izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Ekli dosyayı görüntüle 14474 Ekli dosyayı görüntüle 14472 Ekli dosyayı görüntüle 14473 Ekli dosyayı görüntüle 14471 Tekrardan merhabalar öncelikle araba al sat işinde değilim ama yakın zamanda geçen hafta cuma yeni bir araba aldım.Dünyanın bana göre en yakışıklı arabası olan faceliftli(makyajlı) bmw e90 ı satıp şu an seri üretimde olan Allah affetsin en çirkin arabası olan 301 i aldım.İnsan arabasını kötüler mi yahu derseniz sadece burda kötülüyorum dışarda süper araba.
Bazı arkadaşların bildiği gibi hatasız boyasız sunroof hariç full paket(klişeee) bmwmin artık bana masraf çıkarmaya başlıyacağı kokular aldığımız için ve eşime arabanın daha çok lazım olucağına karar verdiğimizden buzdolabı renkli bir 2018 polo almıştık.Ama hanımın bu arabayı sattırtmam demesi 7 ayda bir araba satan bünyemi bozdu.
Şaka bir yana bmw e90 ın artık motorunun titremeye başlaması motor kulakçıklarının değişmesi gerekmesi triger zincirinden hafif ses gelmesi ağır bakımlarının yaklaştığı dedikoduları aracı satmaya itti beni.(konuşur gibi yazdığımdan,düşük cümleler olabilir affola).
Bmwyi satışa çıkardığım ay arabanın ön kaputu çekiçlediler çalıştığım hastanenin yan sokağında ,muayenehanemin önünde bir berlingo sağ iki kapısına çarptı, ambulans sol çamurluğa sürttü ve marmara forumda ön tampona bir sürücü boydan boya sürtmesi ile(evet hepsi 21 günde ve farklı yerlerde oldu) artık kapının önünde duran birisi çizsede çok umrumda olmıcak bir araba almaya karar verdim.1 ağustos itibari ile artık malatyaya taşınıcak olmamdan ötürü ise belki ekonomik kriz olur satarım(ki kriz oldu oluyor dolar an itibari ile 5.09) sedan araba arayışına girdim.symbol linea celyse egea ve 301 arasında favorim celyse olarak araba arayışına girdim.2013 124 bin km de boyasız(gerçekten tebrik ediyorum bu kadar istanbulda boyasız inanılır gibi değil) bir aracı arkadaşımın arkadaşının galeriye 37 ye vericeğini duyduğumda ok yaydan çıkmıştı benim için ama ben isteyince vermedi tabi.daha sonra ise güven oto galeriden bir 2016 sağ arka kapı boyalı c elyse ile anlaştığımda parayı hazırladığım gün hocam biz aracı başkasına sattık cümlesini duydum( gel vazgeç hasancım bu işten).neyse daha sonra kendi mahallemde köpekdişi grisi renkli sadece ön sağ çamurluğı değişmiş 62 bin kmde tramersiz lastikleri ve bakımı yeni yapılmış bir 301 ile anlaştım.ekspertiz yaptırıp ustaya gösterdikten sonra aracı aldım yalnız arac muhtemelen arkadan darbeli ve bu ekspertizde çıkmadı ama bagaj taban sacında düzeltmeler var acele işte kazıklandık sanırım.neyse yine çenem düştü aracı anlatayım.
Öncelikle araçta tam olarak 200 şey eksik tanesinden 10 dolar kar etmiş olsalar 2000 dolar indirim yapmış olucaklarki bu efsane bir olay.Otopark kanalında videosu çekildi değinildimi hatırlamıyorum ama bir kaçınıda ben söylemek istiyorum.
Mesela normal bir arabada arkada oturan kişiler camlarla oynamasın diye camları kitleyen tuşa bastığınızda önden o camları kontrol edebiliriz ama arkadakiler kumanda edemez ya.hah burda o tuşa basınca arkadaki değil öndeki cam açma kapatma tuşlarıda iptal oluyor(öndeki arka camları açma kapatma tuşları)
2. Olay depo kapağını açınca yeri görebiliyorsunuz evet orda bir plastik parçadanda kaçmışlar elin fransızları
3. Olay ise kesin yaşanmıştır cinsinden bir durum.aracı benzinliğe yaklaştırıp doldur pompacı dediğimde pompacı iki gencin fısır fısır konuştukları ilgimi çekti.napıyorsunuz diye sorduğumda abi bu araçlarda depoya dolan benzinin sesi şelale gibi gelir bizde ne zaman bir 301 yaklaşsa arkadaşla iddiaya gireriz ne zaman dolucak diye dolmadan bilen diğerine çay getirir dedi(bilene diğeri getirir).merak edip bende dinledim sanki musluktan 5 lt lik şişeye su dolduruyoruz böyle bir ses yok.

Bu arada aracı almadan önce ekşi sözlük okumak gibi bir hata ettim ve aracı passatla kıyaslayıp bunu yapan mühendise küfreden tiplerle karşılaştım.evet içine çok ses alıyor kronik olarak sorunları var yedek anahtarda merkezi kilit ve uzaktan kumanda yok(bu bazı arabalarda varmış ya) ama araba neyse o.orjinal debriyaj baskı balatası 365 tl olan bir arabadan bahsediyoruz.şehir içi 4.7 istanbul malatya arası araç full doluyken (ön koltukta iki büyük valiz vardı ne kadar dolu olduğunu denesem anlatamam) 3.6 yakan bir canavardan bahsediyoruz.neyse bugün foto yükliyemiyorum ama araçta özellikle bir kaç büyük problemim de var ve bunları malatyada olduğum için ben çözmeliyim ,sıkılmayıp buraya kadar okuyan olursa öncelikle özelden adres versin kayısı yollıcam ve yardım istiyorum.aracın koltuklarında çok fazla sigara yanığı var koltuk kılıfı almaktan başka bir çözümü olmalı.arabanın sert plastiğinde ise çok fazla çizik var özellikle kapı içlerinde.ve direksiyon çok yıpranmış.buralara neler yapabilirim.aracın resimlerini de paylaşıyorum kusurları ise muhtemelen pazartesi do it yourselfte paylaşırım teşekkür eder iyi akşamlar dilerim
Ben öncelikle sizi kutluyorum öyle bir yazmissinizki bir müddet sonra hipnoz olup sonuna kadar okudum.sigara yanıkları için kılıf haricinde tavsiyem Malatya'da var mı bilmiyorum İzmir'de hakkiyla yapan yer var.dolgu yapıp orjinal haline donduruyorlar çok dikkatli bakmadigin muddetce anlaşılmaz.ayni şekil direksiyon içinde sokup 2 3 saat içinde pütürlü sıfır gibi yapıyorlar.tesekkurler.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ben öncelikle sizi kutluyorum öyle bir yazmissinizki bir müddet sonra hipnoz olup sonuna kadar okudum.sigara yanıkları için kılıf haricinde tavsiyem Malatya'da var mı bilmiyorum İzmir'de hakkiyla yapan yer var.dolgu yapıp orjinal haline donduruyorlar çok dikkatli bakmadigin muddetce anlaşılmaz.ayni şekil direksiyon içinde sokup 2 3 saat içinde pütürlü sıfır gibi yapıyorlar.tesekkurler.
Araba izmire gitti hadi yine iyisin 301 :D

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
İyi dileklerde bulunan herkese teşekkür ederim.Umarım sorunsuz kazasız belasız sürüşler devam eder 301 in üstünde.
Güncelleme 1000 km de bir depo mazot tüketti.Yakıtı kokluyor alet

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ben bişey yapmıyorum iletişimimiz enerjimiz güzel arabalar gerçekten temiz ve itinalı bakılıyor.Araba isteyenlere vesile oluyorum
galericiliğin yeni adı, vesile olmak

1574546675389.jpeg

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım