"Detailing" ürünleri almaya değer mi ?

CaganBey

Profesör
7 Ocak 2019
125
337
1,285
İstanbul
Marka
Nissan
Merhaba ben araçları çoğunlukla F/P ürünlerle temizliyorum. Dış yıkama olarak Meguiars'ın temizlik ürünlerini kullanıyorum boyanın güvenliği açısından. Iç alanda ise plastiklerde Amway L.O.C ve derilerde ise Bebek şampuanı kullanıyorum. Cevabını merak ettiğim soru şu: Gerçekten iç mekan detailing şampuanları ve temizliğicileri almak mantıklı mı ? Bana hepsi yeniden kutlanmış sabun gibi geliyor.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Dışarıda yaptıracağın fiyata kendine yarım bi set dizebilirsin. Ben yapmaktan keyif alıyorum, vaktim de var o yüzden satın almayı tercih ediyorum.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Arabamı hayatta yabancı ellere teslim etmem. Bana onerebileceginiz F/P kit var mı ?
Açıkçası burda tercihlerine göre kendin bi set oluştursan çok daha yerinde olur. Detailturkey.net'de fazla değil az bi zaman harcayarak karar verebilirsin çünkü temizlikten sonra mat bi görüntü mü patlak bir görüntü mü istersin falan filan onlarca parametre var. Amway LOC fiyat performansta detailing ürünlerinde kral şu an gözümde. Geçen sene aldım, pH nötr olduğu için şampuanım bittiğinde yerine kullandım korumaya hiçbir zararı yok fakat temizleme etkisi içerideki kadar iyi değil.

CaganBey

Profesör
7 Ocak 2019
125
337
1,285
İstanbul
Marka
Nissan
Açıkçası burda tercihlerine göre kendin bi set oluştursan çok daha yerinde olur. Detailturkey.net'de fazla değil az bi zaman harcayarak karar verebilirsin çünkü temizlikten sonra mat bi görüntü mü patlak bir görüntü mü istersin falan filan onlarca parametre var. Amway LOC fiyat performansta detailing ürünlerinde kral şu an gözümde. Geçen sene aldım, pH nötr olduğu için şampuanım bittiğinde yerine kullandım korumaya hiçbir zararı yok fakat temizleme etkisi içerideki kadar iyi değil.
Abi sana tekrar teşekkür ederim, bana 2. yardımın.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Aslında sorduğum soru bu değildi ama olsun :)
@alfhonso hocamın cevabı görünce paldır küldür girmişim konuya :) asıl sorunun cevabı yerine göre bence. Deriyi temizlerken mesela ürünün deriyi besleyip çatlamasını önlemeli, amway LOC bunu yeterince yerine getirir mi, yani denemek lazım kesin kes konuşamam ama tercihim deri temizleyiciden olurdu. Üreticiler bazı noktalarda saçmalıyor onları kast ediyorsan çok haklısın. Auto GLYM'in kuş pisliği temizleme mendili mesela buna iyi bir örnek :). Olmaz diye bir şey yok kullanıp denemek lazım zararı olmadığından emin olununca her malzeme her yerde kullanılır

CaganBey

Profesör
7 Ocak 2019
125
337
1,285
İstanbul
Marka
Nissan
@alfhonso hocamın cevabı görünce paldır küldür girmişim konuya :) asıl sorunun cevabı yerine göre bence. Deriyi temizlerken mesela ürünün deriyi besleyip çatlamasını önlemeli, amway LOC bunu yeterince yerine getirir mi, yani denemek lazım kesin kes konuşamam ama tercihim deri temizleyiciden olurdu. Üreticiler bazı noktalarda saçmalıyor onları kast ediyorsan çok haklısın. Auto GLYM'in kuş pisliği temizleme mendili mesela buna iyi bir örnek :). Olmaz diye bir şey yok kullanıp denemek lazım zararı olmadığından emin olununca her malzeme her yerde kullanılır
Yarın Auto GLYM'nin Interior Shampoo modelini alacağım. Memnun kalacağımı düşünüyorum. Benim aracın plastikleri 92 senesinden beri temizlenmediği için rengi açılır diye ümit ediyorum. Solan deri görünümlü iç plastiklere nasıl bi formül uygulayabiliriz abi ? Bide ben koltukları Alcantara kaplamayı düşünüyorum. Onu temizlemek için ne kullanabilirim ?

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Yarın Auto GLYM'nin Interior Shampoo modelini alacağım. Memnun kalacağımı düşünüyorum. Benim aracın plastikleri 92 senesinden beri temizlenmediği için rengi açılır diye ümit ediyorum. Solan deri görünümlü iç plastiklere nasıl bi formül uygulayabiliriz abi ? Bide ben koltukları Alcantara kaplamayı düşünüyorum. Onu temizlemek için ne kullanabilirim ?
Bildiğim kadarıyla alcantara'ya özel temizleyiciler var ama araştırmak lazım kumaş döşeme temizleyiciler de aynı işi yaparım vs diye. Çok, fazla bilgim yok bu konuda alcantara materyal hiçbir arabamda yoktu :(.
Gtechniq'in C6 matte dash diye bir ürünü var. Forumda birinin otomobilinde sahibi temizlik yaparken oto yıkamacıların dandik torpido bakım ürünlerinin maskelediği ama o dandik ürünlerin zarar verdiği alt yüzey, üstteki tabaka çıkınca haliyle gün yüzüne çıkmıştı. C6 kullanıp fabrikasyon mat görüntüsüne geri gelmişti onu tavsiye edebilirim. Nano olduğu için de baya uzun ömürlü. Eğer elinde amway LOC varsa interior shampoo almana çok da gerek yok aslında. Kirlerin çıkmamasından endişe ediyorsan, 3d'nin Orange degreaser'ı var APC'ler arasında agresif olanlardan ama yılların getirdiği yorgunluk ve bu agresiflik istemediğimiz sonuçlara sebep olabilir o yüzden LOC'la bi dene bence
C6 ya auto Glym vinyl rubber care ürününü de ekleyebiliriz C6 gibi nano bir ürün değil ama 1,5 ayda bir yenilersen istediğin görüntüyü alırsın gibi, güzel bir alternatif olur C6 ya

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Alcantara deri ve kumaş temizliğinin lideri koch chemie pol star (po) dur. Üstüne tanımam.
Gtechniq C6 matte dash iyi üründür mat görünümlü torpido koruması için kullanılabilir bende tavsiye ederim.

Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Tavsiyem şu olur aldığınız ürünün sağlığınıza olan etkisine mutlaka önem verin özellikle de çocuk varsa. Şahsen ben iç mekan derilerinde Beyaz Sabun + Su ile temizleyip ardından Vazelin ile tekrar geçiyorum yılda 1 de portakal kabuğu sürerim tertemiz oluyor memnunum hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadım plastik aksam için ise kaliteli nemli mikrofiber bez ile silerim sadece yılda 1 Arap sabunlu nemli ıslak arası bezle siliyorum o da aynı şekilde besleyici süt vs gibi onlarca malzeme kullanilmis gibi tertemiz en ufak sıkıntı yok. Detailing malzemesi ile daha temiz daha güzel göründüğünü düşünsem yine de kullanmazdım çünkü saglik acisindan o malzemeleri koklamak dokunmak istemezdim lakin bir fark da görmüyorum aynı zamanda gayet temiz kondisyonu da iyi

CaganBey

Profesör
7 Ocak 2019
125
337
1,285
İstanbul
Marka
Nissan
Tavsiyem şu olur aldığınız ürünün sağlığınıza olan etkisine mutlaka önem verin özellikle de çocuk varsa. Şahsen ben iç mekan derilerinde Beyaz Sabun + Su ile temizleyip ardından Vazelin ile tekrar geçiyorum yılda 1 de portakal kabuğu sürerim tertemiz oluyor memnunum hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadım plastik aksam için ise kaliteli nemli mikrofiber bez ile silerim sadece yılda 1 Arap sabunlu nemli ıslak arası bezle siliyorum o da aynı şekilde besleyici süt vs gibi onlarca malzeme kullanilmis gibi tertemiz en ufak sıkıntı yok. Detailing malzemesi ile daha temiz daha güzel göründüğünü düşünsem yine de kullanmazdım çünkü saglik acisindan o malzemeleri koklamak dokunmak istemezdim lakin bir fark da görmüyorum aynı zamanda gayet temiz kondisyonu da iyi
Maske önemli kimyasallar ile uğraşırken.

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
ilk başlarda o hevesin olacağı konusuna katılsam da sonrasında benim için takıntı haline dönüşmüştü. ne yıkamasam oluyordu ne yıkama yorgunluğuna katlanmak istiyordum.

parasını ver yaptır diyebilirim. 10 yıl sonra hesap edecek olursan, o kadar yaşarsan da üç beş zarar etmiş ol bir şey olmaz.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım