Dünyadaki son günlerinizde seyahate çıksaydınız...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
İyi günler arkadaşlar, forumdaşlar bugün garip bir konuda sohbet etmek için bu konuyu açtım.Sorumuz şöyle diyelim ki Dünya'ya yakın bir zamanda meteor yağacak, uzaylılar gelecek, deprem/tsunami olacak ya da her neyse Hollywood senaristlerinin elinden çıkmış olası bir Sci-Fi ''Apocalypse'' senaryosunda seyahate çıkmak isteseydiniz hangi aracı seçerdiniz?
Lütfen Sci-Fi filmlerindeki gibi sağından solundan füzeler çıkan, tanka benzeyen araçlar değil de daha gerçekçi araçlar düşünülebilir.Herkesten tek bir araç ya da cevap arıyoruz.

Kendi adıma cevap verecek olursam, bir kaç önceliğim var ama bunları tek bir araçta toplamak çok zor, mesela öncelikle kesinlikle mekanik olarak çok sağlam ve elektronik parçası olabildiğince az olan bir araç gerek.Buradan eski Japon araçları göz kırpıyor.İkinci olarak ise kesinlikle Off-Road kabiliyeti olması gerekir, madem dünyadaki son günlerimiz bizi kimse asfalt ile sınırlayamaz değil mi?Buradan da Pajero, Land Cruiser, Hilux gibi araçlar sonuçlanıyor takii üçüncü koşul ekonomik oluşu gözükene kadar yani eğer km'lerce yol alacaksam sürekli benzinliği aramamalıyım.(belki benzinlikte olmayacak).Buradan da daha küçük motorlu Japon arazi araçları ya da turbo dizel cipler gerekiyor, vesselam bu kadar koşuldan sonra aşağıdaki aracı tercih ederdim.
Arazi araçlarından pek anlamam ama 1.Jenerasyon Metaltop Mitsubishi Pajero tercihim olurdu.(Mümkünse en dayanıklı az yakan motor kombinasyonundan)
images_mitsubishi_pajero_1982_2.jpg

Yanıtları bekliyorum, doğru cevap diye bir durum yok son günlerde eminim Mclaren ya da Ferrari kullanmak isteyen de çıkacaktır.

Son düzenleme:

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,527
2,696
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Ben de sanırım petrole bağımlılığı ortadan kaldırıp, 0-100 kmyi 3 saniyede kat ederek türlü belalardan hızla uzaklaşmamı sağlayacak yerden yüksek(malum sağda solda yıkıntılar, göçükler olacak) mümkünse solar sistemli ve zırhlı bir Model X'te yana kullanacağım tercihimi.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Evet, Solar panelli Tesla petrole bağımlığı tamamen kaldırabilir, yalnız işin dayanıklılık kısmında yani asfaltın bozukluğu, yeri gelindiğinde Off-Road yapılma gerekliliği toza toprağa hatta suya çamura girilme durumu Tesla'yı ciddi bozar.Malum elektroniklerin toza ve suya karşı hassasiyeti çokça mevcut üstüne bir de takırtılı bozuk satıh da eklenirse Tesla'nın işi sıkıntıya girebilir.Off-Road harici mantıklı bir hamle tabii Solar panelini de korumak gerek.:)

Son düzenleme:

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,024
1,994
2,770
Marka
Subaru
Herkes tatile çıkacağı için kimse elektriği üretmeye çalışmaz o yüzden elektirikliye güvenmem. Bu vidyoda gördüğünüz askeri araçtan çevrilmiş karavanı alırım bagajlarada yakıt doldurur iskandinavya dağlarına giderim sevdiğim noktaya oturur paşalar gibi sonumu beklerim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Amerikalıların kendi forumlarında da sıkça tartıştığı, ülkeyi zombiler bassa hangi aracı alıp kaçmak isterdiniz gibi ütopik konuları vardır. Açıkçası benim tercihlerim arasında şu ikisinden biri muhakkak olurdu;

F-150 Raptor
screen-shot-2018-05-24-at-9-38-46-************-1527169159.png

Mercedes G 63 Amg 6x6

new-mercedes-truck-6-wheels.jpg

Bu ikisinin Dünya üzerinde gidemeyeceği, çıkamayacağı, aşamayacağı çok az yol vardır diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,385
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
canım ciğerim alfamı satmaktan vazgeçip tepeye çıkıp sandalyemi kurup Bi kasa bomonti red ale içmek isterdim ben ya...

PDMNNO.jpg

Tam da burası....Artık buraya çıkamıyoruz, önünde engeller var

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Dünya yok olduktan 20 yıl sonra çalışan lityum pil bulamazsınız. Güneş paneliniz ile elektriği elektroliz yoluyla hidrojen cevirip depolama mümkün.
Benzin bulmak imkansız değil ama bulana kadar ne yakarsın. İşte çözüm bu...
Yıllar gecsede yürümeye devam eder.

https://goo.gl/images/UHsoRz

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Dünya yok olduktan 20 yıl sonra çalışan lityum pil bulamazsınız. Güneş paneliniz ile elektriği elektroliz yoluyla hidrojen cevirip depolama mümkün.
Benzin bulmak imkansız değil ama bulana kadar ne yakarsın. İşte çözüm bu...
Yıllar gecsede yürümeye devam eder.

https://goo.gl/images/UHsoRz
Bu aletten sağlam bir şekilde bulabilmek yok olmuş dünyada pili icat etmekten daha zor :D

Eto3401

Elit Apaçi
13 Nis 2018
94
187
760
Marka
Volkswagen
Arap ülkelerinde en çok satılan SUV land cruiser'dır. Çünkü çöl şartlarında araba arıza yaparsa kuvvetle muhtemel ölürsün. Ben de 4.5 D Land Cruiser isterdim.

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
Alır Unimog'u karavana çevirir keyfime bakarım. Hem geçemeyeceği yer yok hemde ferah olur içi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım