emme manifoldu temizliği ve carbon clean

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Merhabalar bir kaç zamandır forumlarda bakınıyorum ama tam sorularıma cevap bulamadım, emme manifoldu temizliği ve carbon clean nedir neden yapılır, yapılır ise ne zamanda bir yapılmalıdır bu uygulamalar hakkında bilgisi ve ilgisi olan varsa bilgilendirebilirmi benide :D

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Bu sprey ürünleriyle hiç yapmadım ben. Manifoldu söküp tinerle temizledim ve bu şekilde temizlenmesini tavsiye ederim. Pistonlara ve supaplara ulaşma şansı yok ama spreylerin de bu parçaları ne kadar temizlediği hakkında fikrim yok. Manifoldu temizledikten sonra gaz tepkisi ve performans artarken yakıt tüketimi azaldı. Tabi bu araba 270.000 kmdeki lpgli bir corollaydı. Bir de Türkiyede yakıt kalitesinden dolayı gerçekten çok kurum oluşuyor özellikle hava filtresine dikkat etmek lazım

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Bu sprey ürünleriyle hiç yapmadım ben. Manifoldu söküp tinerle temizledim ve bu şekilde temizlenmesini tavsiye ederim. Pistonlara ve supaplara ulaşma şansı yok ama spreylerin de bu parçaları ne kadar temizlediği hakkında fikrim yok. Manifoldu temizledikten sonra gaz tepkisi ve performans artarken yakıt tüketimi azaldı. Tabi bu araba 270.000 kmdeki lpgli bir corollaydı. Bir de Türkiyede yakıt kalitesinden dolayı gerçekten çok kurum oluşuyor özellikle hava filtresine dikkat etmek lazım
bende sprey değil direkt söktürüp temizletmek istiyorum 143 bindeki beniznli corsamda gaz pedalı çok tepkisiz araba carbon clean yaptırıp üstüne emme manifoldu söküp temizletmek niyetindeyim

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
bende sprey değil direkt söktürüp temizletmek istiyorum 143 bindeki beniznli corsamda gaz pedalı çok tepkisiz araba carbon clean yaptırıp üstüne emme manifoldu söküp temizletmek niyetindeyim
Carbon clean yaptıranların çoğu bu işlem hakkında iyi yorumlar yapıyor ve tavsiye ediyorlar. İşlem sonrası şikayetçi olanlar azınlıkta. Sanırım bu noktada bu işlemi yapan iş yerlerinin kalitesine dikkat etmek lazım. Sen sanayi adamısın kimin daha iyi yapacağını bilirsin bir sorun oluşacağını sanmam. Manifoldu söküp temizleme konusunda doğru düşünmüşsün.

Bir de youtubeda chrisfix adlı bir kanal var, yanlış hatırlamıyorsam civic si ın emme borusundan seafoam sprey sıkarak temizleme yapıyordu. Buji yataklarından ince kamera sokup pistonların öncesi ve sonrasını gösteriyordu ve baya işe yarıyordu. Bu sprey bayadır aklımda ama sanayide bulamadım

Son düzenleme:

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Carbon clean yaptıranların çoğu bu işlem hakkında iyi yorumlar yapıyor ve tavsiye ediyorlar. İşlem sonrası şikayetçi olanlar azınlıkta. Sanırım bu noktada bu işlemi yapan iş yerlerinin kalitesine dikkat etmek lazım. Sen sanayi adamısın kimin daha iyi yapacağını bilirsin bir sorun oluşacağını sanmam. Manifoldu söküp temizleme konusunda doğru düşünmüşsün. Bir de youtubeda chrisfix adlı bir kanal var, yanlış hatırlamıyorsam civic si ın emme borusundan seafoam sprey sıkarak temizleme yapıyordu. Buji yataklarından ince kamera sokup pistonların öncesi ve sonrasını gösteriyordu ve baya işe yarıyordu. Bu sprey bayadır aklımda ama sanayide bulamadım
izledim o videoyu türkiyede bulamadım ama bende o spreyden , tam emin olayım işe yarıcağından hemen bulurum bir yer

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Carbon Clean'i arada bizim Ford'lara yaptırdık. 80-90bin km'de bir filan yaptırırız. Benim Corsa'yı da aldığımda yapıldı. Araba filtreleri yenilendiğinde bir ferahlar ya, onun gibi oluyor. Sanki motorun km'si düşüyor :) Atmosferik benzinlilerde böyle bir artı etkisi var. Nasıl yapıldığı konusunda ise daha iyi bilen uzman arkadaşlar var. :)

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Carbon Clean'i arada bizim Ford'lara yaptırdık. 80-90bin km'de bir filan yaptırırız. Benim Corsa'yı da aldığımda yapıldı. Araba filtreleri yenilendiğinde bir ferahlar ya, onun gibi oluyor. Sanki motorun km'si düşüyor :) Atmosferik benzinlilerde böyle bir artı etkisi var. Nasıl yapıldığı konusunda ise daha iyi bilen uzman arkadaşlar var. :)
Daha 46.000de yaptırmak lazım mı ben bunları hep dizel için diye biliyordum

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
emme manifoldu temzliği ve carbon clean yaptırcam abi o zaman ilk fırsatta :D

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Emre kankam bostancı sanayide bosch diesel center var, aracın yakıt hattına bağlayıp çok temiz bir şekilde carbon clean yapıyorlar aracın sesi bile değişiyor faydalı bir sistem ama dizel motorda manifold temizliği için sökmek gerekli ki kısa süre sonra yine aynı duruma gelecektir,
benzinli motorda bu tarz işlerle uğraşmaya gerek yok çok yüksek kmlerde enjektör temizliği yapılıyor 100 lira bir şey oda gerekmeyecek bir şey, atmosferikse manifold öyle şakır şakır kurumda dolmaz, ( lpg yoksa ) atmosferik motora bakımını yaptıktan sonra kafan rahat yüksek kmlerce bin knkcm

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Emre kankam bostancı sanayide bosch diesel center var, aracın yakıt hattına bağlayıp çok temiz bir şekilde carbon clean yapıyorlar aracın sesi bile değişiyor faydalı bir sistem ama dizel motorda manifold temizliği için sökmek gerekli ki kısa süre sonra yine aynı duruma gelecektir,
benzinli motorda bu tarz işlerle uğraşmaya gerek yok çok yüksek kmlerde enjektör temizliği yapılıyor 100 lira bir şey oda gerekmeyecek bir şey, atmosferikse manifold öyle şakır şakır kurumda dolmaz, ( lpg yoksa ) atmosferik motora bakımını yaptıktan sonra kafan rahat yüksek kmlerce bin knkcm
maaşı alınca ilk işim bostanı sanayi o zaman :D sadece carbon clean yeterli ise daha iyi benim için birde şu würth'un yakıt katkısı var enjektör temizleyici onun için ne dersin carbon clean dan sonra belli aralıklarla yaptırıyımmı onu da

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
maaşı alınca ilk işim bostanı sanayi o zaman :D sadece carbon clean yeterli ise daha iyi benim için birde şu würth'un yakıt katkısı var enjektör temizleyici onun için ne dersin carbon clean dan sonra belli aralıklarla yaptırıyımmı onu da
enjektörler için koyabilirsin ama carbon clean daha faydalı ama würth inde faydası olacaktır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım