by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Kullandigim detailing urunlerleriyle yasadigim tecrubeleri paylasmak istedim. Bu urunleri satin alacak kisilere bir yol gosterir, urun hakkinda bir fikir edindirebilir dusuncesiyle bu konuyu actim.

Valetpro advanced poseidon car wash : Ph notr ve konsantre bir urun. Guzel kopuruyor ve temizleyiciligi iyi. Kopuk pompam olmadigi icin pek verim alamiyorum fakat cift kova yikamada gayet basarili bir urun.

Auto Finesse Tripple : Aracimin ustundeki kus pisligini kurumus halde silmem sebebiyle olusan bir cizik icin almistim. Urunu tercih etmemdeki etken ozellikle urunun elle uygulanabilir olmasiydi, cunku polisaj makinem yok. Sonuc ise tamamen husran. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Kullandiktan sonra hareler olusturdu, cizigi de hicbir sekilde gecirmedi. Uzak durun

Auto Finesse hide : Derileri temizlemek icin almistim, guzel bir kokusu var, deriyi temizleyerek mat bir gorunum kazandiriyor. İs goren bir urun.

Gtechniq L1 : Hide’dan sonra deriyi korumak icin uyguladim. Arabayi cok kullanmadigim icin koruyuculugu konusunda net bir sey diyemiyorum. Kullandigim sure boyunca koltuklarda gozle gorulur bir kirlenme olmadi.

Auto Finesse iron out : Demir tozlarini cikariyor, basarili bir urun fakat bu urunu kullandiktan sonra jantima sanki daha cok balata tozu yapismaya basladi. Bilemiyorum belki kuruntudur ama agresif bir temizleyici oldugu icin dikkatli kullanmakta fayda var. Mumkunse sulandirarak kullanin.

Adam’s buttery wax : Cok basarili buldugum bir urun, herkese tavsiye ederim. Uygulandiginda kilcak cizikleri yok edip boyaya derinlik ve parlaklik katiyor. Su iticiligi mukemmel. Etkisini de uzun bir sure muhafaza ediyor. Fotografini paylasiyorum.

Ekli dosyalar

• AB7D430B-E0C3-490F-A8DD-63F3F4BC7D70.jpeg
    AB7D430B-E0C3-490F-A8DD-63F3F4BC7D70.jpeg
    363.9 KB · Görüntüleme: 53
  • 1B470ABD-9B2C-4832-81CA-9580AE39BC21.jpeg
    1B470ABD-9B2C-4832-81CA-9580AE39BC21.jpeg
    400.6 KB · Görüntüleme: 53

ffsahin

Asfalt Kurutucu
12 Ocak 2019
45
94
635
Valetpro advanced poseidon car wash cilalı bir şampuandır , aracınızda wax , seramik gibi korumalar mevcut ise kullanmanızı tavsiye etmem. Korumanın etkisini perdeleyecektir. Onun yerine çift kovada valet pro concentrated kullanabilirsiniz

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Valetpro advanced poseidon car wash cilalı bir şampuandır , aracınızda wax , seramik gibi korumalar mevcut ise kullanmanızı tavsiye etmem. Korumanın etkisini perdeleyecektir. Onun yerine çift kovada valet pro concentrated kullanabilirsiniz

Normalde her urunu once internette arastirir sonra da icerigine bakarim. Detailingci arkadas bunu onermisti ben de acikcasi icerigine hic dikkat etmedim. Tesekkur ederim bilgilendirme icin. Bunu bilmiyordum

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Gorselde olmayan guncelleme

Dr. Beasley’s iq : Sileceklerim eskimisti servis 235 tl oem silecek ucreti cikardi. Bosch silecekler de 150-200 tl arasi degisken fiyatlarda oldugundan 60 tl’ye cam su kaydirici aldim :D
Ayni gun 3 farkli otomobile uyguladik. Kaygan bir yapisi var ve kolay uygulaniyor. Benim otomobilimde sonuc iyiydi fakat diger 2 otomobilin cami iyi temizlenmedigi icin koruyuculugu 1 hafta bile surmedi.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Bekledigim urun geldi, vaktim olursa hafta sonu uygulayip sonucunu paylasirim.

Ekli dosyalar

• 8D7093CC-F5FA-4EFB-96F0-5E7DC12A1DE7.jpeg
    8D7093CC-F5FA-4EFB-96F0-5E7DC12A1DE7.jpeg
    900.4 KB · Görüntüleme: 42

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Hocam tripple hakkında şimdiye kadar neredeyse hiç olumsuz yorum duymamıştım ,beni şaşırttı .
Birde tripple dolgu yapan bir ürün olduğundan çizik giderme değilde geçici bir sureligine kapatmaya yönelik bir madde .

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Hocam tripple hakkında şimdiye kadar neredeyse hiç olumsuz yorum duymamıştım ,beni şaşırttı .
Birde tripple dolgu yapan bir ürün olduğundan çizik giderme değilde geçici bir sureligine kapatmaya yönelik bir madde .

Uygulamasini yapmayi beceremedim diyecegim de youtube videolarina varana kadar izledim. Bastirmadan hafif hafif uygulama yaptim fakat lokal cizik ustunde herhangi bir etkisi olmadi. Daha sonra bir kac deneme daha yaptim vernik ustunde hareler olustu. Bilemiyorum belki de cizik cok derindi fakat hareler olusturmasini beklemiyordum. Yuzey su anda polisaj istiyor.

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Uygulamasini yapmayi beceremedim diyecegim de youtube videolarina varana kadar izledim. Bastirmadan hafif hafif uygulama yaptim fakat lokal cizik ustunde herhangi bir etkisi olmadi. Daha sonra bir kac deneme daha yaptim vernik ustunde hareler olustu. Bilemiyorum belki de cizik cok derindi fakat hareler olusturmasini beklemiyordum
Hocam hareden kastiniz nedir ?

Detailing Camiasında hare kelimesini , örümcek ağı şeklindeki kılcal çizikler içinde kullananlar var cila uygulamasından sonra kalan hologram izleri olarakta (2.si doğrudur)

Şimdi bu hare denilen olay ağır pastaların kullanımından sonra ortaya çıkar . Bunları gidermek için de hare giderici dediğimiz ince pastalarla bir kat daha uygulama yapılır . Bildiğim kadarıyla tripple çok çok az aşındırıcı özelliğe sahip (temizlik pastası diye de geçer) bunun hare oluşturması imkansız gibi acaba ürün bozulmuş olabilir mi hava koşulları vb. Nedenlerden dolayı ?

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Hocam hareden kastiniz nedir ?

Detailing Camiasında hare kelimesini , örümcek ağı şeklindeki kılcal çizikler içinde kullananlar var cila uygulamasından sonra kalan hologram izleri olarakta (2.si doğrudur)

Şimdi bu hare denilen olay ağır pastaların kullanımından sonra ortaya çıkar . Bunları gidermek için de hare giderici dediğimiz ince pastalarla bir kat daha uygulama yapılır . Bildiğim kadarıyla tripple çok çok az aşındırıcı özelliğe sahip (temizlik pastası diye de geçer) bunun hare oluşturması imkansız gibi acaba ürün bozulmuş olabilir mi hava koşulları vb. Nedenlerden dolayı ?

Orumcek agi seklinde de olsa cizik ciziktir. Uygulama sonrasi olusan hologramlardan bahsediyorum. Urun bende bozulmamistir, bana gelene kadar ne kosullarda gelmistir onu bilemiyorum. Fakat buna da cok ihtimal vermiyorum. Bu arada uygulama yapacagim alani demir tozu temizleyiciyle temizleyip valet pro poseidon ile yikamistim.
Detailingci adama ne urun verirsen ver onu efektif bir sekilde kullanir, bildigi cesitli trickler vardir, onlar icin urunun kalitesi bana kalirsa cok onemli degil. Kotu urunle de iyi sonuclar cikarabilecek tecrubede insanlar. Ben amator bir kullaniciyim, urunun icerigini okuyorum, uygulama yorumlarina bakiyorum, uygulama videolarini izleyip o sekilde uyguluyorum. Fakat bu urun kesinlikle taniminda yazdigi gibi bir urun degil.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Uygulamasini yapmayi beceremedim diyecegim de youtube videolarina varana kadar izledim. Bastirmadan hafif hafif uygulama yaptim fakat lokal cizik ustunde herhangi bir etkisi olmadi. Daha sonra bir kac deneme daha yaptim vernik ustunde hareler olustu. Bilemiyorum belki de cizik cok derindi fakat hareler olusturmasini beklemiyordum. Yuzey su anda polisaj istiyor.
Hocam uyguladığın pad ya da sildiğin bez de çizik oluşturmuş olabilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım