KAPALI Çözemediğim vınn sesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Onur3535

Onur Demirci
Senkromeççi
22 Mar 2020
25
0
60
32
Izmir
Marka
Ford
Arkadaslar merhaba aracimda 1900 devirde 40km civarinda baslayan cok ince vinnnn sesi var inleme sesi gibi diyebilirim uzun suredir var ne artti ne azaldi..bir usta ile teste ciktik ayni yolda kullandi arac boşta iken ses yok,arac kendi hizinda hizlanirken ses yok,ancak gaza basili sekilde ilerlerken 40km civarinda vınn diye baslayip 50km civarinda yok oluyor veya motor sesinden dolayi duyamiyorum.Usta gaza basinca kaynaklandigini ve sarj dinamosundan bir parcadan kaynakli olabilecegini belirtti bu tarz bi durumla karsilasan varmidir yorumlarinizi rica ediyorum

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Hocam devirle doğru orantılı değilse duymasanız bile olur gibi geliyor, yine de şanzımandan çıkan bütün dönen parçalara bakmak lazım sanırım

Onur3535

Onur Demirci
Senkromeççi
22 Mar 2020
25
0
60
32
Izmir
Marka
Ford
Yani kafayi yemek uzereyim:) cok ince bir ses ve sadece 40kmde basliyor dikkat edince duyuluyor 1900 devirde..başka hic bir viteste hızda veya devirde duymuyorum.Sanzuman kaynakli olsa uzun suredir artardi diye dusunuyorum ama nereye yoracagimi bende bilmiyorum :)

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
başka bir viteste denediniz mi? örneğin ses aynı hızda 2. viteste geliyorken 3. viteste de geliyor mu? sadece 2. vitesten geliyorsa dişlidendir sanırım, diğer viteste de geliyorsa aktarma organlarından geliyor da olabilir

Onur3535

Onur Demirci
Senkromeççi
22 Mar 2020
25
0
60
32
Izmir
Marka
Ford
Ses sadece 3.viteste 40-50km civarinda geliyor..Dişlilerden olsa uzun zaman oldu artmasi gerekmezmiydi diye dusunuyorum ama cok anlamadigim icin aklim karisiyor N konumunda sorun yok D konumunda arac kendi hizinda iken yani ben gaza basmayip kendi kendine hizlandigi zaman yine ses yok ama ben gaza basip ilerlerken ses basliyor.Sanki gaz pedalinin etkisi ile biseyler harekete geciyor ses oluşuyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım