Dizel bitiyor dedik inanmadınız Fiat da dizeli bırakıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
Fiat Chrysler talepte yaşanan azalma, emisyon skandalları ve üretim maliyetleri nedeniyle 4 yıl içinde dizel üretimine son vereceğini açıkladı. Fiat Chrysler dizeli bitiriyor.

Kısa süre önce açıklanan 4 yıllık plana göre grup, kademeli olarak dizel motoru ürün gamından tamamen çıkartacak. Şu anda Fiat Chrysler’ın bünyesinde Jeep, Ram, Dodge, Chrysler, Maserati, Alfa Romeo, Ferrari ve Fiat markaları var.

Kısa süre önce Porsche dizel motora veda edeceğini açıklamıştı. Ayrıca Toyota da dizel motor yerine küçük hacimli benzinli ve hibrit motorlara ağırlık vereceğini belirtmişti. Bu açıklama gösteriyor ki önümüzdeki en fazla 5 yıl içinde yollarda dizel motorlu otomobilleri çok sınırlı sayıda göreceğiz.

Fiat’ın geçtiğimiz yıl Avrupa’da sattığı araçların yüzde 40’ını dizel motorlar oluşturuyordu.

http://www.otostil.com/fiat-chrysler-dizeli-bitiriyor/

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Bizim paramız dizel arabaya yetmiyor,benzin parası da bütçeyi sarsıyor. Birileri söylesin biz nasıl kullanacağız bu ulaşım araçlarını ? Yaşadığım yerden okuluma giden bir dolmuş ya da halk otobüsü olsa bir dakika düşünmem satarım arabamı.

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Fiat'ta dizel skandalına karışmıştı ancak ceza yemedi. Acaba abd ile bir anlaşma mı yaptılar ki apar topar dizel üretimini sonlandırıyorlar.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Şaşırmadım, gecikmiş bir karar. Dizel motorun gereksiz olduğunu düşünüyorum. Çevreye verdiği zarar kağıt üstündekinden çok daha fazla. Bir sonraki arabamı inşallah hibrit veya elektrikli olarak olmasını istiyorum.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Düzgün bi benzinli motoru egea gibi arabalara koymadığı sürece bizde işi zor. Fire motorlar olacak gibi değil

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Düzgün bi benzinli motoru egea gibi arabalara koymadığı sürece bizde işi zor. Fire motorlar olacak gibi değil
Fire motorları genelde yetersiz gelecek hacimlerde kullandılar. Linea, Egea filan çok sıkıntılı oldu o yüzden. Ama Palio'da sorunsuz gidiyordu. Ağır kasalarda hacim büyütseler, biraz da ekonomiye dair düzenlemeler yapsalar o motorun potansiyeli var. T-Jet'ler yaygınlaşmaya başlayınca atmosferiğin üstüne düşmez oldular zaten.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Avrupa planıdır o, Ne amerikadan pazarından Cummins ve ECOdiesel motoru satışını nede Türkiyede multijet, JTD-m ve CRD satışını durduramaz

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Fire motorları genelde yetersiz gelecek hacimlerde kullandılar. Linea, Egea filan çok sıkıntılı oldu o yüzden. Ama Palio'da sorunsuz gidiyordu. Ağır kasalarda hacim büyütseler, biraz da ekonomiye dair düzenlemeler yapsalar o motorun potansiyeli var. T-Jet'ler yaygınlaşmaya başlayınca atmosferiğin üstüne düşmez oldular zaten.
bu konuda katılıyorum abi 1.2 16v fire motorlu palio kullanıyorum motorun atikliği canlılığı gerçekten çok iyi geliştirilseydi yüksek hacimlerde dediğin gibi gayet güzel işler çıkarabilcek potansiyeli var motorun

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
bu konuda katılıyorum abi 1.2 16v fire motorlu palio kullanıyorum motorun atikliği canlılığı gerçekten çok iyi geliştirilseydi yüksek hacimlerde dediğin gibi gayet güzel işler çıkarabilcek potansiyeli var motorun
Benim dediğim özellikle 1.4 8 valfli olanlar. Ciddi anlamda güçsüz ve hissizler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım