KAPALI Clio 4 bir garip marş sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Merhaba arkadaşlar aracım çalıştırırken normalde 1500 2000 devirde marş alırken bazen 3000 devirde marş alıyor. Bunu 2 3 kere yaptı çok soğuktu desem havalar değil hava 27 28 derece tepede güneş var öğlen vakti çalıştırıyorum o zamanda yaptı. İnternette bakındım ama böylede bir problem yaşayan olmamış neden kaynaklanıyor olabilir bu durum?(araç daha 3400 kmde)

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
bu nasıl bir anlatma şeklidir yahu, ben mesleği bırakıyorum.
Rölanti devrinden bahsediyorsunuz diyeceğim de böyle bir rölanti devri yok. Marşa basarken gaza mı basıyorsunuz anlayamadım vallahi neyi kastettiğinizi.
Çok haklısınız vallahi inanın bende nasıl anlatacağımı bilemedim o olayı @bt arkadaşın dediği gibi ilk çalıştırmada motorun kendi kendine verdiği gazı kastettim. Yok gaza basmıyorum zaten frene basarak çalıştırıyorum sağ ayakla . Final haftam diye götüremedim servise bitmesinede bir hayli var

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Marşa basınca devir saati de aynı oranda yükselen arabalarda olan 300 devir 150 devir den mi bahsediyorsunuz acaba

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Her zaman denk gelmiyor o yüzden video biraz şans işi de yani bilmiyorum 3bin devir için yani motora ne yapmış olabilirim kide böyle bişey başıma gelsin daha 0 araç rodaj daha yeni bitti yani enteresan.

Motora bir sey yapmak degil mevzu. Bir problem olabilir, anlatiminiza gore insanlarin aklinda net bir sey canlanmadi. Gorsel olarak desteklerseniz daha rahat yardimci olurlar anlaminda soyledim

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
marş alır almaz 3000 devir görmesinde başka bir kata külli var
Motora bir sey yapmak degil mevzu. Bir problem olabilir, anlatiminiza gore insanlarin aklinda net bir sey canlanmadi. Gorsel olarak desteklerseniz daha rahat yardimci olurlar anlaminda soyledim
Rölanti devrinden bahsediyorsunuz diyeceğim de böyle bir rölanti devri yok. Marşa basarken gaza mı basıyorsunuz anlayamadım vallahi neyi kastettiğinizi.
motorun ilk çalıştırmada kendi verdiği gaz nedeniyle yükseldiği devri mi kast ediyorsunuz?
Videoyu yükledim burada tabi normal hali 1800lere çıkıyor motorun gaz vermesinde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım