Elektrikli yerli Otobüs ve otomobil hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Son zamanlarda okuduğum haberlere göre temsa ile ortak yapım %100 elektrikli yolcu otobüsleri tanıtıldı geçenlerde 70 km menzile sahip 8 dk da şarj olabilen tamamen elektrikli yerli toplu taşıma araçları yerli otomobilde ise durumlar farklı elektrikli 100 km lik motora ek menzil arttırıcı bir sistem geliştirilmiş jenaretör sistemi araca hem batarya hem elektrik sağlıyor yakıt ile şarj alt yapısı gelişinceye kadar bu sistem kullanılacakmış 5 saatte full şarj olabiliyormuş.Bildiğiniz tesla modeli uyuglanmaya çalışılıyor.
Sizin görüşleriniz nelerdir arkadaşlar eğer bu araçlar haya geçerse toplu taşıma ve ticari taksilerde diesel devri kapanmış gibi olacak bunun ekonomiye ve ülkeye ne gibi artıları olur buyrun görüşlerinizi alalım.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Sonucta hava ve ses kirliliği azalacak ülkemizden petrol çıkmadığı için kullanımı zorunlu hale getirilirse cari açık önemli derecede azalacaktır ben merakla beklemekteyim umarım çok kalitesiz veya tipsiz bir facia olmaz yada proğram rafa kalkmaz

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
inşallah benimde tek temennim bu iç dizayn ve tasarım konusunda ümitliyim ve öğrendiğim kadarıyla ilk olarak ticari taksilere zorunlu olacakmış gibi bir duyum aldım ama tam emin değilim

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
bence bu proje sadece türkiyede ki belediye otobüslerinde yürürlüğe girerse çok büyük katkı sağlar sadece istanbuldaki otobüslerin günlük yaktığı dizel düşünülce olursa büyük tasarruf elde edilmiş olur.bunu türkiye çapına yayacak olursak gerisini siz düşünün

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
Umarız ortaya güzel bir şey çıkartırlar. Bir sileceğin bile ar-ge çalışması aylar alabilir. Temennim gerekirse 10 yıl bekleyelim ama 10 yıl sonra gelen model ileriye bir atılım oluştursun. Başkalarının yaptığının daha altında bir şey geliştirmek marka oluşturmak için yeterli olmaz.

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
zaten ortaya iyi birşey çıkarırlarsa halk her zaman ki gibi desteğini esirgemez

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım