Değermi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Merhaba forumdaşlar çoğunuzun bildiği üzere 1.7dtim var , bu aralar kafamda sürekli satıp üstüne para koyup başka araba almak gibi bir düşünce var , bu arabayı sıfır kredi ile aldım yani borca girmeden kendi paramla aldım , bunu satıp üstüne 10bin kredi çekip daha yeni bi araba alsammı diye düşünüyorum ama değermi , genç yaşta borca girmeye değermi , 1.7den vazgeçmeye değermi

EmreKRC

Profesör
8 Eyl 2016
824
3,018
3,820
İzmir - Denizli
Merhaba, bu soruyu aslında tamamen kendine sorman lazım bindiğinde her zaman ilk sürüşün gibiyse ve hep iyiki bu araba diyorsan değmez. Ama hayalini kurduğun ve gerçekten sahip olmayı istediğin bi araba var ise eğer o zaman değebilir. Ayrıca gençken girdiğin bir borç çoluk çocuk sahibi olduktan sonra girdiğin borca göre daha iyidir diye düşünüyorum açıkcası.

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
1.7 yi satıp ne alacaksınız , yeni alacağınız arabadan ne istiyorsunuz o da önemli :) gerçekten değecek bir arabaysa alacağınız arada değişiklik iyi gelir , her ay rahat ödeyebilecek bütçeniz de varsa genç yaşta borca girmenin bir önemi yok sonuçta böyle böyle büyüyor mal varlığı :)

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Ya aslında bitane crx veya ef kasa civic alıp b16a2 yada k20 swaplamak istiyorum :p
Benzer durumlardayız ikimiz de öğrenciyiz, ben benzinli atmosferik arabaya biniyorum her benzinciye gidince içim acıyor. Biraz sıkıştırarak kullanınca pompanın ucu bana da dokunuyor keşke dizel olsaydı diyorum. Benzinliye gücün yeter mi onu bi sorgula bence.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Benzer durumlardayız ikimiz de öğrenciyiz, ben benzinli atmosferik arabaya biniyorum her benzinciye gidince içim acıyor. Biraz sıkıştırarak kullanınca pompanın ucu bana da dokunuyor keşke dizel olsaydı diyorum. Benzinliye gücün yeter mi onu bi sorgula bence.

Hiç sanmıyorum dizelde bile ekonomi kastığım oluyo

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
@kerpetenemir tam olarak ne almak istiyorsun? Fark verip alacağın araba sana şu anki arabandan farklı olarak ne sunucak? Elde ettiğin farklar senin gözünde 10.000TL eder mi?

Bunlara cevap verip, kendini tatmin edebiliyorsan, değiştirmeye değer.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Ya aslında bitane crx veya ef kasa civic alıp b16a2 yada k20 swaplamak istiyorum :p
söylediğini arkadaşım yaptı. 400hp civarına çıkardı. motor kol çıkardı.totelde 38000tl masraf çıkardı başına. bugünlerde arabayı tekrardan ustadan alacak. istanbulda birkaç roll'e katılıp satmak istiyor. çok para yoksa zor işler bunlar.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Araba alıp swap yapmak yüklemek falan cidden öğrenci adamın belini bükmeyi bırak belini giber şimdi açık konuşalım :D kredi borcuna falan da girme bu yaşta gerek yok aksiyona altında dizel iyi kaçan bi araban var bin gitsin işte. Bence değmez.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
@kerpetenemir tam olarak ne almak istiyorsun? Fark verip alacağın araba sana şu anki arabandan farklı olarak ne sunucak? Elde ettiğin farklar senin gözünde 10.000TL eder mi?

Bunlara cevap verip, kendini tatmin edebiliyorsan, değiştirmeye değer.

Kafamda yine corsa var , 2008 model corsa d sport , tek kapı , 1.3cdti motor , sorunsuzluk , sunroof ve daha kaliteli malzemeler , 1.7 ile güzel vakit geçirdim ama araba hiç yol tutmuyor benim gözümde en büyük eksisi bu , limitleri düşük ve limitten sonra saçmalıyo yani kamyonet sürdüğünüzü hissediyosunuz , iç malzeme kalitesi falan kötü ama tek güzel yani parçaları çok ucuz fakat çok arıza çıkarıyo ... kafam çok karışık

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
söylediğini arkadaşım yaptı. 400hp civarına çıkardı. motor kol çıkardı.totelde 38000tl masraf çıkardı başına. bugünlerde arabayı tekrardan ustadan alacak. istanbulda birkaç roll'e katılıp satmak istiyor. çok para yoksa zor işler bunlar.

1.7nin maksimum yüklenme eşiği 260 hp üstünü alamadı kimse yada çılgınlık yapıp benim arabayı ölümüne yükleyip Türkiyede tek mi olsam o_O

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,910
7
51,115
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kardeş sakin ol iki dk. :) Öyle kredi çekip benzinli alıp yükleyeyim filan dersen bir elinde borcun, diğer elinde iş görmez yüklemesi yarım kalmış veya motoru patlamış arabayla kalakalırsın. Yakıt mevzusu da ayrı hikaye zaten. İyi paralar kazanana kadar araban götürebiliyorsa şükret devam et. ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım