayisi başarıları ile bile dalga geçebilen zihniyeti görürsünüz bu bakış açısıyla neyi konuşacağız ki. Dolar konusunda ise hatalarımız olmakla beraber ABD başkanının eğer Türkiye Ypg yi vurursa ekonomik olarak mahvederiz diye tweet attığı günümüzde dış güçler gerçeğini de yabana atmamak gerekir Venezuella nın durumu ortadadır Gezi Olayları ile açıkça Mısır ve Libya’da yapılanların Türkiye’de yapılmak istendiğini gördük 2013 de Gezi Olaylarındsn hemen önce ülkemizde Faiz %3.4 ile Son 150 yılın en düşüğünü görmüştü Dolar Son 8 Yıldırım artış göstermiyor Ekonomik gücümüz her yıl kat be kat artıyordu Gezi Olayları ile Hem Ekonomik hem siyasi yıprandığımız ortadadır bunu da görmezden mi gelelim
https://tr.euronews.com/2016/10/29/hangi-ulkenin-ne-kadar-borcu-var
https://www.memurlar.net/haber/754601/turkiye-dunya-nin-en-az-borclu-ulkelerinden-biri.html

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Hocam bahsettiğiniz işleri yapabildiğine yada bizim için ideal olmasına karşı bir argüman sunmuyorum zaten . Sadece bunun tutupta uçak gemimiz var diye lanse edilmesi doğru gelmiyor bana . Hani yapılan iş güzel ama ona olmadığı bir anlam yüklenerek sunulduğunda ben altında başka anlamlar arıyorum . Deyim yerindeyse kandırmaca gibi geliyor bana. Biz az çok araştırıp öğreniyoruz ama dışarda bir sürü insan gerçekten bunun gerçekten bir uçak gemisi olduğunu düşünüyor.
Bakış açınız hatalı diyemem haklı sayılirsınız lakin bana göre bu gemiyi yapmak zaten buyuk bir başarıdır yani uçak gemisi denmese dahi oldukça büyük bir başarıdır halkımıza ise uçak gemisi bir özgüven aşılar zararı değil yararı dokunur kanatindeyim. Teknik olarak ise uçak gemisi değildir de denemez çünkü Deniz Unsurlarının standartları yoktur kategorilendirmeyi her ülke kendi ihtiyacına göre yapar örneğin Abd nin Bot dedigine Avrupa Korvet der Çin Başka birşey der örnekleri bolca var Türkiye de dikey iniş kalkiş yapabilme yeteneği ile uçak gemisi diyebilir bunda teknik bir mahsur da yoktur ki Amfibi gemi diyerek Kara Hava ve Deniz Unsurlarının tamamını barındırdığını ifade etmiş oluyoruz

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
TCG anadolu bir amfibik hücüm gemisi.
Evet Tam adı Çok Maksatlı Amfibik Hücum Gemisidir. Lakin bu Uçak gemisi olmadığı anlamı taşımaz LHD sınıfı bir gemidir ve Tam bir F35 filosunu hiçbir sıkışıklık yaşamadan iniş kalkiş yaptırarak savaşa hazır halde kullanabildiği için Teknik anlamda aynı zamanda bir Uçak Gemisidir

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Şu anki durumlar şunu gösteriyorki ülkemizde araba almak eskiye nazaran çok daha zor oldu.
Eskiden 100-150 bin TL civarına D segment premium arabalar alınabiliyorken şu anda bu mümkün değil.
Ha diyelim ki araba aldık. Bu defa malum masraflar ve double masraflar çıkıyor karşımıza.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Ilerde kaçarım belki diye çocuğunu Amerikada doğurtan elemanın videolarını izlemeyi bıraktım o zamandan beridir.
Benim için böyle şeyler yapan kişi uzak durulasıdır.
Sonuçta biz ülke ve insan olarak ne Avrupalılar gibi sömürülen insan kemikleri üzerine medeniyet kurduk ne de abd gibi savaş çığlıkları ve kan üzerinden ekonomi yönetiyoruz. Her zaman maddi konularda sıkıntılar yaşamamız vicdanı olan bir toplum olduğumuz için bence

Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Ilerde kaçarım belki diye çocuğunu Amerikada doğurtan elemanın videolarını izlemeyi bıraktım o zamandan beridir.
Sonuçta biz ülke ve insan olarak ne Avrupalılar gibi sömürülen insan kemikleri üzerine medeniyet kurduk ne de abd gibi savaş çığlıkları ve kan üzerinden ekonomi yönetiyoruz. Her zaman maddi konularda sıkıntılar yaşamamız vicdanı olan bir toplum olduğumuz için bence
Ben ATA’larıma bize başkasının kanı ve gözyaşı üzerinden bir refah yaşatmadığı için şükrediyorum

Focuscu

Düz Yol Gazcısı
12 Ocak 2019
19
35
120
Antalya
Marka
Ford
Sorma 2002 de sağlam miras devraldılar. Yıl 2002 İmf ye borçlu 99 krizinden çıkmış enflasyonun %68 Faizin %87 olduğu Türkiye yılda 30 Milyar $ ihracat yapıyor Yıllık ekonomik hacmi 112 Milyar $ İnsanların %46 si köylerde yaşıyor Asgari ücret 120$ 180tl Asgari ücretle 120 litre benzin alınabiliyor 300 gr ekmek 25 krs 720 ekmek alınabiliyor Yıl 2019 oldu 17 yılda Asgari ücret 380$ 2000tl asgari ücretle 350 litre benzin 300 gr dan 1350 ekmek alınabiliyor ülkede demirden şekerden baska fabrika yoktu ilk giga fabrikayı bu iktidar açtı İsrail'den Heron dilenirdik Savunma Sanayisinde şimdi %70 Yerli Teknolojiye sahibiz kendi Telefonumuzu üretiyoruz Tübitak Dünyada kendi uydusunu üretebilen 5 ülkeden biri haline getirdi İhracat 30 Milyar $ dan 214 milyar $ a çıktı Katma değerli ürün üretimi 1.4Milyar $ dan 36 Milyar$ a çıktı Yılda yapılan Arge miktarı 150 Milyon $ ken bugün Sadece Aselsan yılda 8 Milyar $ Arge yapıyor Toplam Arge 25 Milyar $ in üzerinde İlaç Sanayi %14 Yerli iken bugün %46 gibi yüksek bir yerlilik oranına sahip Ekonomik büyüklüğümüz 800 Milyar $ a çıktı Kişi başı milli gelir 3000$ dan 10000$ oldu lakin siz rakamlar değil hayaller aleminde yaşıyorsunuz. Ben çok iyi durumdayız demiyorum lakin miras değil enkaz devralınmış siz %68 enflasyon 24 Milyar $ İmf borcu İsrail'den Heron dilenen Yıllık ihracatı 30 Milyar $ Asgari ücreti 120$ olan ülkeyi miras olarak nitelendiriyorsaniz geçmiş olsun
Şekerden başka fabrika yok demişssin al bak bunlar 2002 den beri kapatılan fabrika ve işletmeler:
Cam ve çimento sanayi
Ünye Çimento A.Ş.
Paşabahçe Cam Sanayi ve Ticaret A.Ş
Trakya Cam
Anadolu Cam
Soda Sanayi

Metal Sanayi
ERDEMİR
İSDEMİR
ÇELBOR
TAKSAN
Oymapınar Barajı
Seydişehir Eti Alüminyum A.Ş
ETİ Alüminyum AŞ’ye ait Antalya Limanı
Eti Alüminyum’a ait 4 Taşınmaz
GERKONSAN (Gerede Çelik Konstrüksiyon Ve Teçhizat Fabrikaları San. Ve Tic. A.Ş.)
DİTAŞ (Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş.)
TÜMOSAN
ORTADOĞU TEKNOPARK A.Ş.

Tarımsal Sanayi
T.Z.D A.Ş. Sakarya Traktör İşletmesi
SÜTAŞ Malatya İşletmesi,
HEKTAŞ A.Ş. (Veteriner İlaçları ve Halk Sağlığı İlaçları)

Türkiye Gübre Sanayi AŞ (TÜGSAŞ)
TÜGSAŞ A.Ş.
Gemlik Gübre Sanayi A.Ş.
Samsun Gübre San. A.Ş.
İstanbul Gübre Sanayi A.Ş.
Kütahya Gübre A.Ş.
İstanbul Satın Alma Müdürlüğü Binası
Şanlıurfa depoları arazisi
Tekirdağ Depoları
Fatsa Depoları

TEKEL

Alkollü İçkiler Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Adana Sigara Fabrikası
Tokat Sigara Fabrikası
Bitlis Sigara Fabrikası
İstanbul Sigara Fabrikası
Malatya Sigara Fabrikası
Samsun-Ballıca Sigara Fabrikası
Ambalaj Fabrikası Müdürlüğü
Ankara Başmüdürlük Binası (İkiz Kuleler)
Bodrum Tesisleri ve Taşınmazları
Gemlik Suni İplik Müessesesi Taşınmazları
İnegöl Kibrit Fabrikası Taşınmazları
İstanbul Tütün Mamulleri San. ve Tic. A.Ş,
Kastamonu Jüt İpliği Fabrikası Makine ve Teçhizatı
Kıbrıs Türk Tütün Endüstrisi Ltd. Şti.
TEKA ile Sigara San. İşletmesi A.Ş.'ye ait puro marka ve varlıklar
İzmir Yaprak Tütün İşletmesi Makine-Teçhizatı
Çamaltı Tuz İşletmesi Müdürlüğü
Ayvalık Tuz İşletmesi Müdürlüğü
Çankırı Kaya Tuzlası
Tuzluca Tuzlası
Yavşan Tuzlası
Kağızman Tuzlası
Kaldırım Tuzlası
Kayacık Tuzlası
Kristal Tuz Rafine
Sekili Tuzlası

SÜMER HOLDİNG

Adıyaman İşletmesi
Bakırköy İşletmesi
Diyarbakır İşletmesi
Malatya İşletmesi
Sarıkamış İşletmesi
TÜMOSAN İşletmesi
Sarıkamış Ayakkabı İşletmesi,
Manisa Pamuklu Mensucat A.Ş.
Beykoz Deri ve Kundura İşletmesi
Çanakkale Sentetik Deri İşletmesi
Yeşilova Halı Yün İplik ve Battaniye Fabrikası T. A.Ş.
Akdeniz İşletmesinin Makine ve teçhizatları,
ASELSAN Hisseleri
BUMAS
ERYAĞ
İstanbul İmar Ltd. Şti.
Mazıdağı Fosfat Tesisleri
Merinos İşletmesinin Makine ve teçhizatları,
Merinos Halı Markası
Ortadoğu Tekonpark A.Ş. (%15.00 hisse)
SÜTAŞ hissesi
Tercan İşletmesi Makine ve Teçhizatları

Şeker Fabrikaları

Adapazarı Şeker Fabrikası
Amasya Şeker Fabrikası
Kütahya Şeker Fabrikası

Et ve Balık Üretim AŞ (EBÜAŞ)

Manisa Et Ve Tavuk Kombinası
Samsun Soğuk Hava Deposu
Mersin Soğuk Hava Depoları
Çeşitli illerde 11 Mağaza, 23 büro

Enerji Sektörü

PETKİM
TÜPRAŞ
BURSAGAZ
ESGAZ
Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş.

Elektrik Üretim AŞ(EÜAŞ)

Akarsu Santralleri

Ahlat Akarsu Santrali
Akyazı Akarsu Santrali
Anamur Akarsu Santrali
Bayburt Akarsu Santrali
Berdan Akarsu Santrali
Besni Akarsu Santrali
Bozkır Akarsu Santrali
Bozüyük Akarsu Santrali
Bozyazı Akarsu Santrali
Bünyan Akarsu Santrali
Büyükkızoğlu Akarsu Santrali
Cerrah Akarsu Santrali
Çağ Akarsu Santrali
Çamardı Akarsu Santrali
Çemişgezek Akarsu Santrali
Değirmendere Akarsu Santrali
Dere Akarsu Santrali
Dereköy Akarsu Santral
Derinçay Akarsu Santrali
Derme Akarsu Santrali
Durucasu Akarsu Santrali
Engil Akarsu Santrali
Erciş Akarsu Santrali
Erkenek Akarsu Santrali
Ermenek Akarsu Santrali
Esendal Akarsu Santrali
Finike Akarsu Santrali
Girlevik Akarsu Santralleri
Göksu Akarsu Santrali
Hamitabat Elektrik Üretim Ve Tic. A.Ş.
Hendek Akarsu Santrali
Hoşap Akarsu Santralleri
İvriz Akarsu Santralleri
Karaçay Akarsu Santrali
Karaköy Akarsu Santrali
Kayadibi Akarsu Santrali
Kayaköy Akarsu Santrali
Kernek Akarsu Santrali
Kısık Akarsu Santrali
Kiti Akarsu Santrali
Koçköprü Hidroelektrik Santrali
Kovada I Akarsu Santrali
Kovada II Akarsu Santrali
Koyulhisar Akarsu Santrali
Kuzuculu Akarsu Santrali
Malazgirt Akarsu Santrali
Otluca Akarsu Santrali
Pınarbaşı Akarsu Santrali
Sızır Akarsu Santrali
Silifke Akarsu Santrali
Sönmez Akarsu Santrali
Suuçtu Akarsu Santrali
Telek Akarsu Santrali
Uludere Akarsu Santrali
Visera (Işıklar) Akarsu Santrali
Zeyne Akarsu Santrali

Termik Santraller

Çatalağzı Termik Santrali
Kangal Termik Santrali
Kemerköy Termik Santrali
Kemerköy Liman Sahası
Orhaneli Termik Santrali
Seyitömer Termik Santrali
Soma Termik Santrali
Tunçbilek Termik Santrali
Yatağan Termik Santrali
Yeniköy Termik Santrali

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ)
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.
ARAS Elektrik Dağıtım A.Ş.
Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.
Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.
Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş.
Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.
Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.
Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş.
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş.
Meram Elektrik Dağıtım A.Ş
Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş.
Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş
Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.
Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş.
Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş.
Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş.
Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.

Bankacılık

OYAKBANK
T. Sınai Kalkınma Bankası
Yapı Ve Kredi Bankası A.Ş.
İş Bankası Hisseleri
T. Halk Bankası Hisseleri

Madencilik

Mazıdağ Fosfat Tesisleri
Divriği Demir Madeni
Hekimhan Demir Madeni
Alümina Madeni
Güney Ege Linyitleri İşletmesi
Bursa Linyitleri İşletmesi
TKİ’ye ait 79528 ve 73021 no.lu maden ruhsatları

ETİ Holding

ETİ Bakır AŞ
ETİ ELEKTROMETALURJİ A.Ş.
ETİ Gümüş A.Ş.
ETİ Krom A.Ş.
Çayeli Bakır İşletmeleri A.Ş.

Karadeniz Bakır İşletmesi (KBİ)
Samsun İşletmesi
Murgul İşletmesi
Giresun'da 2 Maden ruhsatı işletme Hakkı Devir
Murgul İşletmesi Hidroelektrik Santrali Samsun'da varlıklar
Sinop'da 1 Maden ruhsatı işletme Hakkı Devir

Sigorta Sektörü

Ray Sigorta A.Ş.
Başak Sigorta A.Ş. Ve Başak Emeklilik A.Ş.

SEKA
Taşucu Tersane Alanı
Afyon İşletmesi
Aksu İşletmesi
Balıkesir İşletmesi
Kastamonu İşletmesi
Akkuş İşletmesi
Çaycuma İşletmesi
Karacasu İşletmesi
Ank. Alım Satım Müdürlüğü Binası
Ardanuç İşletmesi Varlıkları
YİBİTAŞ KRAFT Torba İşletmesi,

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD)
İskenderun Limanı
Derince Limanı
Mersin Limanı
Taşucu Limanı Tersane Alanı,
İskenderun İSDEMİR Limanı
Ereğli ERDEMİR Limanı

Türkiye Denizcilik İşletmesi (TDİ)
Çanakkale’ye ait 9 Gemi,
Çeşme Limanı
Deniz Nakliyatı T.A.Ş. 3 Tanker
Dikili Limanı
Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı
Kuşadası Limanı
M/F Ankara Feribotu
M/F Samsun Feribotu
M/S Karadeniz Gemisi
Nakliyat İnşaat Turizm İhracat Pazarlama A.Ş.
Salıpazarı Liman Sahası (GALATAPORT)
Şehir Hatları Çanakkale Hizmetleri ve 9 Gemi
Trabzon Limanı
Turan Emeksiz Yolcu Gemisi
Yakıt II Gemisi

Türk Hava Yolları (THY)
Sabiha Gökçen Havaalanı
THY – USAŞ Hisseleri
THY- Lojman
TÜPRAŞ USAŞ Hissesi

Turizm ve dinlenme tesisleri

Erciyes Sosyal Tesisi (Bayındırlık ve İskan Bakanlığı)
Erciyes Sosyal Tesisi (DSİ)
Erciyes Sosyal Tesisi (Karayolları Genel Müdürlüğü)
Ataköy Otelcilik A.Ş.
Ataköy Marina Ve Yat İşletmesi A.Ş
Kuşadası Tatil Köyü
Yeditepe Beynelmilel Otelcilik Turizm Ve Tic. A.Ş. (% 26 hisse)

Emekli Sandığı

Büyük Ankara Oteli
Büyük Efes Oteli
Büyük Tarabya Oteli
Kızılay Emek İşhanı
Kuşadası Tatil Köyü
İstanbul Hilton Oteli
Çelik Palas Oteli

İletişim

T.TELEKOM
AyCell

Çeşitli kurumlar

OYAK İNŞAAT A.Ş. (%25 Hisse)
Araç Muayene İstasyonu I. Bölge
Araç Muayene İstasyonu II. Bölge
MEYBUZ A.Ş.
ARÇELİK Hisseleri
ASELSAN Elektrik San. ve Tic. A.Ş. Hisseleri
ASPİLSAN Askeri Pil San. ve Tic. A.Ş. Hisseleri
HAVELSAN A.Ş. Hisseleri
İstanbul İmar Ltd. Şti,
KOÇ HOLDİNG A.Ş. Hisseleri
KTHY Kıbrıs Türk Hava Yolları Ltd. Şti Hisseleri
TOFAŞ Hisseleri

Asgari ücretleri de diğer ülkelere bakarak karşılaştırmak lazım bak bunlar EU ülkeleri:

2017 Annual Net 2018
Rank Country Gross NET Tax Gross € Change % € $*
1 Luxembourg €1,998.59 €1,687.00 15.59% 1,998.59 0.00% €20,244.00 $25,102.56
2 Netherlands €1,578.00 €1,430.00 9.38% 1,551.60 1.67% €17,160.00 $21,278.40
3 Ireland €1,563.25 €1,509.00 3.47% 1,563.25 0.00% €18,108.00 $22,453.92
4 Belgium €1,562.59 €1,216.00 22.18% 1,531.93 1.96% €14,592.00 $18,094.08
5 France €1,498.47 €1,386.00 7.51% 1,480.27 1.21% €16,632.00 $20,623.68
6 Germany €1,498.00 €1,102.00 26.44% 1,498.00 0.00% €13,224.00 $16,397.76
7 United Kingdom €1,395.00 €1,236.00 11.40% 1,433.82 -2.78% €14,832.00 $18,391.68
8 Spain €859.00 €733.00 14.67% 825.65 3.88% €8,796.00 $10,907.04
9 Slovenia €843.00 €642.00 23.84% 804.96 4.51% €7,704.00 $9,552.96
10 Malta €747.50 €571.00 23.61% 735.63 1.59% €6,852.00 $8,496.48
11 Greece €683.76 €578.00 15.47% 683.76 0.00% €6,936.00 $8,600.64
12 Portugal €677.00 €587.00 13.29% 649.83 4.01% €7,044.00 $8,734.56
13 Poland €503.00 €353.00 29.82% 464.60 7.63% €4,236.00 $5,252.64
14 Estonia €500.00 €482.00 3.60% 470.00 6.00% €5,784.00 $7,172.16
16 Czech Republic €480.00 €408.00 15.00% 407.00 15.21% €4,896.00 $6,071.04
15 Slovakia €480.00 €397.00 17.29% 435.00 9.38% €4,764.00 $5,907.36
17 Croatia €462.00 €370.00 19.91% 439.33 4.91% €4,440.00 $5,505.60
18 Hungary €445.00 €296.00 33.48% 411.00 7.64% €3,552.00 $4,404.48
19 Latvia €430.00 €314.00 26.98% 380.00 11.63% €3,768.00 $4,672.32
20 Romania €409.00 €251.00 38.63% 321.23 21.46% €3,012.00 $3,734.88
21 Lithuania €400.00 €361.00 9.75% 380.00 5.00% €4,332.00 $5,371.68
22 Bulgaria €261.00 €202.00 22.61

Sadece 3 ülkeden daha fazla asgari ücret veriyoruz (333 euro). Zaten ilk 7 bin yanına bile yaklaşamıyoruz. Sorana dünya deviyiz dersin .

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
Evet Tam adı Çok Maksatlı Amfibik Hücum Gemisidir. Lakin bu Uçak gemisi olmadığı anlamı taşımaz LHD sınıfı bir gemidir ve Tam bir F35 filosunu hiçbir sıkışıklık yaşamadan iniş kalkiş yaptırarak savaşa hazır halde kullanabildiği için Teknik anlamda aynı zamanda bir Uçak Gemisidir

Uçak gemisi ile LHD çok farklı kafalar bakınca, adlarından da belirli olduğu üzere. TCG Anadolu'ya herhangi bir uçak değil dikine iniş-kalkış yapabilen uçaklar inebilir sadece, üstüne uçak gemilerinde bulunan katapult sistemide olmayacak bu yüzden uçak gemisi demek doğru değil. Türkiye'nin verdiği siparişlere bakıldığında herhangi bir F35B veya F35C sipariş etmişliğimiz yok. Bize gelecek olan F35A'lar geleneksel kalkış ve iniş yapmak üzere dizayn edilmiş model. 2030 yılında seri üretime geçeceği söylenen Milli Muharip Uçak'ta da geleneksel iniş-kalkış olacağı söyleniyor. F16'ların ise inip inemeyeceği hakkında bir bilgim yok. Uçak gemisi tabiri sadece millete daha havalı geldiğinden medya tarafından bolca kullanıldı. Bu demek değil ki TCG Anadolu iyi bir gemi değil aksine Türkiye için uçak gemisinden kat kat daha değerli daha çok işe yarar.
Onun harici savunma sanayideki gelişmeleri gözardı etmek pek mümkün değil ancak şu an yapılanlar halktan çok ülkenin rahatını sağlıyor. Sadece bu teknolojik gelişmeleri en kısa zamanda son tüketicinin yararına da olacak biçimde şekillendirip sunmak gerekir ki halkın ve ülkenin refah seviyesi yükselsin.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Belki amacı kaçmak değil de çocuğunun iyi eğitim görebilmesidir?

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Şimdi böyle bir konu açıp, tartışma başlatıp, sonra yok ben siyaset yapmayacağım demek çok büyük bir ironi. Bu konu açılıyorsa siyasetin kralı olacak burda.burada konuyu açan benim o yüzden cevap vermek isterim Türkiye 17 sene tam 17 sene ne var elde avuçta siz söyleyin çapulcu değil artık fedoncu ve terörist diyorlar dikkatinizi çekerim ki bu ne kadar ağır ve asılsız bir itham chp yi aslında chp yönetimini zerre kadar sevmem hiçbir partiyi sevmiyorum partici değilim oyumu chp ye veriyorum ister istemez bu durumda fedon ile hiçbir alakam olmamasına rağmen biz fedoncu olduk pkk örgütü ile hiç alakam olmamasına rağmen terörist olduk bu ne pehriz ne lahana ben sadece ulu önder Atatürk ü tanırım gerisi boş insanları ayrıştıran da belli gezi parkı olayını kasti olarak başlata

Forumda siyaset içerikli ilk ve son mesajım olacaktır. :) Ayrışmadan, anlaşabildiğimiz nice günlere...[/QUOTE
Şekerden başka fabrika yok demişssin al bak bunlar 2002 den beri kapatılan fabrika ve işletmeler:
Cam ve çimento sanayi
Ünye Çimento A.Ş.
Paşabahçe Cam Sanayi ve Ticaret A.Ş
Trakya Cam
Anadolu Cam
Soda Sanayi

Metal Sanayi
ERDEMİR
İSDEMİR
ÇELBOR
TAKSAN
Oymapınar Barajı
Seydişehir Eti Alüminyum A.Ş
ETİ Alüminyum AŞ’ye ait Antalya Limanı
Eti Alüminyum’a ait 4 Taşınmaz
GERKONSAN (Gerede Çelik Konstrüksiyon Ve Teçhizat Fabrikaları San. Ve Tic. A.Ş.)
DİTAŞ (Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş.)
TÜMOSAN
ORTADOĞU TEKNOPARK A.Ş.

Tarımsal Sanayi
T.Z.D A.Ş. Sakarya Traktör İşletmesi
SÜTAŞ Malatya İşletmesi,
HEKTAŞ A.Ş. (Veteriner İlaçları ve Halk Sağlığı İlaçları)

Türkiye Gübre Sanayi AŞ (TÜGSAŞ)
TÜGSAŞ A.Ş.
Gemlik Gübre Sanayi A.Ş.
Samsun Gübre San. A.Ş.
İstanbul Gübre Sanayi A.Ş.
Kütahya Gübre A.Ş.
İstanbul Satın Alma Müdürlüğü Binası
Şanlıurfa depoları arazisi
Tekirdağ Depoları
Fatsa Depoları

TEKEL

Alkollü İçkiler Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Adana Sigara Fabrikası
Tokat Sigara Fabrikası
Bitlis Sigara Fabrikası
İstanbul Sigara Fabrikası
Malatya Sigara Fabrikası
Samsun-Ballıca Sigara Fabrikası
Ambalaj Fabrikası Müdürlüğü
Ankara Başmüdürlük Binası (İkiz Kuleler)
Bodrum Tesisleri ve Taşınmazları
Gemlik Suni İplik Müessesesi Taşınmazları
İnegöl Kibrit Fabrikası Taşınmazları
İstanbul Tütün Mamulleri San. ve Tic. A.Ş,
Kastamonu Jüt İpliği Fabrikası Makine ve Teçhizatı
Kıbrıs Türk Tütün Endüstrisi Ltd. Şti.
TEKA ile Sigara San. İşletmesi A.Ş.'ye ait puro marka ve varlıklar
İzmir Yaprak Tütün İşletmesi Makine-Teçhizatı
Çamaltı Tuz İşletmesi Müdürlüğü
Ayvalık Tuz İşletmesi Müdürlüğü
Çankırı Kaya Tuzlası
Tuzluca Tuzlası
Yavşan Tuzlası
Kağızman Tuzlası
Kaldırım Tuzlası
Kayacık Tuzlası
Kristal Tuz Rafine
Sekili Tuzlası

SÜMER HOLDİNG

Adıyaman İşletmesi
Bakırköy İşletmesi
Diyarbakır İşletmesi
Malatya İşletmesi
Sarıkamış İşletmesi
TÜMOSAN İşletmesi
Sarıkamış Ayakkabı İşletmesi,
Manisa Pamuklu Mensucat A.Ş.
Beykoz Deri ve Kundura İşletmesi
Çanakkale Sentetik Deri İşletmesi
Yeşilova Halı Yün İplik ve Battaniye Fabrikası T. A.Ş.
Akdeniz İşletmesinin Makine ve teçhizatları,
ASELSAN Hisseleri
BUMAS
ERYAĞ
İstanbul İmar Ltd. Şti.
Mazıdağı Fosfat Tesisleri
Merinos İşletmesinin Makine ve teçhizatları,
Merinos Halı Markası
Ortadoğu Tekonpark A.Ş. (%15.00 hisse)
SÜTAŞ hissesi
Tercan İşletmesi Makine ve Teçhizatları

Şeker Fabrikaları

Adapazarı Şeker Fabrikası
Amasya Şeker Fabrikası
Kütahya Şeker Fabrikası

Et ve Balık Üretim AŞ (EBÜAŞ)

Manisa Et Ve Tavuk Kombinası
Samsun Soğuk Hava Deposu
Mersin Soğuk Hava Depoları
Çeşitli illerde 11 Mağaza, 23 büro

Enerji Sektörü

PETKİM
TÜPRAŞ
BURSAGAZ
ESGAZ
Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş.

Elektrik Üretim AŞ(EÜAŞ)

Akarsu Santralleri

Ahlat Akarsu Santrali
Akyazı Akarsu Santrali
Anamur Akarsu Santrali
Bayburt Akarsu Santrali
Berdan Akarsu Santrali
Besni Akarsu Santrali
Bozkır Akarsu Santrali
Bozüyük Akarsu Santrali
Bozyazı Akarsu Santrali
Bünyan Akarsu Santrali
Büyükkızoğlu Akarsu Santrali
Cerrah Akarsu Santrali
Çağ Akarsu Santrali
Çamardı Akarsu Santrali
Çemişgezek Akarsu Santrali
Değirmendere Akarsu Santrali
Dere Akarsu Santrali
Dereköy Akarsu Santral
Derinçay Akarsu Santrali
Derme Akarsu Santrali
Durucasu Akarsu Santrali
Engil Akarsu Santrali
Erciş Akarsu Santrali
Erkenek Akarsu Santrali
Ermenek Akarsu Santrali
Esendal Akarsu Santrali
Finike Akarsu Santrali
Girlevik Akarsu Santralleri
Göksu Akarsu Santrali
Hamitabat Elektrik Üretim Ve Tic. A.Ş.
Hendek Akarsu Santrali
Hoşap Akarsu Santralleri
İvriz Akarsu Santralleri
Karaçay Akarsu Santrali
Karaköy Akarsu Santrali
Kayadibi Akarsu Santrali
Kayaköy Akarsu Santrali
Kernek Akarsu Santrali
Kısık Akarsu Santrali
Kiti Akarsu Santrali
Koçköprü Hidroelektrik Santrali
Kovada I Akarsu Santrali
Kovada II Akarsu Santrali
Koyulhisar Akarsu Santrali
Kuzuculu Akarsu Santrali
Malazgirt Akarsu Santrali
Otluca Akarsu Santrali
Pınarbaşı Akarsu Santrali
Sızır Akarsu Santrali
Silifke Akarsu Santrali
Sönmez Akarsu Santrali
Suuçtu Akarsu Santrali
Telek Akarsu Santrali
Uludere Akarsu Santrali
Visera (Işıklar) Akarsu Santrali
Zeyne Akarsu Santrali

Termik Santraller

Çatalağzı Termik Santrali
Kangal Termik Santrali
Kemerköy Termik Santrali
Kemerköy Liman Sahası
Orhaneli Termik Santrali
Seyitömer Termik Santrali
Soma Termik Santrali
Tunçbilek Termik Santrali
Yatağan Termik Santrali
Yeniköy Termik Santrali

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ)
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.
ARAS Elektrik Dağıtım A.Ş.
Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.
Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.
Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş.
Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.
Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.
Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş.
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş.
Meram Elektrik Dağıtım A.Ş
Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş.
Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş
Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.
Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş.
Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş.
Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş.
Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.

Bankacılık

OYAKBANK
T. Sınai Kalkınma Bankası
Yapı Ve Kredi Bankası A.Ş.
İş Bankası Hisseleri
T. Halk Bankası Hisseleri

Madencilik

Mazıdağ Fosfat Tesisleri
Divriği Demir Madeni
Hekimhan Demir Madeni
Alümina Madeni
Güney Ege Linyitleri İşletmesi
Bursa Linyitleri İşletmesi
TKİ’ye ait 79528 ve 73021 no.lu maden ruhsatları

ETİ Holding

ETİ Bakır AŞ
ETİ ELEKTROMETALURJİ A.Ş.
ETİ Gümüş A.Ş.
ETİ Krom A.Ş.
Çayeli Bakır İşletmeleri A.Ş.

Karadeniz Bakır İşletmesi (KBİ)
Samsun İşletmesi
Murgul İşletmesi
Giresun'da 2 Maden ruhsatı işletme Hakkı Devir
Murgul İşletmesi Hidroelektrik Santrali Samsun'da varlıklar
Sinop'da 1 Maden ruhsatı işletme Hakkı Devir

Sigorta Sektörü

Ray Sigorta A.Ş.
Başak Sigorta A.Ş. Ve Başak Emeklilik A.Ş.

SEKA
Taşucu Tersane Alanı
Afyon İşletmesi
Aksu İşletmesi
Balıkesir İşletmesi
Kastamonu İşletmesi
Akkuş İşletmesi
Çaycuma İşletmesi
Karacasu İşletmesi
Ank. Alım Satım Müdürlüğü Binası
Ardanuç İşletmesi Varlıkları
YİBİTAŞ KRAFT Torba İşletmesi,

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD)
İskenderun Limanı
Derince Limanı
Mersin Limanı
Taşucu Limanı Tersane Alanı,
İskenderun İSDEMİR Limanı
Ereğli ERDEMİR Limanı

Türkiye Denizcilik İşletmesi (TDİ)
Çanakkale’ye ait 9 Gemi,
Çeşme Limanı
Deniz Nakliyatı T.A.Ş. 3 Tanker
Dikili Limanı
Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı
Kuşadası Limanı
M/F Ankara Feribotu
M/F Samsun Feribotu
M/S Karadeniz Gemisi
Nakliyat İnşaat Turizm İhracat Pazarlama A.Ş.
Salıpazarı Liman Sahası (GALATAPORT)
Şehir Hatları Çanakkale Hizmetleri ve 9 Gemi
Trabzon Limanı
Turan Emeksiz Yolcu Gemisi
Yakıt II Gemisi

Türk Hava Yolları (THY)
Sabiha Gökçen Havaalanı
THY – USAŞ Hisseleri
THY- Lojman
TÜPRAŞ USAŞ Hissesi

Turizm ve dinlenme tesisleri

Erciyes Sosyal Tesisi (Bayındırlık ve İskan Bakanlığı)
Erciyes Sosyal Tesisi (DSİ)
Erciyes Sosyal Tesisi (Karayolları Genel Müdürlüğü)
Ataköy Otelcilik A.Ş.
Ataköy Marina Ve Yat İşletmesi A.Ş
Kuşadası Tatil Köyü
Yeditepe Beynelmilel Otelcilik Turizm Ve Tic. A.Ş. (% 26 hisse)

Emekli Sandığı

Büyük Ankara Oteli
Büyük Efes Oteli
Büyük Tarabya Oteli
Kızılay Emek İşhanı
Kuşadası Tatil Köyü
İstanbul Hilton Oteli
Çelik Palas Oteli

İletişim

T.TELEKOM
AyCell

Çeşitli kurumlar

OYAK İNŞAAT A.Ş. (%25 Hisse)
Araç Muayene İstasyonu I. Bölge
Araç Muayene İstasyonu II. Bölge
MEYBUZ A.Ş.
ARÇELİK Hisseleri
ASELSAN Elektrik San. ve Tic. A.Ş. Hisseleri
ASPİLSAN Askeri Pil San. ve Tic. A.Ş. Hisseleri
HAVELSAN A.Ş. Hisseleri
İstanbul İmar Ltd. Şti,
KOÇ HOLDİNG A.Ş. Hisseleri
KTHY Kıbrıs Türk Hava Yolları Ltd. Şti Hisseleri
TOFAŞ Hisseleri

Asgari ücretleri de diğer ülkelere bakarak karşılaştırmak lazım bak bunlar EU ülkeleri:

2017 Annual Net 2018
Rank Country Gross NET Tax Gross € Change % € $*
1 Luxembourg €1,998.59 €1,687.00 15.59% 1,998.59 0.00% €20,244.00 $25,102.56
2 Netherlands €1,578.00 €1,430.00 9.38% 1,551.60 1.67% €17,160.00 $21,278.40
3 Ireland €1,563.25 €1,509.00 3.47% 1,563.25 0.00% €18,108.00 $22,453.92
4 Belgium €1,562.59 €1,216.00 22.18% 1,531.93 1.96% €14,592.00 $18,094.08
5 France €1,498.47 €1,386.00 7.51% 1,480.27 1.21% €16,632.00 $20,623.68
6 Germany €1,498.00 €1,102.00 26.44% 1,498.00 0.00% €13,224.00 $16,397.76
7 United Kingdom €1,395.00 €1,236.00 11.40% 1,433.82 -2.78% €14,832.00 $18,391.68
8 Spain €859.00 €733.00 14.67% 825.65 3.88% €8,796.00 $10,907.04
9 Slovenia €843.00 €642.00 23.84% 804.96 4.51% €7,704.00 $9,552.96
10 Malta €747.50 €571.00 23.61% 735.63 1.59% €6,852.00 $8,496.48
11 Greece €683.76 €578.00 15.47% 683.76 0.00% €6,936.00 $8,600.64
12 Portugal €677.00 €587.00 13.29% 649.83 4.01% €7,044.00 $8,734.56
13 Poland €503.00 €353.00 29.82% 464.60 7.63% €4,236.00 $5,252.64
14 Estonia €500.00 €482.00 3.60% 470.00 6.00% €5,784.00 $7,172.16
16 Czech Republic €480.00 €408.00 15.00% 407.00 15.21% €4,896.00 $6,071.04
15 Slovakia €480.00 €397.00 17.29% 435.00 9.38% €4,764.00 $5,907.36
17 Croatia €462.00 €370.00 19.91% 439.33 4.91% €4,440.00 $5,505.60
18 Hungary €445.00 €296.00 33.48% 411.00 7.64% €3,552.00 $4,404.48
19 Latvia €430.00 €314.00 26.98% 380.00 11.63% €3,768.00 $4,672.32
20 Romania €409.00 €251.00 38.63% 321.23 21.46% €3,012.00 $3,734.88
21 Lithuania €400.00 €361.00 9.75% 380.00 5.00% €4,332.00 $5,371.68
22 Bulgaria €261.00 €202.00 22.61

Sadece 3 ülkeden daha fazla asgari ücret veriyoruz (333 euro). Zaten ilk 7 bin yanına bile yaklaşamıyoruz. Sorana dünya deviyiz dersin .
her sene zarar açıklayan trt satılmadı bu kadar kurum satılırken ne ilginç asgari ücret ucuyoz araba alacam vergı yakıt alacam vergi cep telefonu vergi tabi cep telefonu araba sizin neyinize maaşım cebime girmeden vergisi cukka alınıyor geri kalan maaşında %60 ı yine vergi diye kesiliyor ucak yapıyoz yol yapıyoz Herseyi satıyoz dobloların arkası osmanlı tuğrası herkes diriliş Ertuğrul a haber bende cocuğumun daha iyi eğitim alması için yurt dışı demek doğal hakkım

Son düzenleme:

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,330
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Konu dışında mesaj yazılmaya devam edilirse yazılanları silmek, devam edilirse konuyu kilitlemek durumundayım.

Bu gidişle konu uzaya yollayacağımız ilk astronota bağlanacak sanırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım