Continental boykotu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

egeerdogan

Asfalt Kurutucu
13 Eki 2016
32
28
595
Continental, yayınladığı bir reklam videosunda Türkiye’yi haritadan silip tüm bölgeyi deniz olarak gösterdi. Siz ne düşünüyorsunuz ?
3749d90c2ebc95e5c7589a7822f2a827bf186160.jpeg

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,698
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Kıbrısın kuzeyi kalmış, Türki devletlerin yerine de göl koyun bu hali ile yetersiz olmuş harita..

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
İhmal falan hikaye bildiğimiz algı oyununa döndü bu işler. 1 değil 2 değil her seferinde ayrı bok yiyor bu avrupalılar. Ya haritadan silerler ya da kendi istedikleri haritaya göre yayınlarlar.
Bunun hiçbir mantıklı açıklaması veya savunulacak tarafı yok. Adamsalar Sicilya'yı silsinler, Almanya'dan silsinler, Fransa'dan silsinler veya değiştirsinler, g**lerinden kan alırlar yeminlen. Kaliteli lastikler üreten kalitesiz bir firmadan başka bir şey değiller.
Sonuç olarak bulunmaz hint kumaşıda değiller. Boykot etmek birey olarak tepkimizi gösterebileceğimiz en iyi hamle olacaktır inşallah bir bütün olarakta başarabiliriz.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
E demezler mi, it herif bizim ülkede niye satış yapıyosun o zaman diye? Şov ya, başka bir şey değil.

edit: video kaldırılmış galiba
https://www.continental-automotive....ertrain-Division/About-Us?utm_source=webtekno

ve açıklama youtube videosunun altına gelmiş:

1 hour ago
Sosyal medyada yer alan paylaşımlar sayesinde Continental Otomotiv Global sayfasında grafik hatası olan bir videonun yer aldığının farkına vardık. Tüm sosyal medya kullanıcılarına bize bu hatayı bildirdikleri için teşekkür ederiz.
Videonun hemen kaldırıldığını bildirmek isteriz. Derin üzüntü içerisindeyiz. Tüm kamuoyundan özür dileriz.
Saygılarımızla,
Continental

bu da ekşiden alıntı:

başlığın uzun hali: "continental lastik reklamında türkiye'nin dünya haritasından özenle silinmesi" olacaktı ama karakter sınırına takıldı.

yapılan işe bakınca özenle yapılmış bir çalışma ile ülkemizin dünya haritasından silinmesi durumu. bireysel olarak bu firmaya boykot başlatıyorum. kaynak

edit: istek üzerine video linki eklendi.

edit2: continental firmasının resmi web sitesinden link verdim hala gerçek mi değil mi diye soran arkadaşlar var.

edit3: resmi web sitesinden video kaldırılmış.

edit4: @continuum adlı yazardan geldiği gibi aktarıyorum: "continental'in asya satış temsilcisi yakın arkadaşım. ondan gelen habere göre reklam hemen yayından kaldırılmış ve açıklama yapılacakmış. muhtemelen reklamı hazırlayan ekipteki bir salağın hatası yüzünden araştırıyoruz diyor."

edit5: firmadan özür açıklaması gelmiştir.
"sosyal medyada yer alan paylaşımlar sayesinde continental otomotiv global sayfasında grafik hatası olan bir videonun yer aldığının farkına vardık. tüm sosyal medya kullanıcılarına bize bu hatayı bildirdikleri için teşekkür ederiz.

videonun hemen kaldırıldığını bildirmek isteriz. derin üzüntü içerisindeyiz. tüm kamuoyundan özür dileriz.

saygılarımızla"

Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bak Kıbrıs' ı unutursun çizmeyi anlarım, niye küçük bir ada çünkü. Fakat sen kendi ülkenden daha büyük yüz ölçümüne sahip; tarih sahnesinde geçmişte ve günümüzde, ilk olarak jeopolitik konumu olmak üzere birçok önemli nedenden ötürü, başta yüce Türk milleti olmak üzere onlarca milletin yüzlerce insanının uğruna kan döktüğü bir toprağı yok sayıp, üstüne unuttuk seviyesinde bir açıklama yaparsan en kibar tabirle adamı s*kerler. Türkiye Cumhuriyeti' ni seven yok onu anlıyoruz da, durduk yere yapılan bu faşizanlıkların sebebi ne ?

t.JPG

a.JPG

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Layer'ı açmayı unutmuşlar, benim için olası Avrupa haritasında Layer'i açmayı unutacağım en son ülke kocaman iki kıtanın arasındaki kara parçası olurdu.

Son düzenleme:

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
Video grafikçi arkadaş hata yapmış herhalde diyeceğim de bu işler oraya varana kadar büyük bir ajans ise müşteri dahil en az 5 kişinin elinden geçmesi lazım. Birebir yapılsa bile üretici ve müşteri izlemesi lazım. Müşteri bizdekiler gibiyse böyle şeyler rahatlıkla gözden kaçabilir çünkü hazırlayan kişi belli bir yerden sonra körleşmeye başlıyor, hatasını göremiyor. Ama konu Almanlar olunca bu hata gözden kaçmaz diye düşünüyorum.
Benim fikrim birisi bu firmayı sabote etmiş. Continental gibi bir firmanın böyle bir salaklık yapacağını düşünmüyorsunuz herhalde. Türkiye'yi haritadan silse ne olur silmese ne olur?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu ülkenin siyasileri, güya kendi çocukları, yöneticileri TÜRK ve TÜRKİYE isminden iğrenirken, her fırsatta her yerden kaldırmak için uğraşırken elin Almanının böyle şeyler yapması beni zerre sinirlendirmiyor denebilir. Boykot meselesine gelince; conti'nin lastiklerini almazsın ama üzerinde fabrikasyon lastik için anlaşmış olduğu Alman veya başka marka bir aracı alırsın ? ne farkı var.. Kola içmeyip, döküp İsrail'i boykot ettiğini zannedenler vardı bir zamanlar. Boykot dediğin kendi markanı oluşturup piyasada onlara rakip olduğun, bir Dünya markası olduğun zaman yapılır. Hadi biz yinede vicdanen kendimizi rahatlatmak adına bundan sonra para vermeyip almayalım lastiklerini ama pek işe yarar bir hamle olmayacağı kesin..

Son düzenleme:

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Millet galeyana gelmeye ne kadar hazır yahu. Continental olayı bence baya komik olmuş, grafiği hazırlayan akıllı Türkiye layerını açmayı unutmuş. Boykot için Continental lastiklerini bıcaklamaya ve yakmaya davet ediyorum milletimizi :D

Buna ek yazayım. Adamların içinde piçlik olsa direkt Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesini Kürdistan olarak gösterirlerdi. En azından ben olsam öyle yapardım.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Ben adamlarin icinde pislik olsa sunu yaparlar bunu yaparlar yorumlarina kismen katiliyorum. Evet bu adamlar kapitalist bir sirket. Onemli olan ise daha fazla para daha fazla buyumek daha fazla satmak vb.. Bunu yapmalarinin hicbir mantigi yok
Yalniz madalyonun diger tarafi oyle degil. Ben de bir reklamci olarak bu islerin az cok nasil yapildigini biliyorum. Bize bile bir yayin ulastiktan sonra 3-4 tane revize gorsel geliyor. Hele hele bu gorsel ve videolari da tek bir kisi onaylamiyor. En basit insaatci bile font olmamis, yazi surada olacak bu burada olacak diye bir suru abuk subuk sey istiyor ve son onayi oyle veriyor. Koskoca Continental’de bunun onayi kac kisiden geciyordur, video live olana kadar kac kisi izliyordur...Hadi bir kisinin gozunden kacti. Yahu arkadas orada bir suru okumus yonetici var, bunlarin hepsi cografya bilmeyecek kadar aptal olamaz herhalde.
Acikcasi durum enteresan. Patlak verdigi nokta da enteresan. Continental’in kac kisi siteye girip videosunu izler ki ? Veya konu nasil buralara gelir ? Sabotaj olma ihtimali yuksek ancak bu bir seyi degistirmez. Sen global bir markasin ve boyle bir hata kabul edilemez.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Ah bir de iyi yol tutup parasını hak etse.o_O:D
Kışlıkları güzel diyorlar 7° ustunde biraz sapittigini duydum ama ote yandan keçi gibi , 4x4'lerin çıkamadığı yolu çiktim diye yorumlarıda çok duydum . Yazlıkları için aynı şeyi soyleyemem ama :(

İllaki petlas olmasina Gerek yok , bizim kıslıklar Lassa , yazliklar Falken ikiside yerli .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Bu Conti'nin Almanya tarafından ajanslar aracılığı ile yapılmış bir videosu. Marka ve Türkiye ekibi bu konuda gerçekten üzgün, tamamen hata olduğunu dile getiriyorlar. Açıklama da bu şekilde,
"sosyal medyada yer alan paylaşımlar sayesinde continental otomotiv global sayfasında grafik hatası olan bir videonun yer aldığının farkına vardık. tüm sosyal medya kullanıcılarına bize bu hatayı bildirdikleri için teşekkür ederiz.

videonun hemen kaldırıldığını bildirmek isteriz. derin üzüntü içerisindeyiz. tüm kamuoyundan özür dileriz.

saygılarımızla"
Continental Türkiye'deki salaklarda otursunlar bir taraflarının üstünde!
Hiç bir şekilde oturmuyorlar hocam rahat olun, onlar da Türkler. Üzgünler ve ellerinden geleni yapıyorlar.

Tamamen ajansın işi. Marka hemen farkına varıp kaldırıyor videoyu. Özür diliyorlar, daha ne yapabilirler. Mutlaka ajansa da yaptırımı olacaktır.

Son düzenleme:

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Bu arada, bu lastik ekibi ile otomotiv ekibi tamamen ayrı arkadaşlar. Lastik ekibinin olayla ilgisi yok tabii ki. Türkiye'ye satış yapılıyor falan denilmiş, otomotivin Türkiye'ye direkt satışı yok. Lastikçiler oldukça üzgünler, yapılan hatayla ilgili de ajanstaki hata olarak bahsediyorlar. Gerçekten talihsiz bir durum.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Bu Conti'nin Almanya tarafından ajanslar aracılığı ile yapılmış bir videosu. Marka ve Türkiye ekibi bu konuda gerçekten üzgün, tamamen hata olduğunu dile getiriyorlar. Açıklama da bu şekilde,

saygılarımızla"

Hiç bir şekilde oturmuyorlar hocam rahat olun, onlar da Türkler. Üzgünler ve ellerinden geleni yapıyorlar.

Tamamen ajansın işi. Marka hemen farkına varıp kaldırıyor videoyu. Özür diliyorlar, daha ne yapabilirler. Mutlaka ajansa da yaptırımı olacaktır.

Adam gibi ajanslarla calismazsan, isini denetlemezsen itibarini bes paralik ederler ruhun duymaz..Ajans her ne yaparsa yapsin son onay markadan gelir, ajans marka onayi olmadan kafasina gore bir is yapamaz..Su anda kriz yonetimi yapiyorlar hatanin muhtemelen hangi taraftan kaynaklandigini bulamadilar. Biz dunya haritasinda kocaman bir ulkeyi silecek kadar gerizekaliyiz diyemeyeceklerine gore aciklama en fazla boyle oluyor

Ekli dosyalar

• 5792610E-ED6A-46A8-8227-8E731E092846.jpeg
    5792610E-ED6A-46A8-8227-8E731E092846.jpeg
    45.9 KB · Görüntüleme: 372
Son düzenleme:

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Adam gibi ajanslarla calismazsan, isini denetlemezsen itibarini bes paralik ederler ruhun duymaz..Ajans her ne yaparsa yapsin son onay markadan gelir, ajans marka onayi olmadan kafasina gore bir is yapamaz..Su anda kriz yonetimi yapiyorlar hatanin muhtemelen hangi taraftan kaynaklandigini bulamadilar. Biz dunya haritasinda kocaman bir ulkeyi silecek kadar gerizekaliyiz diyemeyeceklerine gore aciklama en fazla boyle oluyor
Ben kasten sildiklerini düşünmüyorum. Continental gerçekten çok iyi bir firma. Ajansta her şey olmuş olabilir. Doğru düzgün bir ajansla çalışmaları lazımmış buna kesinlikle katılıyorum. Onay süreci ise çok öyle bildiğiniz gibi değil, çünkü bu reklam değil. Bu tanıtım videosu gibi, nasıl bulunduğu da ilginç. Kim bulmuş acaba, nasıl bu kadar hızlı yayılmış?

Twitter'da sabotaj diyenleri bile okudum, mantıklı gelmiyor değil açıkcası. Bilemiyorum tabii.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım