enjektör temizleyici

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,028
1
1,095
2,570
Ankara
Marka
BMW
selamlar.
e87 116i aracımıza giderken ankara-fethiye arasına giderken motul’un enjektör temizleyici katkısını attım.
araç genelde şehir içinde kullanılıyor.
dönerken de würth’ün enjektör temizleyicisini atsam zarar verir mi sık zamanda bu kadar katkı atmak?
toplam 1600km civarı yol yapacak.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
896
1
1,710
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Turbo beslemeli dizel aracımda ara ara dizel enjektör temizleyici katkı kullanıyorum. Yani 50k km'de 2 kere falan. Avantaj veya dezavantaj görmedim.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,383
2
3,006
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
selamlar.
e87 116i aracımıza giderken ankara-fethiye arasına giderken motul’un enjektör temizleyici katkısını attım.
araç genelde şehir içinde kullanılıyor.
dönerken de würth’ün enjektör temizleyicisini atsam zarar verir mi sık zamanda bu kadar katkı atmak?
toplam 1600km civarı yol yapacak.

Bir süre ben de kullanmıştım her 5bin km’de bir şeklinde. En ufak bir yarar ya da zarar görmedim. Bakımlarda da aynı şekilde herhangi bir fark göremedi ustalar. Genelde her altıncı depo dolumunda kullanmayı tavsiye ediyorlardı.

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
gerek yok.. başka bir depoya saklayın bence.. dikkat etmeniz gereken kısım 1 kutuyu 1 depo ile kullanın.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Kaliteli marka alın. Üzerinde ne kadar yakıta koyulması gerektiği yazar buna muhakkak dikkat edin. LM'nin bir ürünü mesela 60L yakıta göre, bunu 20L yakıta atıp, enjektörlerini yakan çok kişi gördüm. Seyrelme oranı önemli.

Fayda görür müsünüz? Şüpheli.
Zarar görür müsünüz? Dikkat etmezseniz evet.

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
Kaliteli marka alın. Üzerinde ne kadar yakıta koyulması gerektiği yazar buna muhakkak dikkat edin. LM'nin bir ürünü mesela 60L yakıta göre, bunu 20L yakıta atıp, enjektörlerini yakan çok kişi gördüm. Seyrelme oranı önemli.

Fayda görür müsünüz? Şüpheli.
Zarar görür müsünüz? Dikkat etmezseniz evet.

evet kutu üstündeki miktar önemli gerçekten.. Lıquı nin yabancı sitesinde özellikle bu konuya vurgu yapılmıştı.. farklı derişim oranlarının önlenemez ısı değişiklikleri yapabileceği yani..

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
1 depoda temizlemeyen, 2. Depoda da temizlemez boşverin derim. Çok düz bir mantık oldu lakin açıkçası bu ürünler bana para tuzağı gibi geliyor. Günümüz kimya bilimiyle enjektörü, motoru vb temizlemek bence ArGe yapmaktan geçer ve yapılabilir. Sanayideki ustaların fikrine bakınca ise net bir fark gören yok. Demekki para tuzağı gibi geliyor bana.
Kaliteli Yağ ve Düzenli Yağ değişimi + Kaliteli Yakıt ikilisi ve bence bundan daha önemlisi soğuk motora yüklenmemek, sürekli düşük devir kullanmamak gibi sürücünün davranışı. Kaliteli yakıt kullanmak dolayısıyla marka yakıt almak da bence suistimal ediliyor. Bilindik markalardan alıp da Erkenden Dpf dolduran kurum biriktiren kişiler tanıyorum. İstasyon Markadan daha önemli diye düşünüyorum

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,028
1
1,095
2,570
Ankara
Marka
BMW
herkese çok teşekkür ederim.
araç sürekli şehir içinde kullandığımdan dolayı dönüşte de atayım diyecektim ama gerek yok diye düşündüm.
seyreltme oranına da çok dikkat ettim motul’ın enjektör temizleyicisini almıştım ve 70LT diyordu ona göre ayarlayarak koydum.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,028
1
1,095
2,570
Ankara
Marka
BMW
Ben micraya ilk aldığım zamanlar 4 5 depo ard arda attım ama sensör yok bişey yok öyle de bir durum var, yeni araba için iyi olmayabilir
micraya ben de attım bakımında.
bir değişiklik yok valla.
ama bakım sonrası performans bariz arttı.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım