Dizele benzinli motor takmak

Sefa Sönmez

Sefa Sönmez
Taklacı Güvercin
4 Nis 2020
55
7
495
24
Türkiye/İstanbul
Marka
BMW
Merhabalar. Dizel araca hacimleri aynı benzinli motor ya da benzinli araca hacimleri aynı dizel motor takılırsa muayeneden geçer mi ruhsata işletilebilir mi?

Not: Merakımdan soruyorum yaptıracağımdan değil herkes görüşünü belirtebilir :).

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,692
2
9,626
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Maalesef böyle bir şey olmuyor diye biliyorum , ama daha bu konunun içinde olanlara sormak gerek

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,852
26,177
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Farklı yakıt tipleri arasında yasal geçiş mümkün değildi bildiğim kadarıyla. İşletmeden de zaten geçmek mümkün değil muayeneden bariz belli olur :D

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,727
6,785
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Mümkün değil. Yakıt türü değişikliği yapamazsınız.

Edit: Yanlış biliyormuşum. Bugün de bir şey öğrendik.

Son düzenleme:

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.

Ömer Faruk Kocabaş

Ömer Faruk Kocabaş
Düz Yol Gazcısı
18 Haz 2020
20
44
120
23
Samsun
Marka
Opel
iyi forumlar dilerim kısa bir zaman önce dizelden benzine ruhsat değişikliği ile birlikte geçiş yapmış biri olarak mümkündür fakat biraz uğraştıran bir iştir. Buradaki linkten araç proje uygulama esaslarını indirip orada yazılanları dikkatlice okuyunuz. Benim olayım aracın kendi orijinal motorunu koyduğumuz için çok daha kolay olmuştu yakıt değişikliği fakat sizden ekstradan egzoz desibel testleri vs. isteyebilirler konuyu yapacak mühendis ile konuşmanız daha iyi olur.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım