Can Sıkıntısı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Merhaba arkadaşlar. İki ay önce Kia Sportage almıştım ama nedense canım satmak istiyor. :) Günde okul ev arası 10 km yol yapıyorum. Çok fazla da gezmiyorum. Arabadan memnunum ama C sınıfı hatcback otomatik ve donanımı idare edecek bir araba almak istiyorum. İyi bir fiyata satabilirsem arabamı bütçemi 80 bin liraya çıkarabilirim. Zaten maddi olarak kendimi zor duruma düşürdüm, düşürmeden de bir şeylere sahip olamıyoruz malum arabalar altından değerli olmuş. Hep dertleşmek hem de araba değiştirme konusunda fikirlerinizi almak istiyorum.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba arkadaşlar. İki ay önce Kia Sportage almıştım ama nedense canım satmak istiyor. :) Günde okul ev arası 10 km yol yapıyorum. Çok fazla da gezmiyorum. Arabadan memnunum ama C sınıfı hatcback otomatik ve donanımı idare edecek bir araba almak istiyorum. İyi bir fiyata satabilirsem arabamı bütçemi 80 bin liraya çıkarabilirim. Zaten maddi olarak kendimi zor duruma düşürdüm, düşürmeden de bir şeylere sahip olamıyoruz malum arabalar altından değerli olmuş. Hep dertleşmek hem de araba değiştirme konusunda fikirlerinizi almak istiyorum.

Hocam sizin bahsettiğiniz o can sıkıntısını gayet iyi anlıyorum. En başta sportage almanızada karşıydım. Çünkü böyle heves edip aldığım sonra aldıktan kısa süre sonra ben ne yaptım böyle dediğim çok şey yaşadım. Mesaim başladı , kahvaltımda bitti. Şimdilik bukadar yazabiliyorum. Allah gönlünüze göre versin..

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Su dönemde sırf can sıkıntısı var diye araba satmak pek manalı gelmez bana hocam. Çok karışık fiyatlar, piyasa.. Ortalık durulsun bence öyle bakin bir şeyler. Sportage satıp leon alırsanız mesela uzulursunuz de gibime geliyor. Önce tam olarak arabanın neyinden sıkıldınız bu gibi şeyleri çözmek lazım :)

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,046
6,908
5,020
github.com
Marka
BMW
Yerden yüksek otomobilleri ben de hiç beğeniyorum. En kötü sedanda bile az bişey bir his oluyor. Ama bunlar öyle değil. Direksiyonu çeviriyorum üst alt taraf başka yere üst taraf başka yere gidiyor. Çok hissiz arabalar. Zaten Türkiye'de 10 tane SUV varsa 9 u şehir içi kullanımı için alınmış. Alırken de yerden yüksek diye fazla para vermek bence çok mantıksız.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
1.2 puretech eat6 308 lere bakabilirsin

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,584
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hatırladığım kadarıyla sizin golf sevginiz ve sahip olma hayaliniz vardı. 80 bin liraya öyle pek dolu olmasa da benzinli + otomatik bir golf 7 alabilirsiniz diye düşünüyorum. Bana sorarsanız da hiç değiştirmeyin. En azından kıyıya köşeye biraz daha birikim yaptıktan sonra değişim işine gidin.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,518
2,687
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Yerden yüksek otomobilleri ben de hiç beğeniyorum. En kötü sedanda bile az bişey bir his oluyor. Ama bunlar öyle değil. Direksiyonu çeviriyorum üst alt taraf başka yere üst taraf başka yere gidiyor. Çok hissiz arabalar. Zaten Türkiye'de 10 tane SUV varsa 9 u şehir içi kullanımı için alınmış. Alırken de yerden yüksek diye fazla para vermek bence çok mantıksız.

Keşke yakın yerlerde olsak ta sizi Asx'in direksiyonuna oturtabilsem.
İnanın viraj limitleri pek çok suv'un üzerinde (hatta b+ diye itelenen lowcost araçlardan da iyi) ve ayrıca direksiyonu gerçekten tepkili. Normalde basıp gazlanacak araç değil ama gazladığınızda da hantal bir suv değil compakt bir C gibi tepkiler gösteriyor.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,046
6,908
5,020
github.com
Marka
BMW
Keşke yakın yerlerde olsak ta sizi Asx'in direksiyonuna oturtabilsem.
İnanın viraj limitleri pek çok suv'un üzerinde (hatta b+ diye itelenen lowcost araçlardan da iyi) ve ayrıca direksiyonu gerçekten tepkili. Normalde basıp gazlanacak araç değil ama gazladığınızda da hantal bir suv değil compakt bir C gibi tepkiler gösteriyor.
istisnalar olabilir ama SUV'ların maalesef kaderi bu

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Su dönemde sırf can sıkıntısı var diye araba satmak pek manalı gelmez bana hocam. Çok karışık fiyatlar, piyasa.. Ortalık durulsun bence öyle bakin bir şeyler. Sportage satıp leon alırsanız mesela uzulursunuz de gibime geliyor. Önce tam olarak arabanın neyinden sıkıldınız bu gibi şeyleri çözmek lazım :)
Çok büyük olmasından :) Bir türlü sevemiyorum büyük arabaları. Bir de artık otomatik bir arabaya geçmek istiyorum.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Bütün seçenekleri ve ihtimalleri değerlendireceğim. Zaten Kia'nın da elden çıkması zor gibi .Fiesta'yı ilana koyduktan bir saat sonra satmıştım. :)

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Bugün ilanın ikinci günü. Bir kişi çek teklif etti kabul etmedim.Başka da soran yok.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Merhaba . Yine ben. Konuyu hortlatayım dedim. Arabam bir haftadır ilanda arayan soran yok. :) Az önce benimkine yakın bir tane gördüm "kaporası alınmıştır" yazıyordu. Fiyat 75bin tl. Yalan mıdır acaba ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım