En duygusal ve en mantıklı seçenekleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
İyi günler, arkadaşlar forumda birazcık sohbet edelim istedim.Konumuz şu: otomobil için kendinize ayırdığınız bütçe içerisinde(10.000 tl olur- 300.000 tl olur-tamamen alım gücünüze bağlı), sizin için en duygusal ve en mantıklı otomobil seçeneklerinizi öğrenmek istiyorum.
Konuyu biraz daha açmak gerekirse, duygusal olarak; her zaman almak istediğiniz ve alım gücünüzün olduğu fakat çeşitli sebeplerden dolayı hiç bir zaman cesaret edemediğiniz araçlar olarak düşünebilirsiniz.Neden cesaret edemediğinizi de yazabilirsiniz.
Mantıklı seçeneklerde ise aradığımız cevaplar ise, alım gücünüzün yettiği ve şu anki Türkiye'mizin koşullarınızda sizin için en mantıklı seçeneği arıyoruz.
Sanırım bir çok forumdaşımız zaten en mantıklı aracı kullandığını iddia edecektir, fakat asıl amaç duygusallarınızı keşfetmekte.:D:D:D(Konuda sigara yakmak, efkarlanmak serbesttir.) :D:p
Ben başlayım,
Duygusal Seçeneklerim:
1-)BMW E30 318is-320i-325i araştırmalarım doğrultusunda çok fazla düşmese de ara ara kendime ayırdığım bütçe içerisinde biraz da olsa alınabilir olan araçlar çıkabiliyor.
bmw_3_series_e30__wallpapers_1_b.jpg

2-)Peugeot 205 1.6-1.9 GTİ yine çok fazla düşmese de ara ara temizleri düşüyor ve her düştüğünde içimden bir parça kopuyor.
peugeot_205_1984_images_1_b.jpg

3-)Ford Sierra 2.0 GLS/CLX kendime ayırdığım bütçe içerisine rahatlıkla sığan bu RWD canavarı hiç bir zaman alma cesaretine erişemedim.
wallpapers_ford_sierra_1990_2_b.jpg

En mantıklı seçenekler.:D
1-)Renault Clio 1.4i(Şu an sahip olduğum araç, ayırdığınız bütçenin hepsini kullanmamak da mantıklı bir hareket kanımca):D
wallpapers_renault_clio_1996_1_b.jpg

2-)Citröen Saxo 1.4i
citroen_saxo_1996_images_1_b.jpg

3-)Skoda Felicia 1.3i
skoda_felicia_1998_pictures_3_b.jpg

Umarım konu hoşunuza gider, ve bir şeyler eklemek istersiniz, illa sizin aracınız olacak diye bir şey yok, aileniz içinde seçenekleri yazabilirsiniz.;)

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
1-) Kendimi bildim bileli 1952-55 model Studebaker Commander Starliner a bayılıyorum.İlk oyuncak arabama benzetmiştim gördüğümde sonra coupe tek kapı yanında bir de karakteri olduğuna inandırırsa gördüğüm araba beni; hasta oluyorum. Not: Aşağıdaki arabalar coupe,tek kapılılık içerir
1953-Studebaker-Commander-Starliner-Front.jpg

Duygusal seçeneklerimin başında gelir.Bu yüzden Commander.
2-) 1.sıradaki vintage den sonra 2 sene önce alamadığım içimde ukte kalan araba gelsin.Tek kapı tasarım 130 beygir atmosferik 950 kilo bir kült model.
STILL_NHB161126CS0630FL2_54_Together_MX5_15s.jpg

3-) 3.sırada 2.sıradaki arabayı alamadığım için(aileden izin çıkmadı). 3.sıradaki arabayı aldım.Sorunsuzluğu tasarımına çalışılmışlığı coupe oluşu.Ring üzerinde çalışılmış şasesi altyapısı vs vs
9fcb7045-e17c-455c-bd1e-7161ccf543d1.jpg

Son düzenleme:

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Duygusal olarak Golf istiyordum 1.2 tsi dsg ama zaten kredi çekmişken borca batmışken bir kredi daha çekmeye daha cesaret edemedim. Ben de gittim Fiesta 1.5 dizel aldım. İki yıla kendimi toparlarım , yakıttan da tasarruf ediyorum ve sonra mutlaka Golf'u alacağım,aklıma takmışım bir kere. :)

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Uzun zamandır alamayacağım araçlara bakmıyordum, şuan sigara kendi kendine yanmaya başlıyor. :D

Sesi, görüntüsü, karakteri ile çocukluğumdan beri hayranlığını duyduğum 1984 Model Porsche 911:

PORSCHE-911-Turbo-33-930-1984.jpg

Mantık ve duygusal karışım ile istediğim araç 2002-2003 2.0 Clio.

5568387271_6de28bfb43_b.jpg

Maalesef ne duygusal ne de mantıklı duygusal olarak ikisinden birini alamadım. Zaten Porsche almak imkansızdı. :(

Şuan kullandığım araç Megane 1 Coupe 1.6 Litre:

yaarkaan

Asfalt Kurutucu
25 Ara 2017
52
41
670
Ekonomik ozgurlugumu sagladiktan sonra;
Valla duygusal e46 M3 hatta oyle bir hayal ki alip neredeyse butun parcalarini sifirlayip disaridan csl gorunumu verip (tavanda sunroof kalacak :))
Carbonshwartz rengine boyayip icini bildigim kadariyla individualler de olan ozel bir taba derisi yapip harman kardon ses sistemli klimali ozel mi ozel bir keyif arabasi toplamak. Fakat Turkiye'de yasadigim surece cok zor. Bir sekilde yurt disinda yasamaya baslarsam ve ekonomik durumum da el verirse yapmayi cok istiyorum.

Elbette yurt disinda yasarsam vagon bir guclu 5 serisi veya tesla tarzi bir araba mantikli olacaktir diye dusunuyorum.
Turkiye'de yasadigim surece ise herhalde en fazla alabilecegim bir a3 golf passat varinat tarzi bir araba olur ve yeterli gelir diye tahmin ediyorum.

Evet bunlar biraz gelecek plani ve hayallerimi iceriyordu suan Eshot dolmuslar ve yuruyerek idare ediyorum alabildigim surece annemin arabasini aliyorum.

Ve yine biraz belki hayal belki planla icerikli seneye yaz work and travel'dan donerken cebimde 3000$ a yakin bir para kalirsa(ki kalmasi icin baya bir ugrasacagim gibi duruyor) twingo veya ford ka tarzi bir araba almak suan icin en yakin hedef :)

boris-M5

Profesör
30 Eki 2016
803
1,219
2,270
istanbul
Marka
Peugeot
En mantıklı olanı aldığımda buydu; 4 cam oto,klima,2 airbag,abs,dizel(az yakıt),yere alçaklık,ucuzluk
hyundai_accent_2004.jpg

Yüke girip alabildiğim ama bi yandan alamadığım araçlar;
99ae998ca3bcdc2f315086d6d179bb9c.jpg

EVO görünümlü lancer (sadece görünümlü)
peugeot-207-rc-4.jpg

207 rc
Benzin fiyatları,arabanın pahalılığı,yolların berbat olması vs. vs. Belki lancer gerçekleşir hayırlısı.
Ama elimdekiyle mutluyum,seviyorum keratayı

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım