Coronavirus arac tedbirleri

Tolga kirelli

Elit Apaçi
10 Ağu 2019
78
138
810
47
Marka
Ford
herkese merhabalar,
Coronavirus tedbirleri cercevesinde evden calisabilen, ise gitmek zorunda olmayan cok sayida insan var. gonullu karantinada yaklasik 10 gundur arabami hic calistirmadigimi farkettim. Bu gunleri nasil geciriyoruz? Araba ile sadece bir calistirip hareket etsin diye dolasanlarimiz, gunluk sadece bir sure oldugu yerde calistiranlarimiz vardir eminim ki. Hareketsiz duran arabalara bu surecte ne yapmak lazim? Belki konuyu genisletip, arabasina kalabalik binenler icin arac dezenfektasyonu da konuya eklenebilir. Bilenler fikir verirse belki faydali olabilir diye dusundum

Selamlar, herkese saglikli gunler.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Lastiklerin ölmemesi için uzun süre park etmemek gerekli , en azından haftada bir olsun inip çalıştırmak lastik havalarını kontrol etmek ve araçlar bir miktar yol yapmak en sağlıklısıdır , polen filtresini yenilemek , aracın içinin temizliğini rutinleştirmek bu şartlar olmasa bile yapılması gerekenlerin başında gelir , hatta mümkünse klima dezenfektanı kullanmak bunlar için en ideal yöntemdir. Bu günlerde bizim arkadaşlarla rutin gerçekleştirdiğimiz şeylerin başında araç temizliği geliyor ve aracı yıkayıp içini güzelce temizliyoruz , hem araçlarımız yol yapmış oluyor hemde temizlenmiş oluyorlar. En kısa mesafeden gelen arkadaşımız bile en az gidiş dönüş 2 km yol yapıyor :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Her ne kadar dışarı çıkmamı gerektirecek bi durum olmasa da haftada 1-2 market alışverişi oluyor illaki onlara arabayla gidiyorum araba hareket etmiş olur diye, arabada kolonya taşıyorum binmeden elime, tuttuğum yerlere sıkıp biniyorum. Arada bi sirkeli kolonyalı su ile içini siliyorum ışıklarda vs. dururken cam açmıyorum

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
10 gün duran arabaya hiçbir şey olmaz, bu ortamda araba çalıştırmak için dışarı da çıkılmaz.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
2 haftada bir dolaşmaya çıkıyorum hiç kullanmadığım durumlarda,akü yeni ve sağlamsa zaten 1 ay bile dursa sıkıntı olmaz çalışmasında.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
10 gün duran arabaya hiçbir şey olmaz,...
olur. Akü biraz eskiyse olur.

Arabada el dezenfektanı bulunduruyorum. Arabaya her binişte kapıyı kapatmadan, direksiyona bile dokunmadan direk dezenfektanı kullanıp en son dezenfektanın kendi şişesini de siliyorum.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım