Egea gençler ralli kupası. ve daha sert bi hayal kırıklığı :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
https://egeagenclerkupasi.fiat.com.tr/ evet siteyi gördüm bi heves tam formu doldurdum ve tam şartları okurken o kutsal rakamı gördüm '' KIRKSEKİZBİN LİRA'' :( Ah Ulan Dünya. pist yarısına da evrak yetistiremedim katılamadım. biraz geç haberim oldu :( napalım yine millet çatara patara cayır cayır etap ları 6 ayak boyunca yerken biz bi kenardan izlicez :(

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,783
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu 48 bin lira istedikleri ralli kupasının sonucunda dereceye girersen, bu dereceden ötürü önünün açılması gibi bir durum olabilir mi ? Misal dereceye girenlere ileride ralli pilotu olabilmeleri için eğitim, kurs, başka yarışlarda yarışma hakkı v.b fırsatlar sunuluyor mu ?

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Bu 48 bin lira istedikleri ralli kupasının sonucunda dereceye girersen, bu dereceden ötürü önünün açılması gibi bir durum olabilir mi ? Misal dereceye girenlere ileride ralli pilotu olabilmeleri için eğitim, kurs, başka yarışlarda yarışma hakkı v.b fırsatlar sunuluyor mu ?
kurs eğitim ve benzeri seyleri bilmem ama, illaki önü açılır podyuma çıkanların.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,783
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
kurs eğitim ve benzeri seyleri bilmem ama, illaki önü açılır podyuma çıkanların.
Katılım şartlarını okudum da olacak iş değil. 48 bin lira + KDV istiyorlar. Ayrıca yarış sırasında tüm bakım, kaza ve onarım gibi masraflar da pilota aitmiş. Yarış sırasında aracı vurdun, hasar verdin bunlar raporlanıp daha sonra pilota ödettiriliyor.

sinan

Yönetici
Yönetici
Admin
8 Eyl 2016
417
4,115
4,095
37
İstanbul
https://egeagenclerkupasi.fiat.com.tr/ evet siteyi gördüm bi heves tam formu doldurdum ve tam şartları okurken o kutsal rakamı gördüm '' KIRKSEKİZBİN LİRA'' :( Ah Ulan Dünya. pist yarısına da evrak yetistiremedim katılamadım. biraz geç haberim oldu :( napalım yine millet çatara patara cayır cayır etap ları 6 ayak boyunca yerken biz bi kenardan izlicez :(

Şimdi kızacaksınız biliyorum ama 6 yarış 48.000 tl çok çok uygun bir para. Şöyle uç bir örnek verirsek tam donanımlı evo ile 1 yarış 10-15k euro arası değişir. Tabi ki 48k iyi para ama 2-3 sponsor ile yarışılabilecek bir para. Motorsporları maalesef pahalı bir spor dünyanın her yerinde böyle. 48k 'ya yurt dışında 6 yarış imkansız gibi birşey. İnşallah yeni yüzler görürüz bu sayede

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,783
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şimdi kızacaksınız biliyorum ama 6 yarış 48.000 tl çok çok uygun bir para. Şöyle uç bir örnek verirsek tam donanımlı evo ile 1 yarış 10-15k euro arası değişir. Tabi ki 48k iyi para ama 2-3 sponsor ile yarışılabilecek bir para. Motorsporları maalesef pahalı bir spor dünyanın her yerinde böyle. 48k 'ya yurt dışında 6 yarış imkansız gibi birşey. İnşallah yeni yüzler görürüz bu sayede
Motor sporları için illa ki uygun bir rakamdır hocam ona bir şey diyemeyiz zaten. Fakat dediğin gibi sponsorsuz olacak iş değil bu. Yani her yeteneği olanın katılabileceği bir organizasyon gibi durmuyor. Zira katılım ücretinden sonra ki muhtemel masraflar da cep yakar türden olabilir. Bireysel şekilde bu organizasyona maddi anlamda güç yetirmek zor.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
48 nerede yazıyor ya?
6 yarış diyor bi de.
48 gerçekten fazla değil.

Ama tabi ralliye katılmak da çok ciddi tecrübe gerektirir. Benin gözüm kesmes doğrusu şu halimle ralliye katılmaya.

Bunun yerine, tırmanma yarışlarına bireysel oaçlarak katılnaççmak, hem tecrübe kazanmak hem de malüyet açısından daha mantıklı olabilir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,783
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
48 nerede yazıyor ya?
6 yarış diyor bi de.
48 gerçekten fazla değil.

Ama tabi ralliye katılmak da çok ciddi tecrübe gerektirir. Benin gözüm kesmes doğrusu şu halimle ralliye katılmaya.

Bunun yerine, tırmanma yarışlarına bireysel oaçlarak katılnaççmak, hem tecrübe kazanmak hem de malüyet açısından daha mantıklı olabilir.
Linke tıkladığında Egea gençler kupası katılım kuralları yazısına tıklayınca orada çıkıyor. 48 lira + kdv şeklinde bir ücret istiyorlar. Yani 56-57 bin lira gibi bir para. Tabii bununla sınırlı kalmıyor. Yarış sırasında hasar alan, bozulan, değişmesi gereken parçalar da pilota fatura ediliyor. Yani yekün ücreti düşünürken salt giriş ücretini hesaplamamak gerek. Sonrası için de bütçe ayrılmalı.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
pahalı demedimki zaten abicim :) sonraki mesajımda da zaten bahsettim. ama hani 20 yaşında biri olarak basitçe baktığım zaman şuan o para eli yüzü düzgün bi 147 parası :) hatta belki 1.9 Q2 bile bulunabilir yada yine yukarda mesajda bahsettiğim gibi 10k Euroya Nürburg da dolu dolu bi 3-4 gün geçirilebilir

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Yalnız araç 1.4 turbo 160hp.

Sonunda fiat egea ya turbo benzin koymayı başardı:)

Hatchback kasada o motoru, o güçlerde üretime sunsa, kesin iş yapar. 1.4 tsi leon müşterisini bile çalar valla. Hatta 6 ileri tct ile sunsa, ben bile düşünürüm.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Yalnız araç 1.4 turbo 160hp.

Sonunda fiat egea ya turbo benzin koymayı başardı:)

Hatchback kasada o motoru, o güçlerde üretime sunsa, kesin iş yapar. 1.4 tsi leon müşterisini bile çalar valla. Hatta 6 ileri tct ile sunsa, ben bile düşünürüm.
1.4 120 hp liği yüklene bilir o güçlere kadar :D

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bu paralara sahip olsam öncelikle kendime hevesimi alacağım güzel bir araba alırım (e36 büyük ihtimalle) dağ yollarında gazlarım. Zaten gençlerin keşfedilmesi sağlanmak değil mi amaç, katılımın ucuz olması gerektiğini düşünüyorum ki ciddi anlamda iyi olup geri planda kalanlar ortaya çıksınlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım