Ecufast denilen bir yazılım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,186
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Öncelikle merhabalar tekrardan ,konuyu teknik yada modifiye kısmına açıp açmama konusunda kararsız kaldım ama buraya açayım dedim.2011 bmw 3.16 i mi satmak için bir iki aydır uğraşıyorum aslında ters bir satıcı olduğum için gelen bir kaç kişiyide kovdum bu yüzden sanırım bu sefer ben satamıcam.onun için elimde tutucağım bmw ye bir kaç iyileştirme mi yapsam diyorum.Bu arada instagramdan ecufast denilen bir yazılıma denk geldim ama ilerde bana sorun çıkarırmı hiç bilmiyorum.1.5 tonluk bir arabaya göre 150 ye yakın bir tork ve 115 beygir olan arabamın bu yazılımla 130 beygirlere 180 torklara çıkıcağı bu doğrultuda yakıt tüketiminin baya düşeceği olmayan seriliğin birazda olsa artacağı söylendi lakin motora vericeği zarar konusunda çeşitli söylentiler var.bu arada arabalara genelde stock binilmesi taraftarıyım o yüzden dışarıdan herhangi bir modifiye uygulamadım.Beni aydınlatabilirsez sevinirim.araba bmw e 90 3.16i 115 beygir olan maganda kasa

Ekli dosyalar

• C357897A-D0BD-4ED8-B5A2-F875266F3776.jpeg
    C357897A-D0BD-4ED8-B5A2-F875266F3776.jpeg
    289.9 KB · Görüntüleme: 393

tumay_colak

Taklacı Güvercin
15 Haz 2017
40
92
335
istanbul
Marka
BMW
Bu motor yazılıma çok uygun değil uzun vadede elbet motorda normalden fazla yıpranma olacaktır. Yazılım yaptıracaksanız da hava filtresi, egzoz, buji vb. uygulamalarını da yapın ki motor en sağlıklı şekilde yürüsün.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
@dthhasan
Ecufast diye bir marka var zaten :)
Atmosferik bir motorda +18 hp +22nm tork bana kalirsa iyi degerler. Bir de buna acik hava filtresi ve egzoz da eklenirse bir miktar daha guc elde edilir
Yapan adamlar balta degilse bir sorun olacagini sanmiyorum. Soft yazilim bu sonucta

Son düzenleme:

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,186
5,720
çanakkale
Marka
Renault
yıpranma verileri oluyormu mesela rektrfiye mi gerekir belli bir süreden sonra yoksa bakım süresi kısalarak bu önlenebilir mi
Bu motor yazılıma çok uygun değil uzun vadede elbet motorda normalden fazla yıpranma olacaktır. Yazılım yaptıracaksanız da hava filtresi, egzoz, buji vb. uygulamalarını da yapın ki motor en sağlıklı şekilde yürüsün.
a

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,186
5,720
çanakkale
Marka
Renault
@dthhasan
Ecufast diye bir marka var zaten :)
Atmosferik bir motorda +18 hp +22nm tork bana kalirsa iyi degerler. Bir de buna acik hava filtresi ve egzoz da eklenirse bir miktar daha guc elde edilir
Yapan adamlar balta degilse bir sorun olacagini sanmiyorum. Soft yazilim bu sonucta
Tüh ya kaptırdık güzelim ismi :)

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Performans tamam ama yakıt tüketiminin düşmesi imkansız gibi geliyor bana. Bu tarz tuning işlemleri ya performansa ya da ekonomiye yönelik yapılabilir. İkisini aynı anda nasıl sağlayabilirler bilen biri aydınlatsın mümkünse.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Atmosferik motorda yakıtı artırmadan güç ve tork elde edemezler nasıl ekonomi sağlayacakmış acaba? Hadi turbo beslemeli olsa afr yi yükselterek performansı artırabilir (karışımı fakirleştirerek) ama atmosferikte imkansız gibi bişey. @Iskender™ yanılıyo muyum

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Atmosferik motorda yakıtı artırmadan güç ve tork elde edemezler nasıl ekonomi sağlayacakmış acaba? Hadi turbo beslemeli olsa afr yi yükselterek performansı artırabilir (karışımı fakirleştirerek) ama atmosferikte imkansız gibi bişey. @Iskender™ yanılıyo muyum
Haklısın yasincim. Eğer araca okuyup üflemiyorlarsa yakıt arttırmadan güç alınması imkansız :D

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,186
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Haklısın yasincim. Eğer araca okuyup üflemiyorlarsa yakıt arttırmadan güç alınması imkansız :D
Konudan bağımlı bağımsız olarak 1.0 tsi ibiza ve polo arasında hem ibizanın yakıtının az hemde gücünün fazla olmasının sebebi sadece araç ağırlık değişimi ve rüzgar sürtünme kuvveti o zaman.

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Konudan bağımlı bağımsız olarak 1.0 tsi ibiza ve polo arasında hem ibizanın yakıtının az hemde gücünün fazla olmasının sebebi sadece araç ağırlık değişimi ve rüzgar sürtünme kuvveti o zaman.
Turbonun görevi nerde :) çoğu yazılım firması afr yani yakıt hava karışımını yeniden düzenleyip basıncı artırıp öyle yakıt ekonomisine ulaşıyorlar. Bir de emisyon değerlerini yok sayarak. Ama öyle %25 bir değer imkansıza yakın atmosferikte hele :)

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Bu firma mıydı tam bilmiyorum, bizim sattığımız araca da aynı sizin mesajınızın içeriğinde bir firma babama mesaj attı(kampanyada-ucuz vs vs.), babam bana yönlendirdi her ne kadar performansı seven birisi olmama rağmen şiddetle karşı çıktım, aynısını size de öneriyorum.Bunlar başlı başına tuzak, hem aracınıza zarar hem kesenize, turbo-dizel/benzinli bir araç olsa idi işler değişirdi, bildiğim kadarıyla turbo dizel/benzinli araçlarda yakıt tasarrufu yazılımlarla yapılıyor.Ama atmosferik bir araçta aracı daha fazla kurcalamanız ve yakıt ekonomisinden vazgeçmeniz gerekir.Yani eğer tasarruflu yakıt tüketiminden vazgeçecekseniz, güvenilir bir yazılım firmasına yazılım yaptırıp, aracın egzoz çıkışını ve hava girişi(solumasını) geliştirirseniz ancak o zaman güzel bir performans elde edersiniz.

cemoo

Düz Yol Gazcısı
25 Haz 2018
22
8
145
28
istanbul
Atmosferik araçta yazılıma hiç gerek yok bence, ona verilecek para ile başka yatırımlar yapilabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım