Ehliyet Sınavı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Selamun Aleykum.
Ehliyet kursları ne kadar sürüyor? Sınavdan ne kadar önce bir kursa kayıt olmam gerekiyor? 14 Martta doğdum, 21 Nisanda ehliyet sınavı var ona yetişebilir miyim? :)

boris-M5

Profesör
30 Eki 2016
803
1,219
2,270
istanbul
Marka
Peugeot
Ülkemizde kırtasiyecilik anlayışı olduğu için her alanda olduğu gibi bunda da 5-6 ayda ehliyet anca elinde oluyor.
15 martta hemen yazılırsan yetişebilirsin büyük ihtimal.2 hafta ders veriliyor sadece zorunlu değil.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Zaten ömrün boyunca araba süreceksin, heyecanını anlıyorum, ben bile bu kadar araba delisiyken 19 yaşımı doldurmama 2 ay kala ehliyet alabilmiştim diyeyim. Yaş 22 yi geçti, daha şimdiden araba sürmekten ciddi anlamda sıkıldım, sabahları biri beni bıraksın da akşamları eve servisle döneyim diyorum kafamda.

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Zaten ömrün boyunca araba süreceksin, heyecanını anlıyorum, ben bile bu kadar araba delisiyken 19 yaşımı doldurmama 2 ay kala ehliyet alabilmiştim diyeyim. Yaş 22 yi geçti, daha şimdiden araba sürmekten ciddi anlamda sıkıldım, sabahları biri beni bıraksın da akşamları eve servisle döneyim diyorum kafamda.
Abi daha fazla sabredemem :)

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Kursla konuşman daha sağlıklı. Benim aldığım zamanlarda kurs kayıt yaptığında gitmen zorunlu değildi fakat sonradan zorunlu oldu gibi duymuştum

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,449
6,787
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Bilmiyorum başka illerde de varmı ama burdaki sürücü kurslarının kimisinde 30 günde ehliyet veriyoruz yazıyor. Oda şöyle oluyormuş yapılan yazılı sınavı her ay elektronik olarak yapılıyormuş o yapıldıktan sonrada direksiyon sınavı yapılıp kısa sürede ehliyet alabiliyormuşsun. Gidip konuştuğun kurslara bunuda sorabilirsin var mı diye.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Doğum günümde yazıldım ehliyet kursuna. :D
5 gün teorik ders oldu bizim. 2 gününe müfettiş geliyor sadece, haber veriyorlardı gidiyorduk. Müfettiş yoklamasında 2 gün yok yazılırsan kayıt siliyorlar ama.
Teorik bitince bir hafta sonra direksiyon dersleri başlıyor. Ben haftada bir gidiyorum, maksat araba sürmek.

Kronolojik olarak ele alırsak:
8 Aralık 2017 : Kursa yazıldım. Bu arada 18' e girdiğim doğum günüm olur kendileri. :D
11-15 Aralık : Teorik ders. 5 gün. Ben 2 gün gittim, çok sıkıcı gitme. Kitap verecekler otur onu oku.
17 Ocak 2018 : E- sınava gireceğim. Bir lisenin bilgisayar sınıfında olacak. Biter bitmez sonuç elimde.
27 Ocak 2018 : Direksiyon sınavı.
Sonrasında trafik şubeden randevu falan alınıyor o süreç sancılı biraz. Kısaca iki ay içinde alırsın ehliyeti. Belki daha kısa sürede de alınır, benim vakit tam sene sonuna geldi.

Masraf ortalama 1500-2000 Tl arası. 1000 kurs, 500 küsür emniyet cukkası, 170' de sınav harcı sanırım. He kurs ücreti yerine göre değişir, bilemem.

Bu anlattıklarım; kursa, hocaya, yaşadığın yere göre değişebilir. Benim sürecim böyle sadece. Sonra niye bende böyle değil demeyin.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
21 yaşındayım halen ehliyetim yok. Bu sene alacağım ama. Oda araba alma planlarım olduğu için, bahane maksat. Benim arkadaşlarımda 18'ine basar basmaz almak için çıldırmışlardı, ben metrobüsümden memnun olduğum için sanırım hiç yeltenmedim.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
21 yaşındayım halen ehliyetim yok. Bu sene alacağım ama. Oda araba alma planlarım olduğu için, bahane maksat. Benim arkadaşlarımda 18'ine basar basmaz almak için çıldırmışlardı, ben metrobüsümden memnun olduğum için sanırım hiç yeltenmedim.
İstanbul' da araç kullanmak mazoşist bir eğlence olabilir bence. Hiç gitmedim İstanbul' a fakat oradaki çileyi hissedebiliyorum, Allah düşürmesin.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Onlar yazılı sınavlar. Bildiğimiz optik kağıtlı falan. Tercih eden için. Onun haricinde bilgisayarlı e-sınav oluyor sürekli, belirlenen bir okulun bilgisayar sınıfında. Tık tık işaretliyorsun, kalem kağıt yok. 2018' den sonra yazılı tamamen kalkacak e-sınav olacak hep deniliyor ama bilemiyorum.

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Onlar yazılı sınavlar. Bildiğimiz optik kağıtlı falan. Tercih eden için. Onun haricinde bilgisayarlı e-sınav oluyor sürekli, belirlenen bir okulun bilgisayar sınıfında. Tık tık işaretliyorsun, kalem kağıt yok. 2018' den sonra yazılı tamamen kalkacak e-sınav olacak hep deniliyor ama bilemiyorum.
Anladım:)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ben de sizin gibi aynı şekilde hevesliydim. 18 yaşımı doldurmadan kursa kayıt yapmıyorlardı o zamanlar. Yalnız ben 2002 yılında aldım ehliyeti, o yüzden bilgilerim pek güncel değil.:)

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
1763 lira cezası var. Benim kursta yakalanıp ceza yedikten sonra ehliyet almaya karar veren kekolar doluydu. :D
1 sene muayenesiz, sigortasız, egzozlu, tesisatlı, heryerı macunlu broadwayla gezdik. Boğazın ortasında yolda kaldık da polis geldi vurdurmaya yardım etti devam ettik :D bir allahın kulu bana 2000TL ye ehliyet aldıramazdı :D

yybulut

Asfalt Kurutucu
14 Ocak 2018
25
32
645
26
Adana
Marka
BMW
Yanlış hatırlamıyorsam yazılı sınavdan en az 1 ay önce sınav için kayıt yaptırmak gerekiyordu bu son dönemde.Ben de ehliyeti alalı 1 sene oldu prosedür değişmediyse durum aynıdır.İyi biliyorum çünkü sınava 25 gün kaldığı için kayıt yaptıramamış ve o sınavdan 3 ay sonraki sınavı beklemek zorunda kalmıştım.
Bence sabırsızlık sorunun varsa öncelikle o konuyla ilgilen çünkü ehliyetin birkaç gün yüzünden en az 3 ay ertelenince hiç hoş olmuyor :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım