En rahat bulduğunuz koltuklara sahip araçlar neler?

furkanka

Asfalt Kurutucu
16 Eyl 2016
1
2
545
merhaba bir araştırma yapıyorum . sizlerin desteğinize ihtiyacım var. bindiğinizde sizi evinizde hissettiren konforlu, ergonomik koltuklara sahip araçlar nelerdir? marka ve model şeklinde yazabilirsiniz. Teşekkür ederim

AYKUL

Asfalt Kurutucu
30 Eyl 2018
69
123
610
İstanbul
Marka
Skoda
Mercedes S serisi
Sağ arka koltuk harika.İstediğiniz ayarı yapabilirsiniz ve TV koltuğu gibi ayağınızı da uzatabilirsiniz.
Ön koltuk ise ayrı güzel.Düz yolda çok rahat, viraja girince bel destekleri sıkılıyor ve kaymanızı engelliyor.
Tabiki bu koltuklar opsiyon ve çok pahalı.Ama S serisi alabilecek kadar param olursa (umutsuz yaşanmıyor :)) kesinlikle bu opsiyonları da alırım.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kia Carnival. Gümrüğe aracı teslim ederken koltuklarını söktük öyle verdik. Evde kullanmak için altına doğru bir bağlantıyı ve temizliğini bakımını bekliyor. Aşırı rahat.
VW'in şu opsiyonel koltukları var orası burası ayarlanan. Şimdi adını unuttum. Onlar çok rahat.
Mercedes S serisi
Sağ arka koltuk harika.İstediğiniz ayarı yapabilirsiniz ve TV koltuğu gibi ayağınızı da uzatabilirsiniz.
Ön koltuk ise ayrı güzel.Düz yolda çok rahat, viraja girince bel destekleri sıkılıyor ve kaymanızı engelliyor.
Tabiki bu koltuklar opsiyon ve çok pahalı.Ama S serisi alabilecek kadar param olursa (umutsuz yaşanmıyor :)) kesinlikle bu opsiyonları da alırım.
Koltuğu geçtim evde böyle rahat yatağım bile yok hocam. O başka bir seviye :D

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ben s ve 7 serisine atlayamadım onu bilemiyorum ama a6 nın çok rahattı hem sarıyor hem yormuyordu. Ankara-İstanbul yaptı yorulmadım desem yeridir.
Bizim eski taunus vardı gri renk 87 model 1.6 gl bi onun koltuğu bir de meganın koltuğu yumuşacıktı, rahattı..
Focus için aynı şeyi söyleyemeyeceğim..

Edit : A6 demisim ama a8 L idi araç.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Vallahi bu zamana kadar rahat koltuklu araçlara bindiğim oldu ama ' ne rahatmış be ' dediğim hiç olmadı. Muhtemelen bu iş için özel tasarlanmış koltukları deneyimleyebilirsem bu cümleyi kurarım. Ama onun haricinde deneyimlediğim en yumuşak koltuk citoren c4'de, en sert koltuk ise ( cidden tahtadan hallice ) corsa D

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
DS7 Crossback'in opsiyonel elektrikli yatar arka koltukları ve RR Phantom 8. Bunlar beni baya tatmin etmişti. A8 Long ve 7'i tam hatırlayamıyorum. S Class cok guzel değildi ama sadece kafaligi rahattı.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Sadece bazı modellerde bulunan ( birisi 93 toplamaydı donanım bilgisini bilmiyorum diğeri 2001 orijinal 179.000 kmde slx 1.6 i.e.) tofaş kartalların koltukları.Gördüğüm teknolojiden en uzak ama bir o kadarda bindiğim en rahat koltuktu.Sanırım sadece sünger olmasından kaynaklı.Bu arada renkleride standart değildi 93 model olanın çok güzel bir sarı diğerinin güzel bir mavi rengi vardı.Tofaş hakkında bilgisi olan varsa aydınlatsın o koltukları unutamam.

Fd6 civic koltuklarını da oldum olası eve götürmek istemişimdir özellikle bej renk olanı

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,285
1
9,436
4,970
kocaeli
Astra G'nin elegance donanımında gelen kadife koltukları his olarak çok güzeldi demeye geldim ama Rolls Royce Phantom, Maybach falan gördüm gidiyorum.
Bende B6 passatin on koltukları demeye gelmiştim ama demeden gideyim , neyse yazmış bulunduk bu arada ama neyse siz beni yazmadı varsayın.

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Audi A6 (C6)
Mercedes-Benz 200E (W124)

E segmentin ötesine gidemedik daha.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Arkadaşın Perte yakın broadwayin koltukları çok rahattı.
Benim taunus gls ama gts koltuğu var kafaligi öne arkaya ayarlaniyor aşırı seviyorum. Gls koltukları güzel değildi bu kadar.
İçinde bu yazıyı yazdığım symbol un koltukları güldürmüyor ama öldürmeye yaklaşıyor. Aşırı olmasa da dandik..
Bu arada konu aşırı güzel. Çok beğendim

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sadece bazı modellerde bulunan ( birisi 93 toplamaydı donanım bilgisini bilmiyorum diğeri 2001 orijinal 179.000 kmde slx 1.6 i.e.) tofaş kartalların koltukları.Gördüğüm teknolojiden en uzak ama bir o kadarda bindiğim en rahat koltuktu.Sanırım sadece sünger olmasından kaynaklı.Bu arada renkleride standart değildi 93 model olanın çok güzel bir sarı diğerinin güzel bir mavi rengi vardı.Tofaş hakkında bilgisi olan varsa aydınlatsın o koltukları unutamam.

Fd6 civic koltuklarını da oldum olası eve götürmek istemişimdir özellikle bej renk olanı
Sarı tonlarındaki koltuklar eski Doğan L, Doğan SL, Şahin vb. arabalarda kullanıldı. SLX'lerde mavi olanlar kullanıldı. Kadife döşeme olanları Tempra koltuğu diye geçer. Hakikaten Kuş serisinin koltukları aşırı rahattır. Tempra koltukları diye geçen o koltuklar, aynı rahatlığın bir tık ileri seviyesidir. Bugün çoğu arabada o kadar rahat koltuk yok.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,693
2
9,626
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Opel-Insignia-Sports-Tourer-304544-800x445.jpg

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,034
3
4,925
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
89 model Şahin 5 vites'in koltukları diyeyim.O kadar pofuduk ve konforlu geliyor ki insana,hiç sevmememe rağmen oturasım geliyordu araçta.Birde 2001 model Polo Classic'in koltukları.Şahin'in ki kadar yumuşak olmasa da sarma ve pozisyon olarak çok rahat.

Eskiden üreticiler bu işi daha iyi yapıyormuş sanırım,bizim 2011 model Terios'un koltukları bunlar kadar rahat değil mesela deri olduğu için hem terletiyor hem de biraz gergin ve yapay bir deriye sahip.2017 model B9 kasa Dynamic A4'ün koltukları da beklediğim kadar rahat değildi mesela,Terios için bir şekilde eyvallahı oluyor insanın ama A4'e gelince yok artık diyorsun.Tamam baz donanım olabilir lakin en azından konforu azıcık serpiştirselermiş çok iyi olacakmış,illa Recaro koltuklara muhtaç etmemesi lazımdı insanları.

Son düzenleme:

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
89 model Şahin 5 vites'in koltukları diyeyim.O kadar pofuduk ve konforlu geliyor ki insana,hiç sevmememe rağmen oturasım geliyordu araçta.Birde 2001 model Polo Classic'in koltukları.Şahin'in ki kadar yumuşak olmasa da sarma ve pozisyon olarak çok rahat.

Eskiden üreticiler bu işi daha iyi yapıyormuş sanırım,bizim 2011 model Terios'un koltukları bunlar kadar rahat değil mesela deri olduğu için hem terletiyor hem de biraz gergin ve yapay bir deriye sahip.2017 model B9 kasa A4'ün koltukları da beklediğim kadar rahat değildi mesela,Terios için bir şekilde eyvallahı oluyor insanın ama A4'e gelince yok artık diyorsun.Tamam baz donanım olabilir lakin en azından konforu azıcık serpiştirselermiş çok iyi olacakmış,illa Recaro koltuklara muhtaç etmemesi lazımdı insanları.
Yeni nesil+deri koltuklarda çok lüks değilse rahatlık beklememek gerektiği düşüncesindeyim.Özellikle audiden.B8 audi s line koltukları da yumuşaklıktan uzak koltuklar.45.xxx kmdeki arabanın koltuklarında bir kaç bölge dışında aşınma yoktu uzun ömürlülük konusunda iddaalı olmak istiyorlar sanırım.
B9 kasa baz donanımda deri koltuk sunmuş olmasına dua edilmeli bence çünkü b8 de en sevmediğim konu buydu :mad:

TheTurkishStig

Asfalt Kurutucu
18 Ocak 2018
66
35
520
W211 mercedes.O arabadan sonra daha rahatına oturduğumu hatırlamıyorum.
Eski mercedesler de hep çok rahat gelmiştir her ne kadar mercedes sevmesemde..

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,034
3
4,925
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Yeni nesil+deri koltuklarda çok lüks değilse rahatlık beklememek gerektiği düşüncesindeyim.Özellikle audiden.B8 audi s line koltukları da yumuşaklıktan uzak koltuklar.45.xxx kmdeki arabanın koltuklarında bir kaç bölge dışında aşınma yoktu uzun ömürlülük konusunda iddaalı olmak istiyorlar sanırım.
B9 kasa baz donanımda deri koltuk sunmuş olmasına dua edilmeli bence çünkü b8 de en sevmediğim konu buydu :mad:

Deri koltuğu standart sunmaları güzel birşey bir de kaliteli deri dediğiniz gibi uzun ömürlü görünüyor ve kaliteyi hissettiriyor ama,konfor yoksa bunların bir anlamı yok kanımca.B9 kasa da birçok şeyi standartlaştırdılar mesela Xenon far gibi,Drive Select gibi,ortası büyük yarı dijital yarı analog göstergeler gibi ki çok güzel o göstergelerde.Ama birçok yerden de kısmışlar mesela arka koltuklarda havalandırma olmaması gibi,bu gerçekten şaka gibi.Ben ilk gördüğümde hatalı üretim mi diye düşündüm gerçekten.Sonra koltuk başlıklarının ileri geri gidebilme özelliği yok ki bu da çok aradığım bir özellik oldu.Diğeri ise bel desteği,bunun da kesinlikle olması gerektiğini düşünüyorum.

Velhasıl bence deri koltuk yerine daha konforlu koltuklar sunabilirlerdi,ille de deri olmasına gerek olmadığını düşünüyorum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım