AÇIK Clio 5 satıp BMW F20 1.16i otomatik almak

Çayyaş

Senkromeççi
28 May 2022
25
10
70
33
ankara
Marka
Renault
Arkadaşlar herkese merhabalar. 2020 model Clio 5 aracım var henüz 20.000 km de. 120 bin km’lere kadar bakımları yapılmış temiz bir F20 ile değiştirmeyi düşünüyorum ama bir o kadar da korkuyorum. Zira önceki arabamdan (Cruze 1.6 Otomatik) kalan korkularım var. Aylarca sanayide kaldı satışla birlikte 50 bin zarar ettim sonra gidip servis garantili Clio 5 almıştım.
Değiştirmek istemem hem biraz sıkıldım araçtan, hem de bir BMW alma hevesi sardı içimi. Bakımı mutlak pahalı biliyorum ama en azından bakımını düzgün şekilde yaptırıp yoluma devam edebileceğim bir f20 bulunabilir mi ? Tecrübesi olan arkadaşlar bir nebze olsun aydınlatır ve değerli yorumlarını ve görüşlerini paylaşırsa çok sevinirim.

dmr50

Can
Düz Yol Gazcısı
9 Şub 2022
19
121
235
28
Ankara
Marka
Honda
Merhaba, parça ve bakım maliyetleri yüksek araçlara sahip biri olarak + ve - liste oluşturmanızı tavsiye ediyorum.
Rutin bakım maliyetleri (yağ, balata, disk, filtre, kayışlar, alt takım, baskı vs ) , anlık arıza maliyetleri ( müşür, sensör, soket vs ) , görsel ( dış aksam, trimler, jant lastik far stop vs ) , üzücü-kaza durumu maliyetleri, sigorta ve kasko giderleri, kronik sorunları değişim etapları gibi
Bir de duygusal liste yaparsınız. A noktasından B noktasına giderken ne kadar mutluyum, otoparkta araca dönüp bakınca ne kadar keyif alırım, kendim saatlerce yıkar mıyım, valeye vermemek için uzaklara parkeder miyim gibi.
Tüm bunları aylık yakıt ücretini ekleyerek hangi taraf ağır basarsa alınabilir.
Hayat, hayal ettiğini yaşamak için kısa ; Türkiye zor ve zahmetli.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Estoril blue olmayan , jantlari orjinal , soguk presle alcaltilmamis, bodykit aftermarketli olmayan, ic trimleri karbon kaplama yapilmamis, orjinal direksiyonlu ve servis bakimli bulursaniz neden olmasin.

İlanlarin yuzde 80 lik kisminida elemis olduk boylece.

Çayyaş

Senkromeççi
28 May 2022
25
10
70
33
ankara
Marka
Renault
Merhaba, parça ve bakım maliyetleri yüksek araçlara sahip biri olarak + ve - liste oluşturmanızı tavsiye ediyorum.
Rutin bakım maliyetleri (yağ, balata, disk, filtre, kayışlar, alt takım, baskı vs ) , anlık arıza maliyetleri ( müşür, sensör, soket vs ) , görsel ( dış aksam, trimler, jant lastik far stop vs ) , üzücü-kaza durumu maliyetleri, sigorta ve kasko giderleri, kronik sorunları değişim etapları gibi
Bir de duygusal liste yaparsınız. A noktasından B noktasına giderken ne kadar mutluyum, otoparkta araca dönüp bakınca ne kadar keyif alırım, kendim saatlerce yıkar mıyım, valeye vermemek için uzaklara parkeder miyim gibi.
Tüm bunları aylık yakıt ücretini ekleyerek hangi taraf ağır basarsa alınabilir.
Hayat, hayal ettiğini yaşamak için kısa ; Türkiye zor ve zahmetli.
Araba kullanıyor hissini almak benim açımdan çok önemli hocam. İşin özü şimdiki aracım içinde titizim, kendim yıkarım, benden başka kimseye kullandırtmam. Ancak bir türlü bağ kuramadım gibi aracımla. Evet BMW maliyetli, 2. elini almak bir o kadar riskli. Servis bakımlı bulabilirsem gönlüm rahat alabilirim kullanılan yağdan, en küçük mekanik parçaya kadar en azından geçmişi belli olan bir araç olur. Cruze tecrübem ne yazık ki beni psikolojik olarak çok etkiledi. Yoksa çoktan değiştirmiştim aracı.

Estoril blue olmayan , jantlari orjinal , soguk presle alcaltilmamis, bodykit aftermarketli olmayan, ic trimleri karbon kaplama yapilmamis, orjinal direksiyonlu ve servis bakimli bulursaniz neden olmasin.

İlanlarin yuzde 80 lik kisminida elemis olduk boylece.
Fabrikasyon harici her türlü eklentiye karşıyım bende. Amerikan park bile dahildir buna. Sizin bahsettiğiniz kriterlerde bakıyorum bende. Ve yine dediğiniz gibi bir elin parmağını geçmeyecek kadar ne yazık ki. Öteki türlü uzak düşünmem bile hocam.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo

Çayyaş

Senkromeççi
28 May 2022
25
10
70
33
ankara
Marka
Renault
Bu günaha gireceğim sanırım ☺️ İlan paylaşmak yasak mı değil mi bilmiyorum eğer değilse bir iki tane gözüme kestirdiğim var duruma göre buradan paylaşabilirim. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim yapmış olduğumuz veya yapacağınız değerli görüşleriniz için 👏

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bu günaha gireceğim sanırım ☺️ İlan paylaşmak yasak mı değil mi bilmiyorum eğer değilse bir iki tane gözüme kestirdiğim var duruma göre buradan paylaşabilirim. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim yapmış olduğumuz veya yapacağınız değerli görüşleriniz için 👏
Gönderin gelsin efendim bakalım

Çayyaş

Senkromeççi
28 May 2022
25
10
70
33
ankara
Marka
Renault
Sahıbinde ateş kırmızı İlan No: 1025442543
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinde-ates-kirmizi-1025442543/detay

Buyrun hocam.

SAHİBİNDEN SATILIK BMW 1.16İ SPORT LİNE İlan No: 1025231955
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...satilik-bmw-1.16i-sport-line-1025231955/detay

AVRASYADAN 2014 HATASIZ 1.16İ İlan No: 1013409930
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-avrasyadan-2014-hatasiz-1.16i-1013409930/detay

SAHİBİNDEN BMW 1.16i URBAN LINE // LED-XENON SUNROOF İlan No: 1028859650
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...urban-line-led-xenon-sunroof-1028859650/detay

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
222
349
1,085
29
ankara
Marka
Ford
hocam aklınızda bulunsun diye söylüyorum. bu fiyatlara dizel giulietta da düşünebilirsiniz. bildiğim kadarıyla daha düşük km de ve temiz bulunabiliyor.

Çayyaş

Senkromeççi
28 May 2022
25
10
70
33
ankara
Marka
Renault
hocam aklınızda bulunsun diye söylüyorum. bu fiyatlara dizel giulietta da düşünebilirsiniz. bildiğim kadarıyla daha düşük km de ve temiz bulunabiliyor.
Hocam tct şanzımandan dolayı bakamıyorum giulietta’lara. Manuel alacak olsam aksini düşünmezdim. Eşimde kullanacağı için aracı mecburen otomatik bakıyorum.

diablo1905

Profesör
17 Şub 2020
409
994
2,195
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Hocam tct şanzımandan dolayı bakamıyorum giulietta’lara. Manuel alacak olsam aksini düşünmezdim. Eşimde kullanacağı için aracı mecburen otomatik bakıyorum.
Çift kavrama şanzımanlar arasinda en dayanikli olanlardan birisidir TCT.

Ekleme: Yani demek istediğim Alfa Giulietta alacaksaniz son derdiniz şanzıman olsun, ona gelene kadar başka şeyler var 😂

Son düzenleme:

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Valla bana da benzer senaryolar bazen cazip geliyor.
(Clio 5 yerine S60, V60 falan gıdıklıyor beni de)
Sonra diyorum otur oturduğun yere en azından garantili araba...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım