KAPALI Dakika bir Gol bir Alfa Romeo Giulietta ve sorunları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Herkese merhabalar. Bildiğiniz üzere 03.05.2018 tarihinde 11.000 kilometrede olan bir Alfa Romeo Giulietta almıştık. Bugün saat 17.30 gibi İstanbul'da çok hafif bir yağmur vardı fakat aynı zamanda hava hem açıktı hemde ılık sayılabilirdi. Trafikte bir süre vakit geçirdikten sonra eve döndüğümüzde aracın ön farlarının buğu yaptığını gördüm. Aracımız 01.11.2016 trafik çıkışlı olduğu için henüz garantisi devam ediyor.

Sizce bu durum neden kaynaklanmış olabilir? Farların buğu yapmasını engellemek adına neler yapabiliriz?

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,330
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Bizim de mk6 jettamızın sol arka farının için de sinek var ya onu nası çözücez :D
Bizim Çin den aldığımız şov ışığının içinde akrep var. Onu ne yapalım. Adamlar öğle yemeğini yanlışlıkla bizim ışığın içine koymuş.

Tüketiciyi memnun etmek ne kadar zor. Adam direkt dakika 1 gol 1 alfa romeo ve sorunları yazmış.

Diğer sorun nedir? Yoksa iki far bugu yaptığı için iki sorun olduğu için mi çoğul yazıyoruz:D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,533
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bizim Çin den aldığımız şov ışığının içinde akrep var. Onu ne yapalım. Adamlar öğle yemeğini yanlışlıkla bizim ışığın içine koymuş.

Tüketiciyi memnun etmek ne kadar zor. Adam direkt dakika 1 gol 1 alfa romeo ve sorunları yazmış.

Diğer sorun nedir? Yoksa iki far bugu yaptığı için iki sorun olduğu için mi çoğul yazıyoruz:D

Bu başlığın geleceğini bildiğim için ne alsak? başlığında vag'dan başkasını alma yazmıştım.

Alfa Romeo hakkında sorunlu araba sıkıntılı araba bilmemne gibi dedikodular türemesinin en büyük sebebi her otomobilde oluşabilecek ve oluşan sorunlarla ilgili Alfa Romeo'yu kötüleyenlerdir.

Otomobil bilginin yüksek olduğunu bilen biri olarak böylesi bir sorunda böylesi bir başlık şaşırtmış olsa da son başlık olmayacağını da biliyorum.

Gol yok, pozisyon ofsayt.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
J.Clarkson der ki bunun bir Alfa olabilmesi için bir sorunu olması gerekiyor :D
Şaka bir yana en büyük sorunun bu olsun Allah arıza lambalarından korusun Alfa'lar süpriz yapmayı sever o konuda :p
IMG-20180318-WA0016.jpg

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Farlarin bugulanmasi cok normal. Benzer bir durum yasamistim A3 ile. Ben de “ulan daha yeni araba nasil olur” diye servisin yolunu tuttum. Bir de araci sifir almistim ve daha 1000 kusur km’deydi, “ne bicim is lan bu” diyorum kendi kendime. Servise gittim adam cok normal bir durum oldugunu acikladi. Eger far icerisine su almiyorsa bugulanma normal dedi..Bugu da bir sure sonra kayboluyordu zaten. Merak eden varsa detayli aciklamasi su sekilde:

Farın yakılması, dış ortam ısısının aniden azalması, motor veya radyatörün ısısının etkisi ve benzeri nedenler farın içindeki ısıyı artırır. Isının etkisi ile farın iç yüzeyindeki nem içeri doğru yayılır. Farın içindeki havanın nemi doyum noktasına ulaşınca da nem farın soğuk kısımlarında yoğunlaşarak buğuyu oluşturur.

Çoğunlukla otomobilin bir süre kullanılıp park edilmesi veya yıkanmasından sonra buğu oluşmasının nedeni bu esnada far içindeki ısının en yüksek değerine ulaşmış olmasıyla iç-dış ısı farkının artması ve hava dolaşımının olmamasıdır. Sağ ve sol farlar bulundukları yerler açısından farklı ısı etkilerine maruz kaldıklarından farklı tepkiler gösterebilirler.

Kaliteli farlar ısı sirkülasyonu da hesaplanarak tasarlanmakta, buğu önleyici kaplama teknikleri kullanılmaktadır. Farın içinde ısı sirkülasyonunu etkileyecek değişiklikler yapıldığında buğu oluşabilmektedir.

Nemin dışarı atılması için farın çeşitli noktalarında havalandırma delikleri bulunmaktadır. Hava sirkülasyonu iyi dizayn edilmiş bir farda bile buğu oluşabilir ancak buğu kısa bir süre sonra kendiliğinden kaybolur.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör

Baksa bi sorun yok az clickbait olsun dediydim :D:D ama bu Alfa Romeo belli olmaz valla :D.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Teknik olarak yetersizim, sebebi ne olursa olsun farların buğulanması hoş değil. 17 yaşında ki arabam buğu yapmıyor, daha yeni olan C180 buğu yapmıyor, Clio buğu yapmıyor. Genç sayılabilecek Grand Vitara buğu yapmıyor. Bunların her biri eski sahip olduğumuz araçlar, hiçbirinde yaşamadım bu sorunu. O kadar para vereceğim ve far buğu yapacak, yapmasın arkadaşım. Bir zahmet yapmasın. Farın kirlenmesi bile görüşü nasıl etkiliyorsa buğu nasıl etkiler görüşü. 11.000 kilometre yapmış bir araba isterse 5 aylık olsun artık parçaları oturmaya başlamıştır. Beni rahatsız ederdi, seni de rahatsız ediyorsa eğer bir şekilde farlarının buğu yapmasını engelle. Ben yeni aldığım farların birleşim yerlerine silikon çekeceğim garantiye almak için. Isı tahliye yerleri zaten ısıyı tahliye eder.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Teknik olarak yetersizim, sebebi ne olursa olsun farların buğulanması hoş değil. 17 yaşında ki arabam buğu yapmıyor, daha yeni olan C180 buğu yapmıyor, Clio buğu yapmıyor. Genç sayılabilecek Grand Vitara buğu yapmıyor. Bunların her biri eski sahip olduğumuz araçlar, hiçbirinde yaşamadım bu sorunu. O kadar para vereceğim ve far buğu yapacak, yapmasın arkadaşım. Bir zahmet yapmasın. Farın kirlenmesi bile görüşü nasıl etkiliyorsa buğu nasıl etkiler görüşü. 11.000 kilometre yapmış bir araba isterse 5 aylık olsun artık parçaları oturmaya başlamıştır. Beni rahatsız ederdi, seni de rahatsız ediyorsa eğer bir şekilde farlarının buğu yapmasını engelle. Ben yeni aldığım farların birleşim yerlerine silikon çekeceğim garantiye almak için. Isı tahliye yerleri zaten ısıyı tahliye eder.
Valla bizim yeni e serisi bile yapti ilk hafta olmasi normal bugunun.mazda yapmisti yeni kasa a3 yapmisti astra yapti (arkalar dahil astrada ) benimde neredeyse gormedigim arac yokmus masallah bu konuda :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım