Egzoz Hakkında

34GM7898

Ünal Özbay
Asfalt Kurutucu
17 Kas 2020
61
86
560
32
İstanbul
Marka
Fiat
Modifiye aşamasında olduğu icin konuyu umarım doğru yere açmışımdır.

Lineayı modifiyelemekte yavas yavaş sona geldik ama insan az biraz daha egzoz sesi istiyor bir yandanda insanlara rahatsızlık vermek istemiyorum çünkü bizde fazlasından rahatsız oluyoruz. Merak ettiğim ve öğrenmek istediğim şey az biraz tatlı tok bir ses almanın yolu varmı polisimizle yüz göz olmamak için belli desibelde tutmanın yolu varmı

34GM7898

Ünal Özbay
Asfalt Kurutucu
17 Kas 2020
61
86
560
32
İstanbul
Marka
Fiat
1.3 dizel arabadan nasıl bi ses almayı bekliyorsunuz ?
Konuyu okuyup anlarsanız daha yapıcı bir cevap verebilirdiniz.
Mesele arabanın 1.3 olup olmadığı değil arabanın biz zaten yazılım turbo büyütme yapacagız tekerde alacağı beygir 160+ olacak daha ilerisinde ise pistonları büyüteceğiz yani aracın 1.3 olup olmaması önemli değil. Ben zaten çokta ses istemediğimide belirttim ama komiklik türk halkının ata sporu sanırım.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI

1.3 multijete yapılan egzozdan muhtemelen böyle bir ses alırsınız. corsa 1.3 cdti lara yapan da gördüm, egea ya yapan da gördüm, fön makinası ile ıslık arası bir ses çıkıyor. turbo da büyütseniz, hacim ve motor karakterinden kaynaklı böyle ses çıkıyor

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo

1.3 multijete yapılan egzozdan muhtemelen böyle bir ses alırsınız. corsa 1.3 cdti lara yapan da gördüm, egea ya yapan da gördüm, fön makinası ile ıslık arası bir ses çıkıyor. turbo da büyütseniz, hacim ve motor karakterinden kaynaklı böyle ses çıkıyor
Bu nedir Allah aşkına ya ?

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
514
923
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen

Son susturucu iptali ile alınan bu kadarcık ses bir dizel için yeter de artar, haşır huşur sesten başka bir şey çıkmaz dizelden zaten. Bu videodaki motor da sizin aracınızda da bulunan 1.3 multijet ünite

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Son susturucu iptali ile alınan bu kadarcık ses bir dizel için yeter de artar, haşır huşur sesten başka bir şey çıkmaz dizelden zaten. Bu videodaki motor da sizin aracınızda da bulunan 1.3 multijet ünite

her dizelden haşırhuşur ses gelmiyor. biraz motor karakterine ve yapılan işleme de bağlı. YMN ve bende birebir aynı egzoz sistemi vardı. Kat ve dpf iptal orada downpipe, orta susturcu da içi krom ufak spor kazan ve 4 çıkış egzoz Y ile ayrılmış. Ses buydu. Yük altında oldukça güzel homurdanıyor. Yüksek hacimli dizellerde güzel sistemle hoş sesler yakalanıyor.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
514
923
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
biraz motor karakterine ve yapılan işleme de bağlı. Yüksek hacimli dizellerde güzel sistemle hoş sesler yakalanıyor.

Şu iki cümlenin noktasına virgülüne kadar katılıyorum ama 1.3 multijet zaten stock halinde de tiz, ıslıkvari bir sese sahip olduğu için yine haşırtı tarzı bir ses gelecektir illaki, egzoz sesi konusunda dizelde sizin de paylaştığınız gibi fordun dizellerinde güzel sesler alınabiliyor gerçekten. Konuda bahsi geçen motor 1.3 dizel olduğu için haşırtıdan öteye geçemeyeğini hala düşünüyorum ama :) Kaldı ki dizelde egzozu pek sevemiyorum bazı istisnalar harici kulağa doygunluk vermiyor gibi geliyor bana 🙃

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Şu iki cümlenin noktasına virgülüne kadar katılıyorum ama 1.3 multijet zaten stock halinde de tiz, ıslıkvari bir sese sahip olduğu için yine haşırtı tarzı bir ses gelecektir illaki, egzoz sesi konusunda dizelde sizin de paylaştığınız gibi fordun dizellerinde güzel sesler alınabiliyor gerçekten. Konuda bahsi geçen motor 1.3 dizel olduğu için haşırtıdan öteye geçemeyeğini hala düşünüyorum ama :) Kaldı ki dizelde egzozu pek sevemiyorum bazı istisnalar harici kulağa doygunluk vermiyor gibi geliyor bana 🙃
aynen onlarda fazlası çıkmıyor gerçekten, ne yaparsan yap hacim ortada. ve motor karakteristik sesi zaten tuhaf. o yüzden dolgun bir ses gelmiyor. minibüse dönüyor arabalar.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Tekerde 160+ hedeflenip sonuca ulaşan arabaları trafikte görünce aşırı mutlu oluyorum. Hele o kulağımı seven müthiş egzoz sesleri gelince dayanamıyorum tamamen stock 109 beygircik arabam ile teşne olup virajda 160 beygirlerini arkadaşlara geri teslim ediyorum.
Kesinlikle yanlış anlamanızı istemem sözüm *asla* araç sahibine değil genel olarak böyle araçlar için. Siz boylesinizdir veya değilsinizdir bilemiyorum.
Ama öyle araçlara çok teşekkür ediyorum. Trafikte canım hiç sıkılmıyor böyle araçlar araçlar sayesinde. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Canlarım benim.

Son düzenleme:

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
514
923
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Tekerde 160+ hedeflenip sonuca ulaşan arabaları trafikte görünce aşırı mutlu oluyorum. Hele o kulağımı seven müthiş egzoz sesleri gelince dayanamıyorum tamamen stock 109 beygircik arabam ile teşne olup virajda 160 beygirlerini arkadaşlara geri teslim ediyorum.
Kesinlikle yanlış anlamanızı istemem sözüm *asla* araç sahibine değil genel olarak böyle araçlar için. Siz boylesinizdir veya değilsinizdir bilemiyorum.
Ama öyle araçlara çok teşekkür ediyorum. Trafikte canım hiç sıkılmıyor böyle araçlar araçlar sayesinde. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Canlarım benim.
Özellikle hondacı arkadaşlarla bizim arabanın limitleri düşük olmasına rağmen virajda çok güzel eğleniliyor, acaba daha yetenekli bir araba olsa neler olur neler...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım