Dört Mevsim Lastik Modelleri (3PMSF)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Carsever

GGUNES
Profesör
1 Ocak 2017
71
108
1,060
Michelin Crossclimate
Nokian Weatherproof
Goodyear Vector 4,5,5+
Falken AS200
Sava Adapto HP
Hankook Optimo 4S
Pirelli Cinturato Allseason
Dunlop SP Sport 01 A/S
Uniroyal AllseasonExpert
Vredestien Quatrac Lite
Kumho Solus HA31
Nexen N'Priz 4S
Toyo Vario V2+
Maxxis AP2
BF Goodrich G-grip All Season

Bu da Yaz, kış ve dört mevsim lastiklerin frenaj değerleri.

* Tabloda Crossclimate verileri yer almamaktadır.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
4mevsim lastikleri gerçekten böyleyse yazın benim arabanın pert haberinden bu tablonun doğruluğu teyit edilebilir. =)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ford Fiesta eklemişsin imzaya :)
En baştan beri vardı hocam. Başta Leon da vardı. Fakat onu sık kullanmadığım için çıkardım. Fiesta babamın. Bu h.sonu benim elimden 500km yol bekliyor Fiesta'yı. Conti prem.contact yaz lastiğiyle İzmir yolculuğu var.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
En baştan beri vardı hocam. Başta Leon da vardı. Fakat onu sık kullanmadığım için çıkardım. Fiesta babamın. Bu h.sonu benim elimden 500km yol bekliyor Fiesta'yı. Conti prem.contact yaz lastiğiyle İzmir yolculuğu var.

Baba arabası fistan titoş x vay vay vay. Ne yapacan izmirde.
full depo gitmeye çalış. fullediğinde ne sonuc çıkıcak merak ediyorum.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Son düzenleme:

Carsever

GGUNES
Profesör
1 Ocak 2017
71
108
1,060
4mevsim lastikleri gerçekten böyleyse yazın benim arabanın pert haberinden bu tablonun doğruluğu teyit edilebilir. =)
Yazın, yaz lastigi degerlerine yakın tek dort mevsim Crossclimate. O da +35lere kadar.
Diğer dört mevsimler +25lerden sonra "tutunma kayıplarını hissettiriyor"

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yazın, yaz lastigi degerlerine yakın tek dort mevsim Crossclimate. O da +35lere kadar.
Diğer dört mevsimler +25lerden sonra "tutunma kayıplarını hissettiriyor"
CrossClimate'ın uygun ebatı olsa direk ona gidecektim ama yoktu maalesef. Eski yaz lastiklerimin tutuşu 2. ayından son gününe kadar berbattı. Onun kadar tutabilirse bana yetecektir. Yaz tecrübelerimi de forumda paylaşacağım. Çok meşgul etmiştim forumu :) . Verdiğiniz bu bilgiyi kafamın bir köşesinde tutacağım.

Carsever

GGUNES
Profesör
1 Ocak 2017
71
108
1,060
CrossClimate'ın uygun ebatı olsa direk ona gidecektim ama yoktu maalesef. Eski yaz lastiklerimin tutuşu 2. ayından son gününe kadar berbattı. Onun kadar tutabilirse bana yetecektir. Yaz tecrübelerimi de forumda paylaşacağım. Çok meşgul etmiştim forumu :) . Verdiğiniz bu bilgiyi kafamın bir köşesinde tutacağım.
Şu tablodan, testte dereceye giren lastiginizle ilgili kuru zemin verilerine bakabilirsiniz:D
77BEZa.png

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bayileriyle boğuşup sonunda alamadığım lastik 1. , güçlükle bulup alabildiğim lastik 2. olmuş :) Kuru zeminde de kötünün iyisiymiş. Teselli oldu.

OzcanSAHAN

Taklacı Güvercin
11 Ocak 2017
47
37
295
Sonuç olarak tüm lastikler optimum performans vermektedir. Premium ve 2. grup marka lastiklerden şaşmamak gerekir. Bütçeniz uygun değilse ekonomik lastikler de işinizi görür... Son olarak geçen hafta, kiraladığım araçta, rent firması maliyetten kaçmak için Wanli marka kış lastiği taktırmış Kartepe 2-3 defa zincirsiz inip çıktım (performans olarak premium lastiklerden 5 - 10 dk gerideydim) sıkıntı yaşamadım. Yok ben kronometreye takıntılıyım, yanal ivmeyi ölçmem gerekiyor, slalomları ve geyik testleri bilmem ne ölçüyle geçmem gerekiyor diyorsanız aradığınız lastiği bulmanız zor olabilir zira A dergisinde Michelin 5.ci iken B dergisinde aynı lastik 8. olabilir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım