SORUN Elm 327 obd2 bluetooth

alfhonso

İnfazcı
Yönetici
Panpa puanı
34,454
Marka
Opel
  • Konuyu Başlatan
  • AdminCP
Arkadaşlar malum hepsiburada'dan geçtiğimiz günlerde elm327 obd2 bluetooth cihazı aldım.

Benim opel astraya bağladım, telefonla eşleştirdim.

Torque pro programını satın aldım. Uygulama ayarlarından obd2 adaptör ayarlarından bağlantı türünü ve bluetooth aygıtını seçtim. eş zamanlı bilgiye bastığımda obd2 ile bağlantı kurduğunu da gördüm, protokol yüklemeleri yapılmaya başlıyor saatler sürüyor ama ecu ile bağlantı kuramıyor.

Bi yerden sonra No response from ecu şeklinde bi hata da veriyor.

saçma sapan videolar dahil İzlemediğim video kalmadı gibi bir şey. Yazılanlara yapılması gerekenlere dair bir şey atlamıyorum gibi duruyor.

Sorunun kaynağı ile ilgili fikri olan var mı acaba ?

emert20

Panpa
Panpa puanı
5,488
Marka
Fiat
Bir siteden şöyle bir şey buldum ama bir dene abi istersen. "Araç profili" menüsünde "Tork konfigürasyon menüsü" nü girmeyi deneyin ve alt kısımdaki bağlantı protokol modunu "otomatik" ayarından "ISO 14230-4 (hızlı giriş, 10.4 kbaud)" olarak değiştirin.
Birde araç listesine baktığımda ya tam güncellemisler ya da eksik yazılmış senin motor seçeneğin yok ama bence H kasadaki motorla aynı protekole sahiptir.

alfhonso

İnfazcı
Yönetici
Panpa puanı
34,454
Marka
Opel
  • Konuyu Başlatan
  • AdminCP
Bir siteden şöyle bir şey buldum ama bir dene abi istersen. "Araç profili" menüsünde "Tork konfigürasyon menüsü" nü girmeyi deneyin ve alt kısımdaki bağlantı protokol modunu "otomatik" ayarından "ISO 14230-4 (hızlı giriş, 10.4 kbaud)" olarak değiştirin.
Birde araç listesine baktığımda ya tam güncellemisler ya da eksik yazılmış senin motor seçeneğin yok ama bence H kasadaki motorla aynı protekole sahiptir.
uuuuu hilmi bunu beğendi, tamamdır hacım deneyeyim

iLkErGnDgD

Profesör
Panpa puanı
101
Marka
Alfa Romeo
Başka uygulamalarla denediniz mi? bazen bir uygulama bir araca hitap edemiyor. Bende de aynı sorun vardı farklı uygulama yüklemiştim.

ysf.yalvacc

Takipçi
Panpa puanı
1
Marka
Volkswagen
Selamlar OBD2 yi android cihazdan tanıtmak için takılı vaziyetteyken aracınızı çalıştırın , bluetooth listesinden göreceksiniz bağlantı sağlandıktan sonra aracı stop edin yarım kontak kalsın bu şekilde ecuya bağlayabilirsiniz, ayrıca Torque vs programların apk adıyla çeşitli versiyonlarını googledan bularak deneyebilirsiniz , hayırlı günler olsun.

Munferit

Profesör
Panpa puanı
2,466
BT ile bağlantı yapan cihazlarda bu tarz hatalar çokça oluyor. En garantilisi WiFi ile çalışan modelleri. Laptoptan da çok daha detaylı bakılabiliyor hem. Suzuki'de sorunsuz çalışan BT cihazım, Stilo'da pek çalışası gelmedi, sürekli bağlantı koparıyor falan.

alfhonso

İnfazcı
Yönetici
Panpa puanı
34,454
Marka
Opel
  • Konuyu Başlatan
  • AdminCP
Selamlar OBD2 yi android cihazdan tanıtmak için takılı vaziyetteyken aracınızı çalıştırın , bluetooth listesinden göreceksiniz bağlantı sağlandıktan sonra aracı stop edin yarım kontak kalsın bu şekilde ecuya bağlayabilirsiniz, ayrıca Torque vs programların apk adıyla çeşitli versiyonlarını googledan bularak deneyebilirsiniz , hayırlı günler olsun.
BT ile bağlantı yapan cihazlarda bu tarz hatalar çokça oluyor. En garantilisi WiFi ile çalışan modelleri. Laptoptan da çok daha detaylı bakılabiliyor hem. Suzuki'de sorunsuz çalışan BT cihazım, Stilo'da pek çalışası gelmedi, sürekli bağlantı koparıyor falan.
bi deneyeceğim teşekkür ederimm

arjin

Profesör
Panpa puanı
170
Marka
Opel
bu tarz cihazlar genelde pek bir işe yaramıyor astra için yapabildiği maksimum şeyler turbo basıncı motor yükü gibi veriler bir de hata kodlarını silmek ama hata kodlarını göstermiyor maalesef eğer obd işine ilgiliyseniz opcom öneririm retrofit için de idealdir

alfhonso

İnfazcı
Yönetici
Panpa puanı
34,454
Marka
Opel
  • Konuyu Başlatan
  • AdminCP
bu tarz cihazlar genelde pek bir işe yaramıyor astra için yapabildiği maksimum şeyler turbo basıncı motor yükü gibi veriler bir de hata kodlarını silmek ama hata kodlarını göstermiyor maalesef eğer obd işine ilgiliyseniz opcom öneririm retrofit için de idealdir
Iıh o kadar maliyete gerek yok ya, denedim yine olmadı zaten pes ettim :)

Ozgur Gunes

Panpa
Panpa puanı
7,264
Marka
Volkswagen
Bilgisayardan bağlanmayı denedim mi? Elm327 nin yanında gelen cd de bikaç program oluyodu.

S.Asil

Panpa
Panpa puanı
2,230
Marka
Fiat
Bu ELM yi söküp bir şeyleri lehimlemek lazım diye biliyordum ben bayağı araştırmıştım @alfhonso bakındın mı hiç gral :)

alfhonso

İnfazcı
Yönetici
Panpa puanı
34,454
Marka
Opel
  • Konuyu Başlatan
  • AdminCP

Ozgur Gunes

Panpa
Panpa puanı
7,264
Marka
Volkswagen
ya denemedim de çok sıkıldım ya o kadar çok yöntemle uğraştım ki deneyesim gelmiyor artık camdan fırlatıp atacaktım dün
At gitsin kral, senden değerli mi, 3 kuruşluk cihaz zaten. Bağlanınca görebileceklerinin sayısınjn azlığından “ben bunla mı uğraşmışım” diyeceksin.

Moderatör tarafında düzenlendi: