KAPALI Cruze hakkında bilgisi olanlar ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

E.ackgz

Asfalt Kurutucu
9 Haz 2019
24
5
595
24
Herkese merhaba. Chevrolet cruze kullanan veya deneyimi olan arkadaşlar araç hakkında bilgi verebilirler mi ? Araç nasıl + - yönleri neler , kronik problemleri , yakıtı vs. yazabilirseniz sevinirim. İyi forumlar.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,645
2,895
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
F/P olarak iyi bir araç lpgde subaplarda sorun yapıyor çelik subap la hallediliyor dizelde iyi gidiyor parçasını bir süre daha bulursun ama sonra zor piyasası ilerleyen zamanlarda iyice agirlasacak

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Benzin ; LPG de subap sorunu var, LPG siz otomatik olanı yürümez ve yakıtı fazladır, manuel olanı nispeten az yakacaktır.
Dizel ; Otomatik olanı ağır kanlı ve fazla yakar, manueli gidişi güzel ve ortalama yakar.
Elektronik problemleri mevcut (tanıdığımda soğuk havalarda marş almama problemi vardı ve çözemeden satmıştı. size denk gelmeyebilir)
Onun haricinde problem duymadım hatta @sinan abinin testi var kanalda.

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Opellerle aynı parçayı kullandığı hakkında söylemler duymuştum. Piyasadan çekilmesinin nedenini de opelin satışlarını baltaladığından opelin baskısı olarak duymuştum yanlışsam düzeltin.
Kısacası parçası bulunabilir ama piyayası düşer gün geçtikçe.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,846
26,151
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Parça sorunu yaşamazsınız 10 sene sonra da 20 sene sonra da. Orjinal parça sorunu yaşayabilirsiniz ama yan sanayi her türlü bulunur. Diğer konularda da arkadaşlar yazmışlar zaten

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Cok detayli deneyimleme fırsatım olmadı ama 1.6 atmosferigi gitmiyor. Gercekten gitmiyor. Birde gitmediği gibi, acayip yakıyor.
2.0 Dizel olanlarındansa hic sikayet edeni duymadım.

Hemeu

Düz Yol Gazcısı
4 Eyl 2019
5
1
145
İstanbul-Niğde
Marka
Renault
Benzinlileri gerçekten çok fazla yakıyormuş, çok güzel görünmesine rağmen piyasası bu yüzden düşük olan bir araç.

Almadan önce lpg yi araştırmak daha iyi olabilir.

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,626
1
5,117
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Mekanik aksam birebir Opel. Motor, şanzıman vs. (Buradan da Opel'in bir Almana mı yoksa bir Amerikana mı daha çok benzediği çıkarılabilir :) )

Kaporta aksamını bulmak bir yerden sonra sıkıntı yapmaya başlayabilir. Fakat araçların fiyatı uygun. Gerek güvenlik olarak gerek de genel donanım olarak oldukça dolu araçlar. Çok üstün bir performans beklentim yok denirse lpgli alınabilir.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
2.0 Dizeli fiat motorlu dizel ve çok başarılı bir motordur , kasayı kaldırıp götürmekte cruze için en ideal motordur alınır binilir :)

1.4 Turbo Benzinli Opel motoru , bildiğiniz 1.4T astra motor vardır üzerine turbo ile birlikte güzel yürür lpgyi sevmez beğenmez , dizele alternatif.

1.6 Atmosferik Opel motor , buda bilindik 1.6 opel motoru yine şu lpg sevmeyenlerden , kasayı kaldırmakta sorun yok fakat genelde sakin ve relax kullanıma uygun bir araç kendileri :) 2 yetişkin 2 çocuklu bir aile aracı olur , performans beklentisi yoksa mis gibi binilir orta şeritin kralı olabilirsiniz :)

Güvenlik hakkında konuşmaya gerek yok diye düşünüyorum dillere destan bir güvenliği vardır cruzenin , ailenizi bir iskandinavdan sonra emanet etmek isteyeceğin araçların başında gelir :)

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,626
1
5,117
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
2.0 Dizeli fiat motorlu dizel ve çok başarılı bir motordur , kasayı kaldırıp götürmekte cruze için en ideal motordur alınır binilir :)

1.4 Turbo Benzinli Opel motoru , bildiğiniz 1.4T astra motor vardır üzerine turbo ile birlikte güzel yürür lpgyi sevmez beğenmez , dizele alternatif.

1.6 Atmosferik Opel motor , buda bilindik 1.6 opel motoru yine şu lpg sevmeyenlerden , kasayı kaldırmakta sorun yok fakat genelde sakin ve relax kullanıma uygun bir araç kendileri :) 2 yetişkin 2 çocuklu bir aile aracı olur , performans beklentisi yoksa mis gibi binilir orta şeritin kralı olabilirsiniz :)

Güvenlik hakkında konuşmaya gerek yok diye düşünüyorum dillere destan bir güvenliği vardır cruzenin , ailenizi bir iskandinavdan sonra emanet etmek isteyeceğin araçların başında gelir :)
1.4 T motorun direkt lpg'li versiyonu var. Motordan değil bizim ustaların kazmalığından kaynaklanıyor :)

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
1.4 T motorun direkt lpg'li versiyonu var. Motordan değil bizim ustaların kazmalığından kaynaklanıyor :)

Olabilir araştırmak lazım ama ben hiç lpgli 1.4t satışına denk gelmedim fabrikasyon olarak

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,626
1
5,117
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Olabilir araştırmak lazım ama ben hiç lpgli 1.4t satışına denk gelmedim fabrikasyon olarak

vs vs

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
453
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
2010 ile 2016 yılları arasında yaklaşık olarak 6 sene 2009 model 1.6 ls manuel 113 hp'lik modelini ailecek kullandık. 20 bin km'de alıp yanlış hatırlamıyorsan 85 bin km'de sattık. Bu süreçte 20 bin'de lpg takıldı. 60 bin'de subap erimesinden kaynaklı çelik subap takıldı. (Kronik arıza) 70-80 bin arası 4'lü bobin grubu arıza yaptı değişti. Sanıyorum ilk yıllarında ön iki teker arası abs bağlantı kablosu bir darbe olmamasına rağmen iletişimi kesmişti, değiştirdik. Kaç km'de olduğunu hatırlamıyorum ancak yağ soğutucusu arıza yapmıştı, suya yağ karıştırmıştı, yağ soğutucusunun değişimi ile problem çözüldü. (Kronik arıza)
Bütün bakımları ile ben ilgilenirdim. Başka bir sorunla karşılaşmadık. Genel olarak çok memnunduk. Şehir içi hantal kaldığı noktalar olabiliyordu ancak şehir dışı kesinlikle eksik kalmıyordu. 180-210 arası düşmeden Sivrihisar-Eskişehir arasını kat ettiğimi hatırlıyorum.
Şehir içi 1.6 atmosferiklere göre fazla yakardı. Sanıyorum 12,5 ile 13 litre civarı gaz tüketirdi 100 km'de. Biraz sert kullanırdım gençlik yılları dolayısıyla.
Şehir dışı yolda gidişi çok güzel bir araçtı, 5 kişi dolu bagaj ile 8 litre lpg ortalaması ile Ankara'dan Antalya'ya gidip gelmiştik çokta dikkat etmeden.
Motoru direk Opel Astra, Vectra gibi araçlarda kullanılan Ecotech motor. Motor ve aktarma organları ile ilgili tüm parçalar aynı motor koduna sahip Opel parçaları ile birebir uyumlu. Şu an parçaları nasıl satılıyordur bilmiyorum.

36382_d3af6d445877c7af2cced83a10dbd86f.jpg

Şimdilerde ise bir arkadaşıma yoğun tavsiyeler ile 2011 model 1.6 ls plus otomatik 124 hp'lik modelini aldırdım. Şu an 110 bin km'de lpg'li halde kullanıyor. Şüphelerim var büyük ihtimalle subap erimesi başladı yakın zamanda belirtiler artarsa taktıracağız.
Onun dışında ben genel olarak çekişini beğeniyorum. Bayağı sürme imkanım oldu, genel konforuna, kullanım pozisyonuna ve rahatlığına o segmentte hayran olduğum bir araç.

906ffdc7-6606-40c8-ace3-d3c915d153e7.JPG

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Arkadaşım cruze alıp satıyor. Fiyatına göre donanımlı araçlar. 1.6 atmosferik otomatşk gitmiyor gibi gelebilir de her ışıkta 0 100 kasmıyorsanız öyle.
Parça sıkıntısı yok yaşamazsınız da. Parasına göre kmler oldukça düşük bulunabiliyor ve net alınır.

Satarken de hiç zorlanmadı arkadaşım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım