HABER Çinliler Lamborghini Urus’un kopyasını üretti

Baris Inselel

Yönetim
Editör
Katılım
8 Eyl 2016
Mesajlar
1,335
Beğeni puanı
463
Puanları
1,670
Çinliler neredeyse her ürünü kopyalayıp satışa çıkarıyorlar. Bu sefer Çinliler, Lamborghini’nin SUV Urus’u kopyaladılar. Üstelik otomobilin fiyatı 70 bin TL+ vergiler şeklinde olabilir!

Çinliler yine durmadı ve Lamborghini’nin SUV aracı Urus’u kopyalarak yeni bir otomobilürettiler. Bugüne kadar Çinli şirketlerin çeşitli ürünleri taklit ettiklerini görmüştük. Listenin başında en çok bilinen Apple ve Samsung gibi markaların akıllı telefonları yer alıyor.Beijing Auto Industries Corporation (BAIC) çatısı altında faaliyetlerine devam eden Huansu Auto’nun geliştirdiği araçları, BAIC ile Yinxiang Motorcycle Group’un ortak girişimi olan Beiqi Yinxiang Automobile üretiyor. Şirketin son ‘geliştirdiği’ araç ise Çinlilerin kopya ürün konusunda ne kadar sınır tanımaz olduklarını gösterdi.

Henüz bir model adı belirlenmemiş olan kopya Urus, 150 beygir gücünde 1.5 lt turbo motora sahip. Orijinal Lamborghini Urus’un motoru ise 650 beygirlik güç üretiyor. Motorlar arasındaki bu fark fiyata da elbette ki yansıyor. Çakma Urus’un 70 bin TL’lik fiyatı bulunurken, Lamborghini Urus’un 2.2 Milyon TL değeri bulunuyor.

Urus’un çıkış haberi için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Kaynak: Milliyet

Read the whole post here.
 

by

Reis
Katılım
17 Kas 2016
Mesajlar
3,742
Beğeni puanı
7,360
Puanları
5,020
Konum
İstanbul
Marka
Audi
Valla güzel çakmışlar ben beğendim
100k gibi bir fiyata buraya gelse her yerde bundan görürüz
Tabi ufak bir kazada 45 parçaya bölünür orası ayrı..Her güzelin bir kusuru var :D
 
Son düzenleme:
Katılım
27 Eyl 2016
Mesajlar
1,428
Beğeni puanı
2,442
Puanları
2,570
Konum
Ankara
Marka
BMW
Ben bu Çinlileri anlamıyorum. Birisi bir şey geliştirmek üretmek için yıllar harcıyor, ürünü piyasaya sunuyor. Bu adamlar 1 sene geçmeden aynısını nasıl yapıyor? Vallahi çözemiyorum...
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım