KAPALI Dizel Otomatik Astra vs Golf ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OguzT

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
14
11
595
Arkadaşlar sıfır kilometre dizel otomatik araba almayı düşünüyorum ve herkesin yaşadığı ikilemi ben de yaşadım. Golf mü yoksa Astra mı ? Arabayı 5 yıl kadar kullanıp satmayı düşünüyorum, o yüzden benim için 5 yıl sonra çok fazla değer kaybetmemesi çok önemli. Bugün dolu sayılabilecek donanımdaki Astra'ya(Dynamic) yaklaşık 100 bin vermek gerekiyor. Bunun karşısında Comfortline donanımlı Golf'ün fiyatı 103 bin ve Golf'ün Astra'ya göre eksiklikleri de var bu donanım karşılaştırmasında.Aslında Golf'ün Highline donanımıyla Astra'nın Dynamic donanımını karşılaştırmak daha mantıklı o zaman da aralarındaki fiyat farkı 10 bin civarı oluyor. İkisi de az yakan araçlar bu konuda bir çekincemiz yok ancak Golf 7'nin gücel kasası gözümde çok eskidi ve o kadar da çekici gelmiyor, Astra ise daha sportif ve motoru da daha güçlü. Sonuç olarak araç sahiplerinden bana yardım etmelerini istiyorum. Bu arada 30 yaşındayım.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,599
18,377
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Comfortline'ye ışık görüş paketi ve hız sabitleyici aldığınız zaman(1000 tl tutuyor 2 si)Golf donanım olarak Astra'ya yakınlaşıyor.Tercih size kalmış.Ben konforlu gitmek istiyorum izolasyonu filan iyi olsun diyorsanız Golf alın.Yok ben gazlarım zevk almaya bakarım diyorsanız Golf'ün kapısının önünden geçmeyin.Tercih size kalmış önceliklerinize göre tercih yapabilirsiniz.2 si de sizi üzmez.

OguzT

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
14
11
595
Cevap için teşekkürler. Astra K ikinci elde 5 yılın sonunda daha çok değer kaybeder sanırım Golf'e göre ? Ama bir yandan da şunu düşünüyorum. Golf en geç 2018'de güncel bir kasayla (8.nesil) piyasaya çıkarsa şimdi alacağım Golf eski kasa konumuna düşeceği için değeri azalır mı 5 yıl sonra? Sonuçta Astra 2016'da kasa güncelledi ve 5 sene boyunca büyük bir değişime gitmez gibi duruyor.

defender

Profesör
29 Ara 2016
383
840
1,845
Artvin/Arhavi
Servis bakim maliyetlerini de arastir ona gore al ikiside birbirine denk arabalar opel cok şık bir araba karar vermesi zor

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Golf kolay kolay değer kaybetmez. Astra golfe nazaran daha fazla değer kaybedecektir. Astranın 136 lık dizel motoru deli yürüyor ve tasarımı da daha güncel ama diğer taraftan da çoğu şeyi doğru yapan golf var. Karar zor, bence test sürüşüne çıkın ve hangisi size uyuyorsa onu alın.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Golf 6'ların 2. el piyasasına bakarak genel tahmin yürütebilirsiniz. İkisinin de belli düzeyde piyasası var.
Ben ikisi arasında kalsam Golf'ü seçerim. Yeni Astra'yı çoğu kişinin aksine iç mekan kalitesi bakımından hiç beğenmedim. Astra H daha kaliteli geliyor. Ama ben tercihimi manuel vitesten yana kullanırdım.
Söz konusu otomatik şanzıman olunca 5 yıllık DSG kullanıcılarının yorumlarını dinlemenizi öneririm. Bu karşılaştırmadaki en şaibeli unsur o :)

Servis bakim maliyetlerini de arastir ona gore al ikiside birbirine denk arabalar opel cok şık bir araba karar vermesi zor

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Servis bakım maliyetleri birbirine denk. Opel çıldırdı oradan biliyorum. İki markanın da satış sonrası açıkçası çok kötü. Hatta Opel'in satış kısmında da 0 km'de mağduriyetimiz oldu. Çevremde de 2 Astra J kullanıcısının mağduriyetine denk geldim geçmişte.

Ben sanırım bu mesajla iki arabayı da gömdüm, kusuruma bakmayın :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
2. el olarak astra nın da iyi ama golf 1 adım daha önde o konuda. Çok ağır trafiğe kalmayacaksanız ve aile kullanımı için arka hacim dışında golf yalıtımı,süspansiyon konforu ve saklama gözleri ile daha mantıklı geliyor bana astra ise biraz daha sportif sürüşü,güncelliği,motor gücü ve şanzıman sorunsuzluğu ile öne çıkıyor.

OguzT

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
14
11
595
2 araç da 15 binde giriyor bakıma. Golf 600 TL , Astra 750 TL civarında masraf çıkartıyor. Az önce forumdaki Megane sedanın da içinde olduğu karşılaştırma konusunu okudum ve bu konunun tamamen kişiye göre değişebileceğine karar verdim. Yani kim neyi istiyorsa onu almalı. Birinin iyi olduğu noktada diğeri o kadar iyi değil gibi. En azından şunu söyleyeyim. İzmir'deyim ve çok fazla kilometre yapmıyorum, ayrıca işe de arabayla gitmediğim için trafiğe girmek gibi bir derdim de yok. Şu noktada hangi aracı önerirsiniz. :D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
2 araç da 15 binde giriyor bakıma. Golf 600 TL , Astra 750 TL civarında masraf çıkartıyor. Az önce forumdaki Megane sedanın da içinde olduğu karşılaştırma konusunu okudum ve bu konunun tamamen kişiye göre değişebileceğine karar verdim. Yani kim neyi istiyorsa onu almalı. Birinin iyi olduğu noktada diğeri o kadar iyi değil gibi. En azından şunu söyleyeyim. İzmir'deyim ve çok fazla kilometre yapmıyorum, ayrıca işe de arabayla gitmediğim için trafiğe girmek gibi bir derdim de yok. Şu noktada hangi aracı önerirsiniz. :D
Beklentiniz konfor,kullanışlılık,2.el mi (golf)
yoksa yol tutuş,donanım,motor gücü mü (astra)
Bunu cevaplamalısın bence :)

onurdk

Profesör
13 Kas 2016
134
69
1,035
2012 de çıkmış 5 seneye makyajlanmis arabanin, bu süre zarfindan sonra ikinci elinin, hemen hemen yeni çıkmış astra dan daha iyi piyasasi olacağini nasil söylersiniz.(golfun 2017 makyajlisindan bahsetmiyorum)

Astra da sonuçta kalitesiz araba degil,öldü piyasasi diyelim. Astra da ikinci elde güçlü.

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,599
18,377
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
ZM5PVZ.jpg

Bu da benden gelsin:)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,599
18,377
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Artık kararım kesin gibi @berkay4408 iyi özetledi durumu. Golf 1.6 Dizel Dsg Comfortline + Sürüş Konfor paketiyle beraber Tungsten Gri renk olanını alacağım inşallah.
Hocam 2016 da sürüş konfor paketi kalktı.Ön arka park sensörünü standart yaptılar 500 tl ye hız sabitleyici ekleyeceksiniz.Işık görüş paketi almanızı tavsiye ederim bizde yok gerek duymadık.Işık görüşte otm.kararan ayna otm.yanan farlar ve yağmur sensörü geliyor.Bu üçü 500 tl.Hayırlı olsun hocam bu arada.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Golf ikinci elde ülkemiz şartlarında çeyrek altın gibi her zaman rahat bozdurma imkanı var.
Normalde opel sevmeyen biri olarak Astra K yı beğendim, özellikle hafifletmeleri çok iyi oldu, yakıt ve performans a ciddi etkiledi. Şanzımanı tork konvertörlü, daha sağlam. Dsg gibi problemleri yok.
Daha güncel bir model çizgisi güzel. İçeride arkası çok geniş, diz mesafesine hayran kalmıştım. Golf çok klostrofobik.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tamamdır hocam yarın bayi ile konuşacağım. Son sorum Comfortline daki ekranın yeterli olup olmadığı konusunda olacak? @DuzboruDownpipe
Ekran konusuna ben de cevap verebilirim. Dokunmatiği kapasitif değil rezistif (telefon ekranları gibi değil, Otopark.com testlerinde basmatik dedikleri cinsten) ama kesinlikle ekranı dövmeye gerek yok. Orada sıradan bir klima kumanda butonu varmış gibi hafif ve bence ideal bir güçle çalışıyor. İlk çıktığı zaman devrim niteliğindeydi, zamanla boyut nedeniyle geride kaldı denebilir ama bence kullanışlılık açısından gayet başarılı. Daha büyük ekran lükstür, bu ise lüks olmadan ihtiyaçları karşılıyor. Arayüz tasarımı da çok iyi, parmağın sığmayacağı kadar küçük bir buton yapmamışlar. Kullanımda kesinlikle sıkıntı çıkarmaz.

Kararınız şimdiden hayırlı olsun da, Golf'ü almanız konusunda bendeki tek soru işaretini tekrar belirteyim. 5 yıllık DSG kullanıcılarına danışın derim. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım