Clio 1.6 sport yürüten varmı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

remuss

Elit Apaçi
12 Eyl 2016
59
25
970
Arkadaşlar selamun aleyküm kendi aracımı sattım şimdi yeni araç bakıyorum bi haftadır ama kafam acayip karışık yani aslında alacağım araç belliydi 1.7 dti ama clio 1.6 sport tek kapıylada çok gidip geliyorum.
Corsanın iyi yönü yürütülebilmesi yani yarın bi gün sıkılınca ekstra bişeyler yaparak yürütülebilmesi, ustamda var hazır 1.7 için

Clionun artısı ise donanımı, o yaşta araca göre deri koltuk sunroof deri direksiyon, mercekli far vs. ve 1.6 16v gördüğüm kadarıyla fena yürümüyor, aracın tipinide beğeniyorum açıkcası
Merak ettiğim acaba 172liğin headers + sonu iptal edip güzel bi son susturucu warex tarzı + düzgün bi filtreyle aşağı yukarı nasıl bi verim alırız kullanan yapan varmı acaba çünkü binen çoğu kişi bu 3 specleri uyguluyor bide bu 1.6 16v larda yazılım muhabbeti varmış (bazı atmosferiklere olabiliyor örnek eski aracım 1.6 astra 115hp) başka bi forumda okudum headers+egzozla birlikte yazılım güzel güç verdiği söyleniyor

Corsaya vereceğim para 18-19 max Clio sporta ise 20 21 max.
Artılarını söyledim birbirlerine göre fikir söylemek isteyen varsa teklife açığım :)
Başlıkta belirttiğim gibi asıl merak ettiğim clio sport yürüten varmıydı forumda o yüzden sohbete açtım konuyu iyi forumlar :)

Arkadaşlar fiyatlar biraz yüksek gibi görünebilir ancak bakanlar bilir artık 20 liraya eli ayağı düzgün araç bulmak çok zor yani bunlar tek kapı diye gene bulunuyor bu fiyatlara 4 kapı araçlar zaten uçuk 1.6 ies lerin bile temizleri 25 26 dan başlıyor 1.4 is ler rampa çıkamayan araba 21 22 temizi ancak bulunuyor yani 1.7 dti de aynı şekilde fiyatları acayip artmış düzgünlerin.

Son düzenleme:

remuss

Elit Apaçi
12 Eyl 2016
59
25
970
hocam al arabanı temiz temiz bin. istersen motoruna yazılım atarsın daha performans istiyorsan ama şu egzoza warex veyahut herhangi bir şey yapma ne olur. kendi keyfin için başkalarının kafasını ağrıtmak hoş bir şey değil. bu şekilde gezenlere vay be ne araba demiyor kimse.
Hocam yaşını bilmediğim için bu şekilde hitap ediyorum kusura bakma benimki daha 20 :) İnan daha 1 kere ne mahallede ne şehir merkezinde vs. açmışlığım yok bursa otobanı bilen bilir dağ yamacı ora dışında daha mahalledekiler bile bilmez egzoz varmı yokmu, zaten aracı sadece otobanda performanslı kullanıyorum başka yer yok zaten, atmosferiklerde son iptalide güzel fark ediyor aracın gidişine hem basarkende ses hoş oluyor ama dediğim bastığım yerde bırak evi yerleşim yok :)

remuss

Elit Apaçi
12 Eyl 2016
59
25
970
o zaman helali hoş olsun saygı duyuyorum kardeşim :) bir bilgim yok benim modifiye ile ilgili birazdan aydınlatır bilen arkadaşlar. iyi akşamlar
iyi akşamlar hocam dediğim gibi atmosferiklerde turbo gibi fazla bi oynama yapılmadıgı için performans için filtre+egzoz dan başka seçenek kalmıyor dediğim buydu söylediğinize zaten katılıyorum çok doğru.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Panpa temiz bulursan clio rs 172 corsanın her türlü içinden geçer , ama 1.6 değil bak 2.0 olanları 172lik olan 2 tane ilan var ikiside 22 bin lira istiyo , clio hem yol tutuş olarak hemde kullanışlılık olarak hemde performans olarak corsayı bine katlar , corsa sadece düz yolda basabileceğin bir araba ve oda 200kmh da kesiciye giriyo yani bi beklentin olmasın iç malzemeleri felan kötü ve clio rs kadar yakıyo

duhan13

Profesör
10 Eyl 2016
190
271
1,335
27
adana
Panpa temiz bulursan clio rs 172 corsanın her türlü içinden geçer , ama 1.6 değil bak 2.0 olanları 172lik olan 2 tane ilan var ikiside 22 bin lira istiyo , clio hem yol tutuş olarak hemde kullanışlılık olarak hemde performans olarak corsayı bine katlar , corsa sadece düz yolda basabileceğin bir araba ve oda 200kmh da kesiciye giriyo yani bi beklentin olmasın iç malzemeleri felan kötü ve clio rs kadar yakıyo
200e kafar gidiyormu? Ben 190 falan biliyorum

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
Çok yakın zamanda çok yakın olduğum bir abimin elinden clio rs 172 lik geçti. Kumanda kapalı halde bile açık gibiydi :D O kadar yüksek bir ses alıyorsunuz çevreyolunda bir iki defa gazladık inanılmaz bir sesi vardı. Yani çok güzel yapılabiliyor pişman olmazsınız. Yakıtı konusunda da eski teknoloji 2.0 benzin sonuçta dedirtmez.Çok yakan bir araç değil o arabaya hayran olmuştum ben. Ama çok yakan değil dediysek de sonuçta benzinli bir araba ve ona tüp de olmaz tabi. Ben de onu görünce demiştim 1.6 16valf alıp RS görünümü vericeksin lpg de olcak az da yakıcak egzoz da olucak :) Yani aslında illaki sizi tatmin edecek şekilde yürüyebileceğini düşünüyorum bahsettiğiniz işlemlerle de alacağınız sesin çok güzel olacağını düşünüyorum :)

remuss

Elit Apaçi
12 Eyl 2016
59
25
970
Beyler 172 lik elbette çok iyi biliyorum ancak benzinli binemem :D 1.6 lpg ye tam uyumlu bu yüzden tercih edicem. Aynı yakıyo derken corci çok az yakıyor diye biliyorum aga :D ama mazot 4.30 oldu sende haklısın :D

remuss

Elit Apaçi
12 Eyl 2016
59
25
970
Arkadaşlar megachips yapıyormuş yazılım elbette büyük bişi beklememek lazım ancak filtre+headers+egzoz bunlar yazılımla birleştiğinde idarelik bişey cıkar diye düşünüyorum ortaya :) kerpetenemir corsayı yavaş yavaş elemememin asıl clionun donanım ve güven olarak daha yüksek olması

Batuone1

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2016
33
39
595
çorum
1.7 diğer dizellere göre biraz fazla yakıyor ama sürekli gazlama roll peşinde koştururken benzinliden her türlü daha ekonomik

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
249
243
1,185
İstanbul
Marka
BMW
Arkadaşlar megachips yapıyormuş yazılım elbette büyük bişi beklememek lazım ancak filtre+headers+egzoz bunlar yazılımla birleştiğinde idarelik bişey cıkar diye düşünüyorum ortaya :) kerpetenemir corsayı yavaş yavaş elemememin asıl clionun donanım ve güven olarak daha yüksek olması

Kardeşim Megachips için donanımhaber de günlerdir bir konu var. Başka sitelerde ve ekşilerde de aynı şekilde. Madur çok bunları araştır oku ona göre karar ver.

Araca gelince clio'lar bence corsaya göre bi tık öndedir. Araba ile her dk gazlamayacaksan bence donanıma önem ver derim, zira bir süre sonra içinin kalitesiz oluşu can sıkar her daim. Hayırlı olsun şimdiden :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım