KAPALI EDC SORUNU

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Warhyena06TR

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
20
28
595
30
Ankara
İyi günler,
2012 Model Renault Grand Scenic 1.5 dCi 110bg EDC 6 ileri Otomatik vites aracımız yaklaşık 50.000 km dedir.
Geçen gün aracı çalıştırıp yola çıktığımızda servis uyarı ışığı yandı, aracın 15.000 bakımı yaklaştığı için o sanıp yola devam ettik.
Ancak araçla yola çıktığımızda arabaya gaz veriyorum gitmiyor. Gazı çekiyorum bağırmaya devam ediyor. Silkeleme yapıyor manuele alıp yola devam ettim gideceğimiz yere gittik umursamadık ancak dçnüş yolunda yine sıkıntı çıkarttı öyle ki solamaya çıkıyorum araç gitmediği için ya da vitesi yükseltmediği için bağırıyordu. Arkadan selektör yiye yiye Renault servisine gittik ancak acil olduğunu belirtmemize rağmen randevu alın dendi ( Renault Mais Ankara)
Bende eve geldiğimizde dayanamadım diğer araçtan OBD 2 cihazını alıp vitesin altındaki bardaklığı söküp taktım ve aşağıda paylaşacağım hata kodlarını aldım.
efcfef2029e667714381895b5a510715.jpg

60e05e5c5ddfda7dc8ca3f1114362723.jpg

d917571f3516cca98af88a3e3be934e4.jpg

Acaba aracın sorunu nedir, EDC ya da Çift Kavramalı şanzımanda buna benzer durumla karşılaşan var mıdır. Masrafı çok mudur. Sorun viteste mi aküdemi servise gideceğiz randevu aldık ancak otomobil gürularına sormak istedim
İyi günler:)

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
http://federalotomotiv.com/Renault_DTC_Hata_Kodlari_-53-tr-bilgi.html
http://www.dogacelektronik.com/download/ariza-kodlari/ariza-kodlari-p-genel-turkce.pdf

P1775 SANZIMAN SiSTEMi MIL HATASI
P1776 ATESLEME GECiKTiRiCi TALEBi HATASI
Arızaların Türkçe anlamı bu şekilde. Sensör arızası da olabilir, mekanik arıza da olabilir. Bu arızaları google'dan araştırmanızı tavsiye ederim. Bu şekilde bakılınca direkt şu kısımda bir arıza var diyecek kadar tecrübem yok, en fazla tahmin yürütebilirim. Servislerde çalışan yahut bu konularda daha fazla bilgisi olan arkadaşlar daha iyi bir açıklama yapacaklardır. Çok geçmiş olsun.

Son düzenleme:

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Sizi ilgilendiren hata Nissan ile ilgili kısımdır. Tanıma bakılırsa vites değişimini sağlayan parçaya yeterli elektrik gitmiyor olabilir. Bir sebepten sağlıklı vites değişimi gerçekleşemiyor. Bence en kısa sürede "yetkili" servise göstermelisiniz aracı. Basit bir yazılım hatası da olabilir, parça değişimini gerektirecek bir durum da olabilir.

Warhyena06TR

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
20
28
595
30
Ankara
Sizi ilgilendiren hata Nissan ile ilgili kısımdır. Tanıma bakılırsa vites değişimini sağlayan parçaya yeterli elektrik gitmiyor olabilir. Bir sebepten sağlıklı vites değişimi gerçekleşemiyor. Bence en kısa sürede "yetkili" servise göstermelisiniz aracı. Basit bir yazılım hatası da olabilir, parça değişimini gerektirecek bir durum da olabilir.
Yazılımsal sorunmuş 60 tl ye düzeltildi :) teşekkürler

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Or- Ay Renault yetkili servis iyi niyet indirimi ile 100 tl den 60 tl ye düştü 4 yaşında araç tüm bakımları yetkili serviste yapıldı :)

Hah şimdi oldu geçmiş olsun tekrar. Ben bundan kaç yıl önce yetkili serviste direksiyon yazılımını güncelletmiştim de (Nissan) 70-80 TL gibi bir para almışlardı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım