FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Merhaba Otopark.com ailesi.
Bizim Focus’un jantları paslı gözüküyor. Bu sebepten demir tozu sökücü sprey almayı düşünüyorum.

Bana önerebileceğiniz demir tozu sökücü sprey ve işe yarayacağını düşündüğünüz detailing ürünleri var mıdır? Ne yapmamı önerirsiniz?

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Şöyle bir ürün var, balata tozlarında ve kirlerde etkili görünüyor ama pas konusunda bilemiyorum :/
Detailingdükkanında araştırabilirsiniz.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Merhaba Otopark.com ailesi.
Bizim Focus’un jantları paslı gözüküyor. Bu sebepten demir tozu sökücü sprey almayı düşünüyorum.

Bana önerebileceğiniz demir tozu sökücü sprey ve işe yarayacağını düşündüğünüz detailing ürünleri var mıdır? Ne yapmamı önerirsiniz?
F/p ürünü istiyorsanız Koch Chemie Felgenblitz. Param var en iyisinden olsun diyorsanız uzun araştırmalar sonucu aldığım Auto Finesse Iron Out öneririm.

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Şöyle bir ürün var, balata tozlarında ve kirlerde etkili görünüyor ama pas konusunda bilemiyorum :/
Detailingdükkanında araştırabilirsiniz.
Sadece pas değil. Jantlar eski görünümünü kaybetmiş durumda. Epey bir siyahlaşmış. Bu sebepten demir tozu sökücü sprey kullanmak istiyorum. Verdiğiniz öneriler için teşekkür ederim. Şimdi dediğiniz ürüne bakacağım.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Sadece pas değil. Jantlar eski görünümünü kaybetmiş durumda. Epey bir siyahlaşmış. Bu sebepten demir tozu sökücü sprey kullanmak istiyorum. Verdiğiniz öneriler için teşekkür ederim. Şimdi dediğiniz ürüne bakacağım.
Demir tozunu ne sıklıkla kullanacağınız hakkında,yani genel anlamda demir tozu temizleyiciler hakkında araştırma yaptınız mı?Yapmadıysanız biraz göz gezdirmenizi öneririm.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,061
6,938
5,020
github.com
Marka
BMW
Demir tozunu ne sıklıkla kullanacağınız hakkında,yani genel anlamda demir tozu temizleyiciler hakkında araştırma yaptınız mı?Yapmadıysanız biraz göz gezdirmenizi öneririm.
Kesinlikle katılıyorum. Demir tozu temizleyiciler agresif temizleyicilerdir. Sık kullanımda jantlarınızın vernik tabakasını eritip matlaştırabilir. Hatta bazı demirtozu temizleyicilerin(Valet Pro Dragon's Breath) yoğun kullanımda tekerleğin porya kısmını çürütmesinden yakınan bir çok kullanıcının olumsuz yorumlarına denk gelmiştim. Benim tavsiyem demir tozu temizleyicisini çok yoğun kirler olduğu zaman ve 2 ayda veya en fazla ayda bir olacak şekilde kullanmanız yönünde. Aradaki periyotlarda normal bir jant temizleyicisi kullanmak yararınıza olacaktır.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Peki. Öyleyse bana jant temizleyici önerebilir misiniz?
Jant temizleyiciye ortalama en az 35-40 lira ve üzeri fiyat vermektense 1:5 oranında sulandırılmış APC hem katbekat ucuza mal olacaktır hem de standart bir jant temizliyiciden daha fazla kir söktüğünü düşünüyorum.Tabiki uzun süre kullanımda herhangi bir zarar verme durumu olur mu? Bilemem daha önce bu durum yüzünden sıkıntı yaşayanı duymadığım gibi takip ettiğim yabancı detail şirketlerinin %80 i APC ile jant-lastik temizliyorlar.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Kesinlikle katılıyorum. Demir tozu temizleyiciler agresif temizleyicilerdir. Sık kullanımda jantlarınızın vernik tabakasını eritip matlaştırabilir. Hatta bazı demirtozu temizleyicilerin(Valet Pro Dragon's Breath) yoğun kullanımda tekerleğin porya kısmını çürütmesinden yakınan bir çok kullanıcının olumsuz yorumlarına denk gelmiştim. Benim tavsiyem demir tozu temizleyicisini çok yoğun kirler olduğu zaman ve 2 ayda veya en fazla ayda bir olacak şekilde kullanmanız yönünde. Aradaki periyotlarda normal bir jant temizleyicisi kullanmak yararınıza olacaktır.

Auto Finesse iron out kullaniyorum. Simdiye kadar tek sefer kullandim wax uygulamadan once fakat vernik tabakasina etki edebilecegini ilk defa duyuyorum :confused:
Bir de gozume takilan bir sey var.
Jantlarimda pek bir sey yoktu, normal yikayinca da duzgun temizleniyordu. Bu urunu bir sefer uyguladiktan sonra demir tozlari daha fazla yapismaya basladi, yapisan demir tozlarini gorebiliyorum ve yikamayla cikmiyor. Urun demir tozlarini cikarmakla birlikte adeta bir magnet gorevi de goruyor. Fotograf paylasacagim

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Auto Finesse iron out kullaniyorum. Simdiye kadar tek sefer kullandim wax uygulamadan once fakat vernik tabakasina etki edebilecegini ilk defa duyuyorum :confused:
Bir de gozume takilan bir sey var.
Jantlarimda pek bir sey yoktu, normal yikayinca da duzgun temizleniyordu. Bu urunu bir sefer uyguladiktan sonra demir tozlari daha fazla yapismaya basladi, yapisan demir tozlarini gorebiliyorum ve yikamayla cikmiyor. Urun demir tozlarini cikarmakla birlikte adeta bir magnet gorevi de goruyor. Fotograf paylasacagim
İlginç o_O Aslında bu kapitalist düzende şaşırılmaması gereken bir durum. Bende af iron out kullandım 2 sefer (1.5 ay süreyle ve jantta oksidasyon başladı o yüzden en erken 3 ayda bir kullanımı kafidir bana göre, aşırı derecede balata tozu yoksa şayet) ama böyle bir durum gözlemlemedim. Birde vag grubu araçlarda trw balatanın kullanılıyor olması da balata tozunun oluşmasında büyük etken. Yinede fotoğrafları görerek yorumlamak lazım.

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
İlginç o_O Aslında bu kapitalist düzende şaşırılmaması gereken bir durum. Bende af iron out kullandım 2 sefer (1.5 ay süreyle ve jantta oksidasyon başladı o yüzden en erken 3 ayda bir kullanımı kafidir bana göre, aşırı derecede balata tozu yoksa şayet) ama böyle bir durum gözlemlemedim. Birde vag grubu araçlarda trw balatanın kullanılıyor olması da balata tozunun oluşmasında büyük etken. Yine de fotoğrafları görerek yorumlamak lazım.

Bugüne kadar bir sefer kullandım o da geçtiğimiz yaz. Ne marka balata var üzerinde bilmiyorum fakat herhangi bir güneş ışığına, hava koşuluna maruz kalmayan yıllık ortalama 4500 km kullanılan bir otomobilden bahsediyoruz. Bana hiç normal gelmedi açıkçası. Kullandığıma pişmanım.
En kötü bir sefer daha kullanıp janta koruma yaptıktan sonra bir daha kullanmamayı düşünüyorum

Son düzenleme:

MesutC.

Profesör
23 Şub 2019
50
1
39
1,020
istanbul
Marka
Renault
Valet Pro Dragons Breath kullandım memnun kaldım. Jant ve boyada kullanılabiliyor kokusu keskin ve yoğun bir kıvamı var.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
@bilalyildirim Bahsettiğim yapışma bu şekilde. İlk etapta elle fazla bastırmadan temizlemeye çalıştım ancak çıkaramadım. Daha sonra garaja inip tekrar denedim biraz daha bastırarak sildim ve bu sefer çıktı. Çıkmadığı için demir tozu olduğuna kanaat getirmiştim ancak demir tozu değil. Fakat bu ürünü kullanmaya başladıktan sonra bu tarz siyah noktaları jantın üstünde daha çok görmeye başladım. Bilemiyorum belki dediğin gibi balata kaynaklı olabilir.

Ekli dosyalar

• IMG_6121.JPG
    IMG_6121.JPG
    247.8 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
@bilalyildirim Bahsettiğim yapışma bu şekilde. İlk etapta elle fazla bastırmadan temizlemeye çalıştım ancak çıkaramadım. Daha sonra garaja inip tekrar denedim biraz daha bastırarak sildim ve bu sefer çıktı. Çıkmadığı için demir tozu olduğuna kanaat getirmiştim ancak demir tozu değil. Fakat bu ürünü kullanmaya başladıktan sonra bu tarz siyah noktaları jantın üstünde daha çok görmeye başladım. Bilemiyorum belki dediğin gibi balata kaynaklı olabilir.
Gerçekten garip ve üzerine düşülmesi gereken bir konu.o_O Böyle yan etkileri varsa ürünün satıcılarının biraz başının ağrıyacağı aşikar.Yarın birkaç arkadaşla golfe içten dışa girme planımız var,bu konuya dikkat edeceğim.Jantta böyle etkisi varsa kaportada da benzer şeyler olabilir ki bu isteyeceğim en son şey olur:oops:

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Bugün forumdan 4-5 arkadaşla buluşup detail partisi yaptık. Auto finesse iron outu kaporta ve jantlarda kullandım. Sonucu gözlemleyeceğim.

ffsahin

Asfalt Kurutucu
12 Ocak 2019
45
94
635
Bu konuda fiyat performans ürünü koch chemie fb . İşini gayet iyi bir şekilde yerine getirir . Daha iyi birşeyler isterseniz yine koch chemienin rrr yada valet pro dragons breath ürününü tercih edebilirsiniz.

ffsahin

Asfalt Kurutucu
12 Ocak 2019
45
94
635
Bu ürünü ben de kullandım, güçlü ve etkisi iyi. Fakat kokusu berbat :) Eldiven kullanılması iyi olur, cilde zararlı olabilir.
Demirtozu sökücülerin nerdeyse tamamı berbat kokulu adamlar adını ejderha nefesi koymuş ordan anlaşılıyor nasıl koktuğu :D , kullanırken eldiven maske hatta gözlük bile kullanılırsa iyi olur .

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım