Continental Premium Contact 6 mı yoksa Eco Contact 6 mı?

eness541

Elit Apaçi
18 Haz 2019
58
13
970
27
Marka
Yok
Herkese iyi akşamlar bu iki lastik arasında kaldım yaz lastiklerim eskidi (kışın arabayı kullanmıyorum kış lastiğin ihtiyaç yok) kafamı kurcalayan eco serisi yakıt performansı A ve fren seviyesi A iken premium serisi ise yakıt c fren ise A sizce hangisini tercih etmeliyim?

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aracını çoğunlukla şehir içinde kullanan, şehir dışında bile sakin, yavaş sürüş gerçekleştiren, daha uzun kullanım ömrüyle birlikte nispeten güçsüz motorlu ve amacı ekonomi odaklı sürüş olan otomobil ve şoförlere uygun lastik eco contact 6'dır. Daha iyi frenleme, daha iyi ıslak ve kuru zeminde yol tutuş, kısacası daha yüksek performanslı sürüşü belli oranda ekonomik sürüşle birleştirme amacında olanlar ise Premium Contact 6 tercih etmeli.

Lastik ebadınız nedir ve beklentiniz nedir ?

eness541

Elit Apaçi
18 Haz 2019
58
13
970
27
Marka
Yok
205 55 r16 lastik boyutum üstündeki lastikler premium contact 2 bunlar bile fena gelmiyor bana aracım 2016 model Ford focus 1.6 benzinli yani uçarak kullanmıyorum genelde sakinim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynı aracın 1.6 dizelini kullanıyorum. Aynı ebatlara sahibiz. Premium Contact 5 kullanıyorum. Seneye ya pc 6 alacağım ya da goodyear alacağım. Ben ıslak ve kuru zeminde daha iyi sürüş sunduğu için pc6 tercih ediyorum. Ama siz sürekli sakin sürüyorsanız ve genellikle ekonomi odaklı yavaş bir kullanım gerçekleştiriyorsanız eco contact 6 da tercih edebilirsiniz. Her iki lastik de yeterince güvenlidir. Birisi ekonomi odaklı birisi performans odaklıdır hepsi bu.

İlla eco contact 6 alacağım diyorsanız alternatif olarak Goodyear Efficientgrip Performance 2 öneririm. Bu lastik eco contact 6'ya yakın ekonomi sunar. Sessiz ve konforlu bir lastik olmasının yanında Premium Contact 6'ya yakın sürüş performansı da verebiliyor. Yani ne tam ekonomi lastiği ne de performanslı lastik. İkisi arasında dengeli bir sürüş sağlayan lastik.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,528
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Cenk abi detaylı cevap vermiş benimde önerim EC6 dan yana olacaktı :)

eness541

Elit Apaçi
18 Haz 2019
58
13
970
27
Marka
Yok
İyi günler iş yoğunluğundan dolayı lastiklerimi hala alamadım 2 lastik arasındayım Michelin primacy4 yada continental premium contact6 ikisinin arasında 20tl gibi az bir fark var hangisini tercih edeyim?

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İyi günler iş yoğunluğundan dolayı lastiklerimi hala alamadım 2 lastik arasındayım Michelin primacy4 yada continental premium contact6 ikisinin arasında 20tl gibi az bir fark var hangisini tercih edeyim?
Kimisi Michelin'i oldukça sever, kimisi de kapısından geçmem der. Arada kalanlar oldukça fazladır. Şahsen Michelin'de alacağım tek lastik pilot sport 4'tür. Haricinde hiç bir Michelin'i terch etmem daha önceki prmiacy 3 tecrübelerimden ötürü. Pc6'da sürpriz olma ihtimali yoktur lastikte fabrikasyon bir sorun olmadığı sürece. Ne anlatılıyorsa, ne söyleniyorsa, testlerde ne puan alıyorsa aracınıza taktığınızda aynı karşılığı görüyorsunuz. O yüzden ben Conti tercih ederim.

eness541

Elit Apaçi
18 Haz 2019
58
13
970
27
Marka
Yok
Çok teşekkürler cenk bey gerçekten yorumlarınız çok yardımcı oluyor :)

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
6 ay 7.000 km 205/55R16 pc6 kullandım kuru/yaş fren mesafesi, yol tutuş olarak beni tatmin etti ec5 ile patinaja kaldığım yerde pc6 ile patinaja kalmıyorum zaten altı ayda patinaj çektiği 10 kere yoktur. Bu arada EcoContact5‘de aracımın üzerinde 0 geldi 730 km kullanıp sattım kışlık ts860’ları taktım yaz başıda da pc6’ları alıp kullandım. Stepnede de aynısından vardı memnuniyetimden dolayı stepneyede pc6 aldım taktım. Kısacası ben öneririm aşırı yumşak bir lastik değil ama yaz şartlarında optimum lastiklerden birisi diyebilirim. PC4 ile @AHU nun tecrübesi var o da aktarır.

Son düzenleme:

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
780
1,494
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Aracını çoğunlukla şehir içinde kullanan, şehir dışında bile sakin, yavaş sürüş gerçekleştiren, daha uzun kullanım ömrüyle birlikte nispeten güçsüz motorlu ve amacı ekonomi odaklı sürüş olan otomobil ve şoförlere uygun lastik eco contact 6'dır. Daha iyi frenleme, daha iyi ıslak ve kuru zeminde yol tutuş, kısacası daha yüksek performanslı sürüşü belli oranda ekonomik sürüşle birleştirme amacında olanlar ise Premium Contact 6 tercih etmeli.

Lastik ebadınız nedir ve beklentiniz nedir ?

Lastik alma arifesinde bilgilendirici bir cevap oldu bu. 225/45/17 ebatlarında momo marka 4 mevsim lastiklerim var. Aracın önceki sahibi tercih etmiş. Havalar iyice soğudu ve lastiğin soğuk hava performansı güzel. Şehir içi/şehirler arası yolda gazlama, frenleme ve tutuş performansı doyurucu. Ancak hava sıcaklığının 20 derecelerde ve üstü değerlerde tam bir kaos. Özellikle uzun yol sürüşlerimde 120-130 u geçmeyen bir kullanıcı olarak, arabanın yolda gezindiğini çok net hissedebiliyordum. Gerçekten çok güvensiz sürüşler gerçekleştirmek zorunda kaldım. Bu sebeple havalar ısınmadan mutlaka güvenilir bir lastik alma kararı vermiştim. Araştırmalarım beni pc6'ye götürdü. Yüksek ihtimal ile bir kaç hafta içinde alıp depoda bekleteceğim yazın taktırmak üzere.

Bilgi için teşekkür ederim. Selamlar.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Lastik alma arifesinde bilgilendirici bir cevap oldu bu. 225/45/17 ebatlarında momo marka 4 mevsim lastiklerim var. Aracın önceki sahibi tercih etmiş. Havalar iyice soğudu ve lastiğin soğuk hava performansı güzel. Şehir içi/şehirler arası yolda gazlama, frenleme ve tutuş performansı doyurucu. Ancak hava sıcaklığının 20 derecelerde ve üstü değerlerde tam bir kaos. Özellikle uzun yol sürüşlerimde 120-130 u geçmeyen bir kullanıcı olarak, arabanın yolda gezindiğini çok net hissedebiliyordum. Gerçekten çok güvensiz sürüşler gerçekleştirmek zorunda kaldım. Bu sebeple havalar ısınmadan mutlaka güvenilir bir lastik alma kararı vermiştim. Araştırmalarım beni pc6'ye götürdü. Yüksek ihtimal ile bir kaç hafta içinde alıp depoda bekleteceğim yazın taktırmak üzere.

Bilgi için teşekkür ederim. Selamlar.
Rica ederim hocam. Yine siz bilirsiniz tabi ki ama sizin gibi aracını daha sakin sürenler açısından Pc 6 yerine Goodyear Efficientgrip Performance 2 de çok iyi bir seçenek olabilir. Yol gürültüsü, konfor, yakıt tüketimi gibi kriterlerde daha iyi bir sunuma sahip. Pc 6'ya göre biraz daha çok yönlü bir lastiktir. Tabi pc 6 da sizi memnun edecektir o konuda bir sıkıntı olmaz. Yinede tercih edeceğiniz zaman iki lastiğin de fiyatlarına bir bakmanızı tavsiye ederim.

eness541

Elit Apaçi
18 Haz 2019
58
13
970
27
Marka
Yok
Merhabalar cenk abi daha iyi bilir ama ben şans eseri Bridgestone turanza t005 alıp taktım eski bitik lastiklerdem sonra şuan gayet iyi çok agresif bir sürücü değilim ama şunu gördüm ki 8.5 litre altına düşmeyen focus 3.5 makyajlı 1.6 atmosferik motor şuan 7.1 yakıyor gerçekten şaşırtıcı ses olarak çok sesli değil eski pc2 lerden daha sessiz tabi hepsi amatör yorumlarım

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
780
1,494
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Rica ederim hocam. Yine siz bilirsiniz tabi ki ama sizin gibi aracını daha sakin sürenler açısından Pc 6 yerine Goodyear Efficientgrip Performance 2 de çok iyi bir seçenek olabilir. Yol gürültüsü, konfor, yakıt tüketimi gibi kriterlerde daha iyi bir sunuma sahip. Pc 6'ya göre biraz daha çok yönlü bir lastiktir. Tabi pc 6 da sizi memnun edecektir o konuda bir sıkıntı olmaz. Yinede tercih edeceğiniz zaman iki lastiğin de fiyatlarına bir bakmanızı tavsiye ederim.

Performans kadar konforda önemli aslında benim için. Aracımın yapısı gereği süspansiyonlarım biraz sert, ince yanak lastik ve yol sesi alıyor. Fiyatlarına baktım. Goodyear 150TL kadar daha pahalı görünüyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Performans kadar konforda önemli aslında benim için. Aracımın yapısı gereği süspansiyonlarım biraz sert, ince yanak lastik ve yol sesi alıyor. Fiyatlarına baktım. Goodyear 150TL kadar daha pahalı görünüyor.
Goodyear'ın yol gürültüsü ve konforu bir miktar daha iyidir conti'ye göre. Bununla beraber arada bariz farklar olmayacaktır. Bütçenize ve isteğinize hangisi uyuyorsa onu tercih edebilirsiniz. İkisi de üzmeyecek kaliteli lastiklerdir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım