KAPALI Clio 3 1.2 Tiptronik Sorunu Başıma Gelenler - Vitese Geçmiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mstdnz79

Mustafa çelebi
Senkromeççi
27 Tem 2020
6
0
60
45
İzmir
Marka
Renault
Aslında sorun bu mu eminde değilim. Başına gelen tuhaf olaydan bahsedilen. Bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim. Cumartesi Clio 3 tiptronik 2010 model 1.2 aracımı muayeneye götürdüm, hiçbir sorun yoktu. Muayene yapan adama teslim ettim arkaya yürüdüm araç tünelin ortasında kaldı adam stop etmiş bir daha çalışmadı ekranda 1 de görünüyor asla boşa düşmüyor vites ve tabi arabada çalışmıyor. Arabayı çektirdik tamirciye vites N ye düşmüyor kol ve robotik şanzıman tüpü değişecek dendi. Ama emin olamadığım konu bu araç kontağı açınca 1 de zaten çalışırdı hiç çalışmıyor. Bilgisayara sokulduğında şanzıman vitesleri okuyamıyot hidrolik basınç düşük diyor. Araba hiç mi çalışmaz bilgisi olan yardım ederse sevinirim fakat vitesin altındaki soketi tamirci çıkardı araba boşa düştü ve çalıştı çok enteresan yardım ederseniz sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,674
2
9,590
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Çok geçmiş olsun öncelikle , İzmir deki arkadaşlar yardımcı olacaklardır diye umuyorum , sadece biraz sabırlı olun ve mesajları bekleyin , tekrardan geçmiş olsun.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,060
6,935
5,020
github.com
Marka
BMW
Aslında sorun bu mu eminde değilim. Başına gelen tuhaf olaydan bahsedilen. Bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim. Cumartesi clio3 tiptronik 2010 model 1.2 aracımı muayeneye götürdüm hiçbir sorun yoktu. Muayene yapan adama teslim ettim arkaya yürüdüm araç tünelin ortasında kaldı adam stop etmiş bir daha çalışmadı ekranda 1 de görünüyor asla boşa düşmüyor vites ve tabi arabada çalışmıyor. Arabayı çektirdik tamirciye vites N ye düşmüyor kol ve robotik şanzıman tüpü değişecek dendi. Ama emin olamadığım konu bu araç kontağı açınca 1 de zaten çalışırdı hiç çalışmıyor. Bilgisayara sokulduğında şanzıman vitesleri okuyamıypr hidrolik basınç düşük diyor. Araba hiç mi çalışmaz bilgisi olan yardım ederse sevinirim fakat vitesin altındaki soketi tamirci çıkardı araba boşa düştü ve çalıştı çok enteresan yardım lütfen
Sizdeki aracı bilmiyorum ama çoğu otomatik araç vitesteyken çalışmaz. Ya N konumuna ya da P konumunuza getirmeniz gerekir. Sizin aracınızda gözüken, bazı sebeplerden dolayı aracınız vitesleri değiştirecek hidrolik basıncı üretemiyor gibi duruyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,998
7
51,297
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ben biraz elektrik elektronik arızalarına da değineceğim. Kontak & immobilizer ünitesi arıza yapmış olabilir. Bir ihtimal şanzıman beyni de iflas etmiş olabilir. Tüm bu belirtilere sebep olarak en iyimser ihtimalle akü zayıflamış olabilir. Bu olasılıklar da aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Son düzenleme:

Mstdnz79

Mustafa çelebi
Senkromeççi
27 Tem 2020
6
0
60
45
İzmir
Marka
Renault
Ben biraz elektrik elektronik arızalarına da değineceğim. Kontak & immobilizer ünitesi arıza yapmış olabilir. Bir ihtimal şanzıman beyni de iflas etmiş olabilir. Tüm bu belirtilere sebep olarak en iyimser ihtimalle akü zayıflamış olabilir. Bu olasılıklar da aklınızın bir köşesinde bulunsun.
Teşekkürler anahtar sorunu da vardı ondan değil eminim işık alarm vermiyor birde birsin kapağını açıp çıkarınca iyi bir marşla çalışıyor araba soketi takarsan boşa düşmüyor soketi çıkarıyon boşa geçitor

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Bune benzer bir sorun Volvo ile başımıza gelmişti. Trafikte dur kalk sırasında araba saçmalamaya başladı bende stop ettim bir daha çalışmadı :D Takviye yapıp çalıştırdık bu sefer düşük şanzıman uyarısı verdi ve araç vitese geçmedi.
Alternatörden kaynaklanan bir arızaymış sargıları elden geçti araç düzeldi.

Mstdnz79

Mustafa çelebi
Senkromeççi
27 Tem 2020
6
0
60
45
İzmir
Marka
Renault
Bune benzer bir sorun Volvo ile başımıza gelmişti. Trafikte dur kalk sırasında araba saçmalamaya başladı bende stop ettim bir daha çalışmadı :D Takviye yapıp çalıştırdık bu sefer düşük şanzıman uyarısı verdi ve araç vitese geçmedi.
Alternatörden kaynaklanan bir arızaymış sargıları elden geçti araç düzeldi.
Teşekkürler hocam

Mstdnz79

Mustafa çelebi
Senkromeççi
27 Tem 2020
6
0
60
45
İzmir
Marka
Renault
Aslında sorun bu mu eminde değilim. Başına gelen tuhaf olaydan bahsedilen. Bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim. Cumartesi Clio 3 tiptronik 2010 model 1.2 aracımı muayeneye götürdüm, hiçbir sorun yoktu. Muayene yapan adama teslim ettim arkaya yürüdüm araç tünelin ortasında kaldı adam stop etmiş bir daha çalışmadı ekranda 1 de görünüyor asla boşa düşmüyor vites ve tabi arabada çalışmıyor. Arabayı çektirdik tamirciye vites N ye düşmüyor kol ve robotik şanzıman tüpü değişecek dendi. Ama emin olamadığım konu bu araç kontağı açınca 1 de zaten çalışırdı hiç çalışmıyor. Bilgisayara sokulduğında şanzıman vitesleri okuyamıyot hidrolik basınç düşük diyor. Araba hiç mi çalışmaz bilgisi olan yardım ederse sevinirim fakat vitesin altındaki soketi tamirci çıkardı araba boşa düştü ve çalıştı çok enteresan yardım ederseniz sevinirim.
Bugün aracı yaptılar. Vites kolu içten kırılmış muayene önüne sapasağlam bıraktığım aracım daha önce de yazdığım gibi tünelde kalmıştı bi şekilde kırmış teknisyen. Ama ispatlayamam. Sonuçta 2250 TL vites kolu değişerek sorun giderildi. İlgilenen herkese çok teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım