Ehliyet randevusu :(

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Selamun aleyküm
Umarım konuyu doğru yere açmışımdır..
Nisan aylarında başvurduğum 18 yaşımda başvurduğum ama 19uma girdiğim ve yaklaşık 6 aydır alamadığım ehliyettt......
Direksiyon sınavını falan geçtim neyse randevu aliyim dedim,bu arada bulunduğum yer istanbul ümraniye,bi baktım 2 ay sonrasına veriyor en erken,bende aliyim dedim sonra bakarım boşluk olursa alırım erkene diye,ama olmayacak gibi.

Sorum şu,ben sabah erken saatlerde gitsem randevusuz ehliyet alabilir miyim ? Bazı yerlerde okuduğuma göre alabilirmişim,kimlik kartımı alırken çoğu kişi randevulu giderken ben sabah erkenden gidip randevusuz almıştım,yine aynı şey olur mu sizce ? Bilen biri aydınlatırsa çok iyi olur çünkü beklemekten gına geldi artık...

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Sistem değişmediyse sürekli kontrol etmeni öneririm. Ben 3-4 saat kovaladım birisi iptal ettiği zaman sistemde o saat boş gözüküyor ve o randevuyu alabiliyorsunuz ben öyle yapmıştım. Çevre ilçelere de bakmanı öneririm illa ikamet ettiğin ilçeden alacaksın diye bir kural yoktu ben Avcılar'da otururken Zeytinburnu'ndan almıştım. Tabii o zamanlar emniyet veriyordu.
Gidip şansını deneyebilirsin sabah kaybedeceğin bir şey yok ama randevu alıp gitmezsen 1 ay sonraya randevu veriyormuş sistem.
Randevu almazsanız sistem açılmaz vs. boş yapanlara takılmayın tanıdığınız varsa her türlü ayarlıyorlar. :/

Son düzenleme:

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Sistem değişmediyse sürekli kontrol etmeni öneririm. Ben 3-4 saat kovaladım birisi iptal ettiği zaman sistemde o saat boş gözüküyor ve o randevuyu alabiliyorsunuz ben öyle yapmıştım. Çevre ilçelere de bakmanı öneririm illa ikamet ettiğin ilçeden alacaksın diye bir kural yoktu ben Avcılar'da otururken Zeytinburnu'ndan almıştım. Tabii o zamanlar emniyet veriyordu.
Gidip şansını deneyebilirsin sabah kaybedeceğin bir şey yok ama randevu alıp gitmezsen 1 ay sonraya randevu veriyormuş sistem.
Randevu almazsanız sistem açılmaz vs. boş yapanlara takılmayın tanıdığınız varsa her türlü ayarlıyorlar. :/
Şimdi baktım şilede 2 kasıma veriyodu ama ne sağlık raporu ne sertifika olduğu için alamadım zaten 20dk sonra gitti :(

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Şimdi baktım şilede 2 kasıma veriyodu ama ne sağlık raporu ne sertifika olduğu için alamadım zaten 20dk sonra gitti :(
Randevu alma faslı sertifakaları aldıktan sonra başlar aslında :D Sağlık raporu kısmını anlayamadım, ehliyette bir daha mı istiyorlar ?
Bence üzülme sürekli birileri iptal ediyor ben sertifakayı aldığımın ertesi günü gidip aldım ehliyeti :)

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Ben Trabzon'da yaşıyorum. İnternetten randevu almaya kalktığımda 2 hafta sonraya veriyordu. Randevusuz aldıklarını bilmeden, tamamen tesadüfen (çok sabırsızlanmıştım 2 hafta bekleyemezdim:))sabah erkenden gittim. Sonra baktım randevusuz işlem var. Hemen sıramı aldım 15 20dk da halletim:)

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Selamun aleyküm
Umarım konuyu doğru yere açmışımdır..
Nisan aylarında başvurduğum 18 yaşımda başvurduğum ama 19uma girdiğim ve yaklaşık 6 aydır alamadığım ehliyettt......
Direksiyon sınavını falan geçtim neyse randevu aliyim dedim,bu arada bulunduğum yer istanbul ümraniye,bi baktım 2 ay sonrasına veriyor en erken,bende aliyim dedim sonra bakarım boşluk olursa alırım erkene diye,ama olmayacak gibi.

Sorum şu,ben sabah erken saatlerde gitsem randevusuz ehliyet alabilir miyim ? Bazı yerlerde okuduğuma göre alabilirmişim,kimlik kartımı alırken çoğu kişi randevulu giderken ben sabah erkenden gidip randevusuz almıştım,yine aynı şey olur mu sizce ? Bilen biri aydınlatırsa çok iyi olur çünkü beklemekten gına geldi artık...

Ben çekmeköydeyim 3 gün sonraya bulmuştum beykozdan mesela öyle çevre ilçelere de bak.
İyi takip edersen illa çıkacaktır

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Sıkıntı yok arkadaşlar hallettim,daha erkenede vardı ama şuan 3 günüm dolu,sınav vs. var belgeleri anca ayarlarım zaten,10 kasımın boş olduğun gördüğüm anda mutluluğumu görmeniz lazım :)) araba alsam anca bu kadar sevinirim,ehliyetsiz araba sürmek cidden çok kötü,Allah korusun kaza vs. olduğu zaman direk başınıza patlıyor.

Ekli dosyalar

• CA96D0EE-75A5-4B37-9990-5EF2B15C4C21.jpeg
    CA96D0EE-75A5-4B37-9990-5EF2B15C4C21.jpeg
    142.2 KB · Görüntüleme: 102

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Birde son sorum;
Bu randevu saatine gittik,işlemler halledildi vs. Ehliyet kargo ile geliyor sonradan tamam da bu kağıt veriliyormuş galiba direk ordan veriyorlar mı geçici ehliyeti yani ?

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Bana da kimlik için 2 ay sonraya randevu vermişlerdi, az önce tekrar baktım yarına var :) tanıdık ayarlamadan önce böyle de yapabilirsin :D

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Randevu alma faslı sertifakaları aldıktan sonra başlar aslında :D Sağlık raporu kısmını anlayamadım, ehliyette bir daha mı istiyorlar ?
Bence üzülme sürekli birileri iptal ediyor ben sertifakayı aldığımın ertesi günü gidip aldım ehliyeti :)
Bu imzalama işi felan varmış,sınavı geçtikten ortalama 1 hafta sonra çıkıyomuş,pazartesi gidip alıcam işte.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Birde son sorum;
Bu randevu saatine gittik,işlemler halledildi vs. Ehliyet kargo ile geliyor sonradan tamam da bu kağıt veriliyormuş galiba direk ordan veriyorlar mı geçici ehliyeti yani ?
Önce ehliyet için işlemleri yapıyor bir memur sonra da sana a4 veriyor işte geçici sürücü belgesi cart curt yazıyor hemen çıkışta araba sürebilirsin yani :))
Kazasız belasız sürüşler..
Bu arada Aleyküm Selam..

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Kan grubunuzu gösteren belge gerekli mi
Gerekli.
Birde son sorum;
Kanki bana ehliyeti veren memur yarım saat bekleyeceksen geçici belgeni müdür imzalıyor o gelecek. Beklemeyeceksen 2 haftaya evine kargo gelir dedi. Ona göre işlerini ayarlarsın

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım