hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Otomobil seçimi konusunda forum üyeleriyle beraber kararlaştırdığımız Corolla 1.5'imizi bugün teslim aldık :)

Henüz aracımız 55 km'de, tüm tecrübemin 55 km'lik olmasına ve yazmayı da çok sevmeme rağmen yeni bir motor kombinasyonu hakkında bilgi olması açısından konunun açılmasını istedim. Tecrübe ettikçe de güncellerim diye düşünüyorum.

İlk izlenimlerim:

Teslimattan bayiden genel olarak memnunum alırken farkedemedim ama güneşin altında inceleyince sağ ön kapı kolunun oralarda çok ele gelmeyen ince hafif bir fermuar izi gibi bir şey var. Kafama çok takmadım nazarlığı olsun arabadır çizilecek eskiyecek eşyanın tabiatı sonuçta
Malzeme kalitesi dokunulan yerlerde gayet iyi hissettiriyor dokunulmayan yerlerde sürpriz yok beklediğim gibi vasat. Fakat iki tarafta da kemer yükseklik ayar kısımlarında ve henüz nerden geldiğini anlayamadığım orta konsolda bir trim sesi var. Bu biraz moralimi bozdu açıkcası. Çözülmeyecek şeyler değil kemerden gelenleri çözerim fakat orta konsolu bin km kontrolünde servise söylerim artık.
Konfor kısmını başlıklara ayıracak olursak süspansiyon konforu tatmin edici koltuklar rahat. Kullanımı inanılmaz kolay bir otomobil. Motor sesi az. Fakat bozuk yolda, parke taşı yollarda davlumbazlardan ciddi uğultu geliyor. Rüzgar sesi 110 120 den sonra ciddi manada duyuluyor. Şunu söyleyebilirim, yol sesi ve rüzgar sesi olarak 20 yaşında ki Vectra B'den daha kötü. Belki de Vectra B çok iyidir bilemiyorum :)
Motor'un sesi muazzam çok hoşuma gitti. Öyle bir aracı yeteri kadar yürütebilecek düzeyde bayıldım ben gitmiyorum gibi bir durum kesinlikle yok. Ama öyle "tutmayın küçük enişteyi" gibi bir durum da yok. Yeterli. Şanzıman kendini unutturacak türden. Rodajdan dolayı çok zorlamasam da sakin sürüşte beni hiç rahatsız etmedi. Zevk faktörü düşük ama önyargılı olsam da artısı da var.
Yakıt tüketim için de tecrübelerim oldukça yetersiz. Aldığım da 5 km'de ve ortalama tüketim 40L/100km seviyelerindeydi. Sıfırlamadan Yüzde 15 akıcı şehir içi yüzde 85 100-130 km arasında eve gelip kapı da çalışır vaziyette kurcaladıktan sonra şuan 7.6L/100 km. İlk yüksek yakıtın da ortalamaya girdiğini düşünürsek normal gibi ama bilemiyorum 7 litre benim kırmızı çizgim yaşayıp göreceğiz uzun dönem performansını :)
Yol tutuş hakkında da çok tecrübem yok şuan. Yola oturuşu güzel. Direksiyon tamamen kopuk hafif ağır ve kendini çabucak toplamaya meyilli.

Genel olarak ilk izlenimlerim bu şekilde.

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota
Yeni aracınız hayırlı olsun öncelikle bende şuan 2015 model 1.33 corolla kullanıcısıyım. Eğer kendimi toparlayabilirsem Eylül ayında 0 km 1.5 dream MDS Düşünüyorum.
Corolla'yı tekrardan tercih etmemdeki sebep ise en baz donanım da olsa en full paketide olsa olması gereken güvenlik donanımlarını kesmiyor. Ayriyetten Türkiye koşullarında bakım ve tadilat fiyatlarını göz önünde bulundurursak Japon araçları özellikle ( toyota ve mazda ) daha çok kullanıcı dostu diğer rakiplerine bakacak olursak 140 km'de iken şanzıman sorunları yaratan otomobiller.

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
783
1,496
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Merhabalar,

Konu altına aracınızın bir tane fotoğrafını da ekleseydiniz çok şeker olurdu. İzlerdik doya doya.

Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Güzel günlerde, keyifle kullanın. Toyota deyince benim aklıma umursamaz tavırlı bayi geliyor. Adını vermiyeyim. Adminler belki kızabilir.

Aracı çok kısa kullanabilmiştim. Gözüme çarpan tek şey üzerinde çirkin tuşların olduğu ekrandı. Yalıtım ve konforunu beğenmiştim. Motor performansı olarak pek bana hitap etmedi.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Kazasız belasız sürüşler dilerim. Orta kolsoldaki ses hakkikaten can sıkıcı olabilir.

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,075
3,074
4,070
26
Hayırlı uğurlu olsun, Allah kazadan beladan saklasın. Güle güle kullanın.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Çok teşekkür ederim. Daha iyileri sizlerin olsun inşallah.
Bu aracı şuan bayide benim aldığım fiyatın 10 bin altında veriyorlar ilgililere duyrulur. Hayır insanın hayatta aldığı bir tane mi doğru pozisyon olmaz.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Merhabalar,

Konu altına aracınızın bir tane fotoğrafını da ekleseydiniz çok şeker olurdu. İzlerdik doya doya.

Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Güzel günlerde, keyifle kullanın. Toyota deyince benim aklıma umursamaz tavırlı bayi geliyor. Adını vermiyeyim. Adminler belki kızabilir.

Aracı çok kısa kullanabilmiştim. Gözüme çarpan tek şey üzerinde çirkin tuşların olduğu ekrandı. Yalıtım ve konforunu beğenmiştim. Motor performansı olarak pek bana hitap etmedi.
Şöyle bir resmi var şimdilik. Ekran bir japon klasiği icat ettikleri şeyin estetiğine ergonomisine dikkat etmiyorlar hiç. Motor performansı benim beklediğim seviyelerde. Sanıyorum mazda 3 ün skyactive teknolojine benzer bir motor. Sıkıştırma oranı 13,9. Daha önce bin km kadar önce ki kasa 1,6'yı kullanmıştım alt devirler daha canlı gibi geldi bana yada şanzıman marifeti kullanıcıya güçsüzlüğünü yansıtmıyor olabilir. Bu aracın daha çok zayıf karnı yalıtımı. Ama bu fiyat bandında c sedan otomatik başka alternatif de yok gibi. Hele benim canımı sıkan son indirimden sonra bildiğimiz kupon.
9D1E50ED-B24B-4DA2-A539-0F3A02E321F1.JPG

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,389
2
3,014
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Şöyle bir resmi var şimdilik. Ekran bir japon klasiği icat ettikleri şeyin estetiğine ergonomisine dikkat etmiyorlar hiç. Motor performansı benim beklediğim seviyelerde. Sanıyorum mazda 3 ün skyactive teknolojine benzer bir motor. Sıkıştırma oranı 13,9. Daha önce bin km kadar önce ki kasa 1,6'yı kullanmıştım alt devirler daha canlı gibi geldi bana yada şanzıman marifeti kullanıcıya güçsüzlüğünü yansıtmıyor olabilir. Bu aracın daha çok zayıf karnı yalıtımı. Ama bu fiyat bandında c sedan otomatik başka alternatif de yok gibi. Hele benim canımı sıkan son indirimden sonra bildiğimiz kupon.
Ekli dosyayı görüntüle 33831

Hayırlı olsun, rengi özellikle beğendim. Hem kir göstermez hem de araca gitmiş 👍🏻 Yalıtım Japon’larda, özellikle de Toyota’da maalesef hiçbir zaman iyi olmadı. Bu nedenle Corolla’da da böyle olmasını normal karşılıyorum. Umarım uzun süre kazasız, sorunsuz kullanırsınız 😊

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin inşallah. Aracınız çok güzel. 1.6 daha atik ama şanzıman sanırım 10 kademeli ve izlediğim kadarıyla çok zevkli.

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
783
1,496
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia

Sizin aracın özelinde bir indirim yok galiba.

Yaşadığım şehirdeki bayinin stoklarında onlarca araç var uzun süredir. Vision vs. İndirim bu sebepten sanırım.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. Dış tasarımı gerçekten sportif güzel olmuş. Sağlamlığına vs söylenecek söz yok. Benim bu araçlara tek eleştirim tospidolarının ağız hizasında yüze çok yakın durması. Alışkanlık gerektirmişti kaymakamlığın aracını kullanırken hep bi rahatsız olmuştum. Yeni Megane da öyle ön görüş biraz kısıtlı gibi. Ama dediğim gibi alışkanlıkla alakalı sanırım. Ben genelde hep eski araçlar kullandım :)

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Herkese çok teşekkür ederim tekrardan.
Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin inşallah. Aracınız çok güzel. 1.6 daha atik ama şanzıman sanırım 10 kademeli ve izlediğim kadarıyla çok zevkli.
Henüz 280 km'de, sıkıştırmıyorum rodajı dolana kadar. Motor sesi bugüne kadar atmosferik herhangi bir otomobil kullanmamış benim için tatmin edici. Ama ön yargılarımı kırdı bu cvt günlük kullanımda çift kavramalardan iyi olduğunu düşünüyorum şuan sıfır kararsızlık sıfır gecikme. Gaza oturana kadar şanzıman varlığını unutuyorsunuz gerçekten. Gazlarken de manuel modda kullanmak can sıkıntısını azaltabilir.
Sizin aracın özelinde bir indirim yok galiba.

Yaşadığım şehirdeki bayinin stoklarında onlarca araç var uzun süredir. Vision vs. İndirim bu sebepten sanırım.
Vision paket kadar olmasa da dream paketleri de indirimli veriyorlar şuan listeye yansımasa da
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. Dış tasarımı gerçekten sportif güzel olmuş. Sağlamlığına vs söylenecek söz yok. Benim bu araçlara tek eleştirim tospidolarının ağız hizasında yüze çok yakın durması. Alışkanlık gerektirmişti kaymakamlığın aracını kullanırken hep bi rahatsız olmuştum. Yeni Megane da öyle ön görüş biraz kısıtlı gibi. Ama dediğim gibi alışkanlıkla alakalı sanırım. Ben genelde hep eski araçlar kullandım :)
Ben bu araçta hiç yabancılık çekmedim nedense kullanımı çok kolay pratik babama takılıyorum hep bu tam ihtiyar arabası senlik diye :)

• Haha
Tepkiler: Gökhan61

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Bu arada bu aracın keşke Touring versiyonu da satılsa. Çok şık görünen bir model kendisi.
Evet gerçekten şık olabilirmiş. Benim de tasarım olarak hoşuma gidiyor kullandıkça
Baktım da zaten varmış ama Türkiye'de yok tabi. Gerçekten de şıkmış :)

Son düzenleme:

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota
Ekli dosyayı görüntüle 33831
Tekirdağ merkezde tam olarak neredesiniz ?
Bende merkezde yaşıyorum.
Kısmetse 1.5 düşünüyorum

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Bugün ilk depo benzinimi aldım.
Tam 600 km yapıp 41 litre benzin aldım. Yakıt tüketimine dikkat etmeden 6.8lt/100km tüketmişim. Hiç sıfırlamadığım ortalama yakıt göstergesi 7lt/100 km gösteriyordu gayet tutarlı çalışıyor.
Sürüşümün kilometre olarak fazla olan bir kısmını Tekirdağ-Selimpaşa arası, bir kısmını her gün şehir içi 1-2 kmlik iş ev arası yol, bir kısmını da şehir içi sürüşler oluşturuyor.
Fikir oluşturması açısından, sürüş tarzım şehir içi sakin çevreyollarında süratli kullanırım.
Tekirdağ-Selimpaşa arası yaptığım sürüşlerde ( trafik ışıklarının ve radarların olduğu bir güzergah) 100-120 temposu 2 kişi, 110-130 temposu 3 kişi, en son benzin aldıktan sonra da 120-140 temposunda kullandım ve yakıtta dramatik bir fark oluşmadı; 6.3lt/100 km. Aynı güzergahta (daha sakin) 1.4 tsi 150hp VW CC 6.5 litre, Xc60 d4 190hp (2 gömlek daha agresif) 7.5litre civarı yakıyor bu da bir fikir oluşturabilir. Ezcümle benim şahsi yakıt beklentimi karşılayacak.

Bayiden çıkınca lastik basınçlarının yüksek olduğunu farketmiştim ben 38psi falan herhalde diye önemsemezken bugün lastik lastik basınçları 50-51 psi çıktı :D düzeltince yol sesi azaldı doğal olarak ama hala beklediğimin üzerinde.

Kemerlerden gelen trim sesleri ben müdahale etmeden geçti fakat orta konsoldaki can sıkıcı ses devam ediyor ve nerden geldiğini hala bulamadım neresini tutsam geçmiyor :D

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
783
1,496
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Bugün ilk depo benzinimi aldım.
Tam 600 km yapıp 41 litre benzin aldım. Yakıt tüketimine dikkat etmeden 6.8lt/100km tüketmişim. Hiç sıfırlamadığım ortalama yakıt göstergesi 7lt/100 km gösteriyordu gayet tutarlı çalışıyor.
Sürüşümün kilometre olarak fazla olan bir kısmını Tekirdağ-Selimpaşa arası, bir kısmını her gün şehir içi 1-2 kmlik iş ev arası yol, bir kısmını da şehir içi sürüşler oluşturuyor.
Fikir oluşturması açısından, sürüş tarzım şehir içi sakin çevreyollarında süratli kullanırım.
Tekirdağ-Selimpaşa arası yaptığım sürüşlerde ( trafik ışıklarının ve radarların olduğu bir güzergah) 100-120 temposu 2 kişi, 110-130 temposu 3 kişi, en son benzin aldıktan sonra da 120-140 temposunda kullandım ve yakıtta dramatik bir fark oluşmadı; 6.3lt/100 km. Aynı güzergahta (daha sakin) 1.4 tsi 150hp VW CC 6.5 litre, Xc60 d4 190hp (2 gömlek daha agresif) 7.5litre civarı yakıyor bu da bir fikir oluşturabilir. Ezcümle benim şahsi yakıt beklentimi karşılayacak.

Bayiden çıkınca lastik basınçlarının yüksek olduğunu farketmiştim ben 38psi falan herhalde diye önemsemezken bugün lastik lastik basınçları 50-51 psi çıktı :D düzeltince yol sesi azaldı doğal olarak ama hala beklediğimin üzerinde.

Kemerlerden gelen trim sesleri ben müdahale etmeden geçti fakat orta konsoldaki can sıkıcı ses devam ediyor ve nerden geldiğini hala bulamadım neresini tutsam geçmiyor :D

51 psi mı ? (şok) LAstik basıncı konusunda uzman olduğumu iddaa edemem ama sanırım lastiğiniz havaya uçmak üzereymiş. Hiç böyle bir basınç görmedim. Yanlış düşünüyorsam bilen arkadaşlarım beni düzeltsin lütfen.

Arabayı ilk çalıştırdığımda kısa süre cam tavandan ses geliyor. Sonra kesiliyor. Sanırım sürtünme oluşan yer ısınınca ses kesiliyor :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,180
5,720
Ankara
Marka
Skoda
51 psi mı ? (şok) LAstik basıncı konusunda uzman olduğumu iddaa edemem ama sanırım lastiğiniz havaya uçmak üzereymiş. Hiç böyle bir basınç görmedim. Yanlış düşünüyorsam bilen arkadaşlarım beni düzeltsin lütfen.

Arabayı ilk çalıştırdığımda kısa süre cam tavandan ses geliyor. Sonra kesiliyor. Sanırım sürtünme oluşan yer ısınınca ses kesiliyor :)
Malesef sıfır alınan hemen her araçta aşırı basınç çıkıyo biçok araç grubunda bulundum 45-50psi çıkıp bu araba ne kadar kötü diyenlerle sık sık karşılaştık :D farketmeyip aylarca öyle binenler de oluyor tabi

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,389
2
3,014
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Malesef sıfır alınan hemen her araçta aşırı basınç çıkıyo biçok araç grubunda bulundum 45-50psi çıkıp bu araba ne kadar kötü diyenlerle sık sık karşılaştık :D farketmeyip aylarca öyle binenler de oluyor tabi

İlk defa duyuyorum böyle bir şey. Şu ana kadar sıfır aldığımız hiçbir araçta böyle bir şey yaşamadım :/ Bayiiden tam ayarlı çıkması lazım normalde. 50-51 konforu geçtim korkunç tehlikeli değerler aslında. Servisten de bayiiden de tam ayarında çıkması lazım bence.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım