Dış Ülkeye Çıkamak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

un4given35

Profesör
28 Eyl 2016
345
204
1,145
Merhaba arkadaşlar benim gibi bir istegi olan varmı acaba biranonce uniyi bitirp gidebilmek fakat maddi sıkıntılılar aileden dolayı gidemiyorum

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Merhaba arkadaşlar benim gibi bir istegi olan varmı acaba biranonce uniyi bitirp gidebilmek fakat maddi sıkıntılılar aileden dolayı gidemiyorum

Ya valla şu üni sınavını atlatıp bi amerika yapmak istiyorum ya aile izin verse keşkeeeee...Türev-İntegral çöze çöze beynim yandı yemin ediyorum ya

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
İyi bir meslek ve dil edinmeden giderseniz anca bulaşıkçı veya inşaat çalışanı olursunuz. Yurt dışı işi kolay değil arkadaşlar okumak neyse de oturma izni alıp orda çalışıp yaşamak için gerçekten çok çalışmanız ve biraz şansa ihtiyacınız var. Kolaylıklar ve başarılar dilerim size.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Ben gitmek istiyorum master planlarım var bununla ilgili konu açmayı bile düşünüyordum. Burada üni okuyup master'a gidenler varsa tecrübelerini dinlemek isterim.

ModaleTurk

Profesör
9 Eyl 2016
207
131
1,085
Master için gelip kapağı buraya atan çok örnek var. Genelde ya burada iş bularak ya evlilik yoluyla.

ModaleTurk

Profesör
9 Eyl 2016
207
131
1,085
Kabul ediyorlar. Örnekleri var burada İstanbul ve İzmirde üniversite mezunu olanlardan. Üniversitenin öğrenci kampüsünde kalabilirsen kiralar makul.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Ben bitirme projemi Belçika'da verdim, hayattaki en büyük pişmanlığım yüksek lisans için orda kalmamış olmak. Kız arkadaşım yüksek lisans için Almanya'ya gitti, şuan orada çalışıyor, ben de sık sık gidiyorum haliyle. Sorularınız varsa cevaplayabilirim.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Ben mekatronik müh. 3. sınıf öğrencisiyim, bütün derslerim İngilizce olduğu için yabancı dil sıkıntım yok ayrıca A2 seviyesinde Almanca eğitimim var. Okulumuzdaki akademisyenlerin hepsi yurtdışından gelme olduğu için ileride gitmek istersem referans vs. konusunda yardımcı olurlar diye düşünüyorum. Benim kafamda öncelikli Kanada, birkaç Avrupa ülkesi (Almanya, İtalya, İsviçre,Hollanda) ve Amerika var. Kafamdaki plan oraya temelli gitmek, nasıl bir yol izlemeliyim?

ModaleTurk

Profesör
9 Eyl 2016
207
131
1,085
Bence seçeneklerden İtalya ve İsviçreyi silebilirsin. İtalya da her şey için tanıdık aracı lazım. İtalyanlar kendileri göçüyor memleketlerinden. İsviçre ise bildiğim kadarıyla oldukça katı Avrupa ülkelerinden gelmeyenlere.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Bence seçeneklerden İtalya ve İsviçreyi silebilirsin. İtalya da her şey için tanıdık aracı lazım. İtalyanlar kendileri göçüyor memleketlerinden. İsviçre ise bildiğim kadarıyla oldukça katı Avrupa ülkelerinden gelmeyenlere.
İtalya'da düşündüğüm tek üniversite var orası olmazsa gitmem zaten. O üniversite de İtalya'nın bir numaralı teknik üniversitesi, giden baya Türk var. Okuması kolay değil ama bitince iş imkanları çok fazla oluyormuş.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
1- Bana göre Belçika ve Hollanda hariç her ülkede ülke dilini öğrenmek şart.
2- Almanya, Hollanda'da özel okul yok hepsi devlet (Belki çok nadir örnekler vardır) onun için çok mantıklılar bence. İtalya'da adam gibi okullar hep özel ve ciddi pahallılar.
3- Gidecekseniz lisans, yüksek lisans için gidin. Sonrasında gitmek çok geç çünkü ülkenizde kalarak az çok bir şeyler başarmış ve yol almış oluyorsunuz.
4- 1 euro'nun 3.30 tl olduğunu unutmayın. Orda para kazanırsanız güzel ama tüm paranız Türkiye'den gelirse sıkıntı.
5- Burs için şu linke bakabilirsiniz http://www.daad-turkiye.org/tr/10174/
6- Ne yapın edin gidin :D

ModaleTurk

Profesör
9 Eyl 2016
207
131
1,085
İtalya'da düşündüğüm tek üniversite var orası olmazsa gitmem zaten. O üniversite de İtalya'nın bir numaralı teknik üniversitesi, giden baya Türk var. Okuması kolay değil ama bitince iş imkanları çok fazla oluyormuş.
Bologna üniversitesi mezunu İtalyan tanıdığımız Belçika'da doktora yapıp İskoçya da prof oldu. İtalya da gelecek görmediği için...

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Bologna üniversitesi mezunu İtalyan tanıdığımız Belçika'da doktora yapıp İskoçya da prof oldu. İtalya da gelecek görmediği için...
Orada okuyan arkadaşlarımdan anladığım, İtalya'nın kuzeyi Avrupai, Milano'nun güneyi ise dediğiniz gibi gidilmeyecek halde. Ben de zaten geleceğim için gideceğim o yüzden istediğim yer olmazsa asla düşünmüyorum.
1- Bana göre Belçika ve Hollanda hariç her ülkede ülke dilini öğrenmek şart.
2- Almanya, Hollanda'da özel okul yok hepsi devlet (Belki çok nadir örnekler vardır) onun için çok mantıklılar bence. İtalya'da adam gibi okullar hep özel ve ciddi pahallılar.
3- Gidecekseniz lisans, yüksek lisans için gidin. Sonrasında gitmek çok geç çünkü ülkenizde kalarak az çok bir şeyler başarmış ve yol almış oluyorsunuz.
4- 1 euro'nun 3.30 tl olduğunu unutmayın. Orda para kazanırsanız güzel ama tüm paranız Türkiye'den gelirse sıkıntı.
5- Burs için şu linke bakabilirsiniz http://www.daad-turkiye.org/tr/10174/
6- Ne yapın edin gidin :D
İtalya'da istediğim tek okul var ve yıllık 3500 euro (master için) bence epey makul. Yurt ücretleri ise şaşırtıcı şekilde Türkiye'deki özel üniversite yurtlarından daha ucuz. Orası olmazsa İtalya'yı düşünmüyorum. Lisansta 3. yılım lisans için geçme şansım kalmadı artık geleceği kurtarmaya çalışacağım.

Yazdıklarınız için teşekkür ederim benim için aydınlatıcı oldu.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ben ib programını okuyorum. Bu program direkt olarak yurtdışına hazırlıyor ve ülke müfredatına farklı ufak şeyler gösteriyor ayrıca sosyal birey yetiştiriyor. Bende yurtdışında okumak istiyorum. o yüzden ne kadar zor olsada (program sonuna 4k kelimelik ingilizce essay yazmam gerekiyor) severek yapiyorum şu an birde sınıfımız 13 kişi rahat bir sınıfa da sahip olmam da tuzu biberi. bu programın puanı ile de ygs lys kasmadan çoğu ülkeye girilebiliyor.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Merhaba arkadaşlar ben de 2.kez üniversite sınavına hazırlanıyorum ve psikoloji okumak istiyorum. Geçen sene 35bin sıralama yaptım ama hedefim ilk 15bin'deki okullar. Bir şekilde avrupaya ya da amerikaya gitmek istiyorum okumak, iş bulmak, yerleşmek için. Sizce neler yapabilirim tavsiyeleri olan varsa açığım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım