KAPALI Civic fd6 vs fb7

umitoz

Ümit Öz
Elit Apaçi
9 May 2019
120
72
785
32
Marka
Honda
Arkadaşlar merhabalar cok kararsız kaldım 2011 model Premium civic sahibiyim 156 km oldu sizce 15 bin TL daha civarı verilip, 70 bin km eco elegance fb7 alınır mı??

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,842
26,148
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Civic seviyorsanız ve yenilemek istiyorsanız alınır. Farklı alternatifleri düşünmüyorsanız iyidir fb7. Forumda vardı hatta bi tane satılık

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,842
26,148
5,720
Ankara
Marka
Skoda
FD6 dan FB7 ye geçmeyin bence :) 1 üst daha atlayıp yenisine geçin derim ben :)
Fc5 (galiba 2017ye kadar olanlarda )sahiplerinin %40ı hondayla davalık %30u değeri düşmesin gizleyelim diyip ilan açanlar kalanları da henüz göçmeyen (kaldıysa) ve olaydan habersiz olanlar :D

Bi de bunlarda yaya koruma muhabbetine kaput airbagi dedikleri bi olay var kaputu terse doğru kaldırıyo cama çarptırmamak için, tampon hizasından köpeğe çarpanlara falan açtı (nadir de olsa arabaya duvara falan vurunca açanlar olmuş) düzeltilmesşne 25-30bin civarı bir para istiyor servis

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,677
2
9,594
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Fc5 (galiba 2017ye kadar olanlarda )sahiplerinin %40ı hondayla davalık %30u değeri düşmesin gizleyelim diyip ilan açanlar kalanları da henüz göçmeyen (kaldıysa) ve olaydan habersiz olanlar :D

Bi de bunlarda yaya koruma muhabbetine kaput airbagi dedikleri bi olay var kaputu terse doğru kaldırıyo cama çarptırmamak için, tampon hizasından köpeğe çarpanlara falan açtı (nadir de olsa arabaya duvara falan vurunca açanlar olmuş) düzeltilmesşne 25-30bin civarı bir para istiyor servis

Yok ya gözümün önünde vurdu bir şey çıkmadı kaputtan :D

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
fb7'nin kapı döşemeleri ve tutma yerleri çabuk soyuluyordu, ben almaktan vazgeçmiştim fd6'dan sonra. 3 araba değiştirdim hala fd6'yı sattığıma üzülüyorum. Km kafanızı kurcalıyorsa 70bin km de az değil bence. Daha düşük km'li bir tane bulmayacaksanız gerek yok derim ben.

umitoz

Ümit Öz
Elit Apaçi
9 May 2019
120
72
785
32
Marka
Honda
fb7'nin kapı döşemeleri ve tutma yerleri çabuk soyuluyordu, ben almaktan vazgeçmiştim fd6'dan sonra. 3 araba değiştirdim hala fd6'yı sattığıma üzülüyorum. Km kafanızı kurcalıyorsa 70bin km de az değil bence. Daha düşük km'li bir tane bulmayacaksanız gerek yok derim ben.
Önerinizi dikkate alıyorum çok teşekkür ederim..

umitoz

Ümit Öz
Elit Apaçi
9 May 2019
120
72
785
32
Marka
Honda

Ilk kez duydum araştırdım harbiden acayip bir şeymiş korkmadim değil..

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,677
2
9,594
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Fb7 nin piyasası diğerleri gibi değil sanki bir üst fc5 kasada da göçük olayı var tabi hatchback alırım derseniz onlarda problem yok

Aynen daha yeni bakınıyorum bende doğru bir noktaya değindiniz :D

FB7 kasalar FC5 kasaların fiyatına satılıyor :D Ülke komedi ya :D

FC5 elegant eco otomatik almıştı arkadaşım 0 km 94 bin tlye özel renkli hemde :D Bej döşemeli sanrooflu falan , bir led far yoktu , herneyse şimdi girdim ilanlara baktım ağır hasar kayıtlı olana bile 110-120 kağıt para yazmışlar :D ağam siz bu araçların 0kmsi 90 bine almadınız mı ? Birde ağır kaza yapıp km yapıp nasıl olur da 120 kağıt istersiniz ? Ne oluyor bu insanlara ? Nereden geliyor bu 30 bin üzerine koyup kar yapmak ? Yazıklar olsun başka bir şey denmiyor...

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,842
26,148
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Aynen daha yeni bakınıyorum bende doğru bir noktaya değindiniz :D

FB7 kasalar FC5 kasaların fiyatına satılıyor :D Ülke komedi ya :D

FC5 elegant eco otomatik almıştı arkadaşım 0 km 94 bin tlye özel renkli hemde :D Bej döşemeli sanrooflu falan , bir led far yoktu , herneyse şimdi girdim ilanlara baktım ağır hasar kayıtlı olana bile 110-120 kağıt para yazmışlar :D ağam siz bu araçların 0kmsi 90 bine almadınız mı ? Birde ağır kaza yapıp km yapıp nasıl olur da 120 kağıt istersiniz ? Ne oluyor bu insanlara ? Nereden geliyor bu 30 bin üzerine koyup kar yapmak ? Yazıklar olsun başka bir şey denmiyor...
Arkadaş dedesinin adına ötv indirimiyle aldı eco nun executive modelini 100ü geçti vergisiz :D normaldir civic kaybetti biraz fiyat avantajını

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,629
1
64,437
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

bunu ilk defa görüyorum :eek:

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Fd 6 hem motorun kasaya hükmü açısından hemde piyasada efsane civic modeli olarak kaldı bence fb7 ile hiç değiştirmeye gerek yok hatta fc5 ilede pişman olursunuz

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,437
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
FD6 2 sene kullandım.

Bir sedan için çok keyifli bir arabaydı.

En büyük sıkıntısı yol sesiydi. Onun dışında hafif sportif hissettiren bir araba isteyen için çok güzel seçim.

FB7, FD6'dan bence pek bir farkı yok, yani FD6'yı satıp, üstüne para verip yerine (bence) daha tipsiz bir araba olan FB7'ye binmek çok gereksiz bir aksiyon olur.

FC5 turbo hatcback versiyon dışında bence yine FD6'dan çok da farklı değil. Belki bir tık konfor artmıştır ama değmez bence.

Uzun lafın kısası, ben olsam FD6'da kalırdım. Ama daha hızlı, daha konforlu, daha sportif başka marka bir araba derseniz, alternatif çok var.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım