En Sağlam SingleDIN Teyp Önerileriniz... Buyrun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mertus

Senkromeççi
29 May 2018
2
6
95
33
İZMİR
Merhabalar Herkese,

Forumda yeniyim ve birçok şey öğreneceğime de eminim. Buraya gelme nedenim tamamen Sinan KOÇ YouTube videolarıdır. Bu vesileyle kendilerine de saygılarımı iletmek ve hepinize şimdiden Hoşbulduk demek isterim.

Henüz bir aracım yok ancak almak üzereyim. (Golf5 veya Civic vtec2) Benim için araçta en önemli noktalardan birisi de müzik. Elimde eski aracımda kullandığım Sony xplod sub var ve başka hiçbirşeyim yok. Daha önceki araçtan deneyimlediğim DoubleDIN teypler hoşuma hiçmi hiç gitmedi. Bugün gözüme çarpan "Sony MEX-XB100BT" ürünü de heryerde stokları tükenmiş durumda.

Aklınızda olan, eşinizin dostunuzun ya da sizin kullandığınız, ses kalitesine ve ürün kalitesine güvendiğiniz içerisinde Bluetooth ve iPod bağlantı desteği mutlaka olan teyp varsa önerilerinizi şimdiden almak isterim.

Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,184
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Öncelikle foruma hoşgeldiniz.
Ben de aracıma bir ara ses sistemi revizyonu düşünüyorum. Gözüme çarpan ilk cihaz yazdığınız model olmuştu. Sonra altına farklı görüşler yağdı. Bazıları bayağı faydalıydı. Benim bu konudaki cehaletime bir nebze iyi geldi, bayağı bir yol gösterdi. :) Aşağıdaki başlığa göz atabilirsiniz.
https://www.otopark.com/forum/threads/müzik-sistemi-revizyonu.4950/

mertus

Senkromeççi
29 May 2018
2
6
95
33
İZMİR
Öncelikle foruma hoşgeldiniz.
Ben de aracıma bir ara ses sistemi revizyonu düşünüyorum. Gözüme çarpan ilk cihaz yazdığınız model olmuştu. Sonra altına farklı görüşler yağdı. Bazıları bayağı faydalıydı. Benim bu konudaki cehaletime bir nebze iyi geldi, bayağı bir yol gösterdi. :) Aşağıdaki başlığa göz atabilirsiniz.
https://www.otopark.com/forum/threads/müzik-sistemi-revizyonu.4950/

Merhabalar, evet sizin konunuzu da şimdi okudum. Ama teybi birkaç youtube videosuyla da daha iyi inceleyince aslında güzel olduğuna kanaat getirmiştim ben.

Zaten aslında 100w çıkışa ihtiyacımız yok diye düşünüyorum. Kapı hoparlörleri ve arka hoparlörleri de yine birer preamp ile güçlendirerek beklediğimiz kaliteye ulaşabiliriz diye düşünüyorum. Dolayısıyla 50 veya 55w çıkış veren bir teyp de işimizi görecektir.

Kaliteli ses almak için öncelikle yalıtım, mümkünse yeni ve sağlam kablolar ve bence homojen marka dağılımında fayda var. Eğer amfi kullanılıyorsa da enerji kablosu aracın sağından geliyorsa, ses kablolarının da aracın solundan gelmesi gerekiyormuş. Amerikalı bir youtube kanalında izlemiştim. Paraziti önlüyor diyorlar.

Bende sizinkinin dışında aracın içinde mükemmel bir bass duyma isteği var. Ama öyle mahalleye dinletmelik değil, sadece içeride güzel ses için. Zamanında büyük bir arabam vardı ve 2000w gücüne ulaşabildiği söylenen bir hoparlör aldım. Muhtemelen onu kullanacağım.

c6bb20fc89a1ab8c8b3e10c726a501f4.jp2

Hususiyetle SingleDIN istiyorum. Hatta yeni gördüğüm DoubleDIN olan ama ekransız modeller de var. Onları da değerlendirebilirim. Mesela aşağıdaki ürün, beğendiğimiz ürünün DoubleDIN versiyonu

WX-XB100BT
4686b616ccc955c8de364374f8990aea.png

Sent from my iPhone using Tapatalk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım