Carviser & Paddock Seramik kaplama süreci

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Seramik kaplama detailing sürecini anlatan güzel videolardan olmuş. Ayrıca fiyat bilgisi de var. Paddock'un özeni ve gayreti gerçekten hoşuma gidiyor (alfacı olmaları ayrı güzel :D )

Videonun altındaki yorumlara baktım da acaba bizim forumumuzda bu tür seramik kaplama uygulamasına ve fiyatlandırmalarına karşı ne gibi yorumlar gelecek merak ettim :)

@Sailor kop gel :D

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
İşçiliğe göre ve yapılan işlemlere göre fiyatı gayet normal. Bugün bile oto-yıkamacı abilerimiz kardeşlerimiz sabah bırak akşam alırsın deyip üstün körü pasta cilayı 500tlye yaptıklarını düşünürsek bu fiyat hakkı sayılır ki Gyeon seramik yapıyor zaten malzeme 1000tl civarı. Bu detay işleri adama kafayı yedirtir hele koyu renkli bir arabada. Ben gördükçe üzülüyorum benimkinin haline ama gidipte o 500 600 tl bile vermeye çekiniyorum çünkü koruyamicam tekrar olucak hareler.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bence seramik olayi tamamen balon. Kazandirdigi seyler su iticilik ( 200 tl lik waxlarla yapabilirsiniz) ve kus pisligine karsi direnc. Verilen paralara cidden aciyorum.tas izi korumasi kulyen yalan cunku.
Cift kova ile ph notr sampuanla hergun ozenle yikasaniz bile seramik omru 1sene hadi benden olsun maks 2 senedir .
Bu paralar yerine kendi kendini yenileyen seffaf folyo yaptirir gecerim cok net.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Videoyu biraz izledim de 3500tl çok mu bilemedim bu işlem için. Seramik olmadan sadece detaylı yıkama, kil, pasta vs. yapılsa ne kadar tutuyor ki adam akıllı bi yerde yapılınca ortalama? Mahallemizdeki dandik pasta cilacılar 500-600tl istiyo güneş altında pasta yapıyolar. Ha bence seramik yine de çok işe yarayan bişey değil çok uzun yol yapıyosam öne şeffaf kaplama yaptırır kalanını da wax cila gibi şeylerle uğraşırım 1-2 ayda bi ben olsam yani

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Biz detay işlemleri için Ankara Vintage Detailing’i tercih ediyoruz. Kesinlikle arabanın kaderi değişiyor. Hele siyahsa, üffff... Bütçe meselesi bu iş. Sınırlı bütçe var en azından boya koruma şart gibi. Arabalarım beyaz olduğu için boya koruma bile yaptırmıyorum çünkü kendini belli etmiyor. Seramikli-boya korumalı aracın en zor kısmı yıkama, aklınız arabada kalıyor. Ben sık sık kendi arabamla tünel yıkamaya giriyorum, kostikle yıkıyorum. Hiç kafama takmıyorum, kafam rahat. Yok şampuanı wash mitt i kürü vs. uğraşmak hoşuma gitmiyor. Eskiden Golf’üme yaptırdım, süreç harbi sancılı. 1-2 yılda bir detaylı iç temizlik şart ama bence. Evlerimize kadın geliyo 150-300₺ veriliyor, 2 hafta sonra çöpe gidiyo temizlik, arabaya verilen 250-300₺ detaylı temizlik ücreti çok değil bence.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Biz detay işlemleri için Ankara Vintage Detailing’i tercih ediyoruz. Kesinlikle arabanın kaderi değişiyor. Hele siyahsa, üffff... Bütçe meselesi bu iş. Sınırlı bütçe var en azından boya koruma şart gibi. Arabalarım beyaz olduğu için boya koruma bile yaptırmıyorum çünkü kendini belli etmiyor. Seramikli-boya korumalı aracın en zor kısmı yıkama, aklınız arabada kalıyor. Ben sık sık kendi arabamla tünel yıkamaya giriyorum, kostikle yıkıyorum. Hiç kafama takmıyorum, kafam rahat. Yok şampuanı wash mitt i kürü vs. uğraşmak hoşuma gitmiyor. Eskiden Golf’üme yaptırdım, süreç harbi sancılı. 1-2 yılda bir detaylı iç temizlik şart ama bence. Evlerimize kadın geliyo 150-300₺ veriliyor, 2 hafta sonra çöpe gidiyo temizlik, arabaya verilen 250-300₺ detaylı temizlik ücreti çok değil bence.
Yarısına katılıyorum yarısına katılamıyorum ya, iç temizlik bence yılda bir kesinlikle şart gerçekten iyi oluyor. Kendi aracıma hic yaptırmadım onun yerine kendim vp carpet cleaner alıp temizlik yapmıştım. Tabii ki profosyoneller kadar olmadı ama sonuç hiç de fena değildi.
Ben detail konusunu sevdiğim için uğraşmayı wash mitt, şampuan, jant temizleyici, iç mekan, havlu gibi gibi liste uzayıp gidiyor alıp kendim yapıyorum. Hatta bi grubumuz var buradan arkadaşlarla müsait olduğumuz da beraberce yıkıyoruz hem sohbet muhabbet hem de iş yükü azalıyor aşırı keyifli oluyor..

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım