KAPALI Dizel partikül kurum ile dolmuş???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cengizhansezer

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
35
17
595
Herkese iyi günler aracım 2010 model polo 1.6 tdi. Aracımın gösterge panelinde bir lamba yandı araştırdığımda dizel partikül kurum ile dolmuş diyor. Bu ne demektir, tanıdıklara sorduğumda önemli bir şey olmadığı araba uzun yola çıkınca lambanın geçeceğini söylediler ancak internette biraz araştırınca işkillendim. Sizce ne yapmalıyım bu sorun neyden kaynaklıdır, teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_1696.PNG
    IMG_1696.PNG
    699.2 KB · Görüntüleme: 264

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Vag grubu araçlar en ufak bir şeyden nem kapıp arıza yakarlar maalesef,
korkulacak bir şey yok hocam devirsiz kullanımdan böyle oluyor, uzun yola çıkıp motoru biraz sıkın devir çevirttirin.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Dizel araç devir sever. Aracı ara ara devirli kullanmanız gerekiyor. vw için yanlışım yoksa 4.vites 70 kmh hızla 15 dakika gibi sürüş yapın sönecektir şeklinde bir açıklaması var. En azından netteki forumlarda kitapçık böyle söylüyor diyenleri okudum. İşin özü dizeli sürekli devirsiz kullanmayın.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
şöyle söyleyim hocam size,
bir rampa çıkarken 2000 devir ama dip gaz giderseniz hem partikül filtreniz tıkanır hem turbo şişer, yüksek devir kullanıyor olabilirsiniz fakat bu tarz ince detaylara özen göstermezseniz bu sebepten de yakabilir :)
siz güzelce 1 vites bitirin 2 bitirin doldurun boşaltın 10-15 dk yüksek devir verin olmazsa sökülüp temizlenmesi gerekebilir.

Cengizhansezer

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
35
17
595
şöyle söyleyim hocam size,
bir rampa çıkarken 2000 devir ama dip gaz giderseniz hem partikül filtreniz tıkanır hem turbo şişer, yüksek devir kullanıyor olabilirsiniz fakat bu tarz ince detaylara özen göstermezseniz bu sebepten de yakabilir :)
siz güzelce 1 vites bitirin 2 bitirin doldurun boşaltın 10-15 dk yüksek devir verin olmazsa sökülüp temizlenmesi gerekebilir.
Teşekkür ederim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Teşekkürler yalnız aracımı genelde yüksek devir kullanıyorum başka bir sebepten olabilir mi
Dpf mevzusunun direkt olarak kullanılan yakıtın kalitesiyle alakalı olduğunu söyleyenler de var. İsterseniz kullandığınız istasyonu bir kaç depo için değiştirmeyi de düşünebilirsiniz.

Cengizhansezer

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
35
17
595
Dpf mevzusunun direkt olarak kullanılan yakıtın kalitesiyle alakalı olduğunu söyleyenler de var. İsterseniz kullandığınız istasyonu bir kaç depo için değiştirmeyi de düşünebilirsiniz.
Her zaman aldığım yerden geçen gün zorunluluktan dolayı almadım başka bi yerden de aldım evet öyle de olabilir teşekkürler

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Her zaman aldığım yerden geçen gün zorunluluktan dolayı almadım başka bi yerden de aldım evet öyle de olabilir teşekkürler
Siz aracı devirli sürün, her zamanki istasyonunuzdan da yakıt almaya devam edin. İşaret sönerse sorun yok. Sönmez yahut tekrar yakarsa önce servise gidin sonra yakıt aldığınız istasyonu değiştirip başka markadan almayı deneyin. Rica ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım