KAPALI C’den E’ye Geçiş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,385
2
3,010
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Merhabalar arkadaşlar,

14 aydır severek kullandığım S205 kasa C Estate aracımla bugün bir arkadaşa araç bakmaya Mercedes’e gittik. Gitmişken ben de benim arabayı versem E’ye geçsem nasıl olur diye fiyat sordum. Açıkçası çok cüzi bir farkla E’ye geçme fırsatım oldu. Fiyatlar yurt dışında yaşadığım için gözünüzde zor canlanır diye düşünüyorum, bu nedenle yüzdesel konuşayım. Yaklaşık %20 fazla vereceğim aylık taksitleri. Almayı düşündüğüm araç 2018 model E220d AMG paket 2.0L 194hp versiyonu. Araçta ekstra olarak yarı otonom sürüş olan Drive Pilot, Light Paket Plus, 360 derece kamera var. Bir yandan aracım 60bin km’de geldi. E ise 47binde. Garantisi de yeniden başlayacak ve 2 sene kafam rahat olacak. Bu şartlar bana çok uygun göründü ama bir yandan da arabam fazlasıyla yeterli diye düşünüyorum. Sağolsun Mercedes beni yine masrafa sokacak gibi. Sizce bu şartlarda geçmeye değer mi? Birkaç fotoğrafını da bırakayım aracın aşağıya:

A8D9C60C-CBAD-44C2-BFEA-2E2F1D9A5196.jpeg
79B8522E-8112-402C-B3DF-45A6F127CB8F.jpeg
50F711FA-FC21-4511-AE32-8EFE9025AB55.jpeg
C541C81C-2A0E-4DF7-95F3-2EA7F6FCFFB5.jpeg
87CFC94E-E259-4413-8D61-FFAADF99F68F.jpeg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,784
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bizim millet değil bir üst segmente geçmek, aynı segmentte kalabilmek için bile elindeki aracın 2-3 katı değerini vermeye alıştığı için toplamda %20'lik farkı duyunca düşünülmesi için başlık açmaya bile gerek duymaz. 10 liraya İphone satıldığını söyleyen sitelerin dolandırıcı olduğuna inansa dahi, acaba mı lan dedirtecek bir pahalılık anlayışında olan milletin fertleri bu başlığa çoğunlukla al gitsin diyecektir hele ki %20'lik fark sizi maddi açıdan herhangi bir şekilde yormuyorsa.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Hem kendinize hem ailenize yapabileceğiniz en büyük güzellik bu olsa gerek :)

düşünmeyin, keyfini SÜRÜN!

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,385
2
3,010
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Bizim millet değil bir üst segmente geçmek, aynı segmentte kalabilmek için bile elindeki aracın 2-3 katı değerini vermeye alıştığı için toplamda %20'lik farkı duyunca düşünülmesi için başlık açmaya bile gerek duymaz. 10 liraya İphone satıldığını söyleyen sitelerin dolandırıcı olduğuna inansa dahi, acaba mı lan dedirtecek bir pahalılık anlayışında olan milletin fertleri bu başlığa çoğunlukla al gitsin diyecektir hele ki %20'lik fark sizi maddi açıdan herhangi bir şekilde yormuyorsa.

Hocam çok haklısın, Türkiye'de her araba aldığımda ben de kazancımın bir kısmını bloke ediyor öyle alıyordum ama alışmıştık herhalde ilginç gelmiyordu. Burada ise insanlar arabaya çok değer vermediğinden mi yoksa ulaşmak kolay olduğundan mı bilmiyorum bir mütevazılık oluyor. İki araç arasında deli fark var ama duygusal bağ da var aramda şu anki arabayla :D Araba yeterli olunca ne gerek var da diyorsun bir yandan. Yine de sanıyorum aklın yolu bir, gidip hevesimi alayım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,784
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam çok haklısın, Türkiye'de her araba aldığımda ben de kazancımın bir kısmını bloke ediyor öyle alıyordum ama alışmıştık herhalde ilginç gelmiyordu. Burada ise insanlar arabaya çok değer vermediğinden mi yoksa ulaşmak kolay olduğundan mı bilmiyorum bir mütevazılık oluyor. İki araç arasında deli fark var ama duygusal bağ da var aramda şu anki arabayla :D Araba yeterli olunca ne gerek var da diyorsun bir yandan. Yine de sanıyorum aklın yolu bir, gidip hevesimi alayım.
Ulaşılabilir her şey zamanla kanıksanır, değersizleşir. İnsanın doğası böyle. O yüzden Avrupa'da ki otomobil anlayışı çok normal. Alın gitsin. Altınızdaki aracı çok özlerseniz ileride daha iyisini, yeni çıkan modelini alırsınız belki.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,385
2
3,010
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Ulaşılabilir her şey zamanla kanıksanır, değersizleşir. İnsanın doğası böyle. O yüzden Avrupa'da ki otomobil anlayışı çok normal. Alın gitsin. Altınızdaki aracı çok özlerseniz ileride daha iyisini, yeni çıkan modelini alırsınız belki.

Cidden öyle ya da başka bir deyişle lükse çabuk alışıyor insan. Yani bunu alınca artık uzun bir süre araba bakmam alsam mı diye. Bir doyum hali var yavaştan :) dediğiniz gibi 4-5 sene sonra o zaman ne olursa bir şeyler bakarız artık.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Hemen hemen her aile babasının hayali benimde ilerde hayalim olan arabalardan alıyorsunuz. A6 Avant'tan sonra tabi. RS6 bizi aşar :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım