Erzurum'da Hyundai bayi üçkağıtçılığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,770
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şaşıracak bir şey yok bunu bir çok marka yapıyor maalesef. Bir de pişkin pişkin ' sen aracını satarken bize getir biz boyasızdır diye rapor veririz öyle satarsın ' diye alacak vatandaşı kandırmaya yönelik davranışta bulundukları gibi ' 37 bin liraya bu aracı senden alırız, 52 bin liraya da yenisini alırsın aradaki farkı ödersin ' diye akıllarınca seçenek sunuyorlar.
Bu vatandaşın yerinde olsam bunlarla da hiç uğraşmam. Mahkemeye verdiğim gibi, kırmızı aracımın üzerine beyaz büyük stickerlarla ' Bu bayii boyalı aracı sıfır diye satıyor, müşteriyi de mağdur ediyor ' diye yazar her gün plazanın önüne çekerim, trafikte de bu şekilde sürerim. Hadi bakalım araç değişimi yapmasınlar da görelim.

TheMachinist

Profesör
9 Eyl 2016
194
381
1,335
hyundai yakında o bayiye bi güzellik yapar.. kayseride iki hyundai bayisi vardı bir tanesi yan sanayi ürün kullandığı anlaşılınca assan tarafından bayiliği iptal edilmişti. benzer durumlar tüm markalarda karşımıza çıkabiliyor. demekki sıfır araç alırken de ustamızı götürüp baktıracağız...gerçi bu saatten sonra sıfır km almak imkansız da...

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Yaklaşık 2 sene önce bi arkadaşım maslak doğuş'dan Scirocco almıştı kırmızı renk, araca boya koruma falan yaptırmak için Meguiars'a götürdüğümüzde bize aracın boyanmış olabileceğini üzerinde çok fazla pütür olduğunu söylediler biz tabi şok olduk. Araca elletmeden hemen bi galerici abimizin boya ölçüm cihazı ile ölçüm yaptık bi daha şok olduk. Dedik belki cihaz arızalıdır işin ehli bi kaportacı abimize gösterelim diye tanıdığımızın yanına geldik. Kaportacı abimiz de boyanmış olduğunu söyleyince afedersiniz s*kerler böyle isi diyip Doğuş otonun yolunu tuttuk. Bize, böyle bir şeyin asla olmayacağını falan gevelediler. O an benim kafada ampul parladı. Dedim siz 2. el araç alırken boya ölçüm cihazı kullanıyorsunuz bizim aracımıza da bi ölçüm yapabilir misiniz? dedim. İşin rengi o sorudan sonra değişti işte adam kaçacak delik aradı :) yok ben sizi Müdüre yönlendireyim yok müşteri temsilcimize yönlendireyim falan. Biz tabi bağırıp çağırmaya başladıktan sonra -yetkili servisler böyledir bağırmazsanız, öperler- kabul ettiler durumu. Aracı geri alacaklarını, yerine boyasız olanı ile birlikte hediye olarak boya koruma+paspas takımı+32gb'lik usb ve 1 depo benzin hediye edeceklerini söylediler :)
Yani özetle; bu sadece bir markaya ya da bir servise bağlı bi durum değil. Bizzat yakın arkadaşım renault servisinde çalışıyor o bile kendi ağızı ile söyledi boyalı araç sattıklarını. Ayrıca "sen aracını satarken bize getir biz boyasızdır diye rapor veririz öyle satarsın" şerefsize diyecek çok şey var da neyse şimdi durduk yere ban yemeyelim :)

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Erzurum küçük yer. tam boy kaplat arabanı, çek bayinin önüne herkes görsün. onlar seninle uğraşsın...

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Erzurum küçük yer. tam boy kaplat arabanı, çek bayinin önüne herkes görsün. onlar seninle uğraşsın...

Yazdiklarin mantik olarak dogru ama erzurum u ve insanini bilen biri olarak yazayim.kesin aralarinda husumet vardir ondan yapmistir.rakip firmaya hizmet ediyordur bu arac gibisinden yorumlayan cok ciddi kesim olur.hatta araci teror orgutune destekten gözaltina alirlar :)

Araci saglam bulabilirsen ne mutlu sana

Yazdiklarimdan erzurum halki lutfen alinmasin.kotu niyet yoktur.kisisel yorumum

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Burası Türkiye... Mecbur mahkemelik olarak bayii ile ayrı, firma ile ayrı. Başka türlü halledemez şu koşullarda.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,770
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Erzurum olmazsa Hyundai'nin Türkiye merkezi neresiyse gider oranın önüne çeker aracı, o haldeyken hem bayiinin hem ana merkezin önünde aracın üstündeki yazılarla beraber fotoğraflarını çeker, Güney Kore'ye derdini anlatan bir maille beraber fotoğrafları gönderir. Mahkemeye ve Tüketici Hakları Derneği'ne başvuruda bulunur. Tanıdık bulabilirse tanıdık yoksa parayla daha büyük ajanslara haber yaptırır, sosyal medyaya videoları koyar her şekilde ifşa etmeye çalışır. Bu kadar şeye sıfır araba vermiyorlarsa aracı yakıp bayiiden içeri sok zaten.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Bir boya hikayesi de ben yazayım bari. 2011'de Maltepe Erel'den aldığımız Jetta'yı 1 sene sonra satışa çıkardık. Gaziantep'ten biri aradı, telefonda kısmen anlaştık ve adam İstanbul'a geldi. Haklı olarak otomobili göstermek istedi ve biz de aldık Pendik'e gittik. Aracın daha 4000 km'de olmasının ve çiziği dahi olmamasının verdiği güvenle aracı ustaya teslim ettik. Usta da kontrolden sonra demesin mi sol kapılarda ve motor kaputunda boya var. Tabi biz şok! Sıfır aracın boyalı çıkacağı aklımızın ucundan bile geçmeyeceği için sinirlendik ve babam suçsuz olan ustanın üstüne yürümeye kalktı. Sonra oradan ayrıldık ve Bostancı Sanayi'ye gittik. Orada da aynı yerlerin boyalı olduğu söylenince doğrudan Erel'e gittik. Durumu aktardık ve tabiki bize hikaye anlatmaya başladılar: yok fabrikada boyayı fazla atmışlar böyle şeyler olabilirmiş vs. Eksper gelecek bakacak falan derken bi' rapor verdiler ve satın alacak kişi de ikna olunca aracı anlaştığımız fiyata sattık.
Kanımca o araba kesinlikle boyalıydı zira b sütununda (sanırım arka kapının bağlantı yeriydi) dışı yuvarlak içi ongen şeklinde bir bağlantı elemanı vardı içi oyulmuş gibiydi kenarları da yuvarlatılmıştı sanki biri orayı sıkarken yalama yaptırmıştı. Bunun bir üretim hatası olduğunu varsaysak son kontrollerden geçeceğini de hiç düşünmüyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,770
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir boya hikayesi de ben yazayım bari. 2011'de Maltepe Erel'den aldığımız Jetta'yı 1 sene sonra satışa çıkardık. Gaziantep'ten biri aradı, telefonda kısmen anlaştık ve adam İstanbul'a geldi. Haklı olarak otomobili göstermek istedi ve biz de aldık Pendik'e gittik. Aracın daha 4000 km'de olmasının ve çiziği dahi olmamasının verdiği güvenle aracı ustaya teslim ettik. Usta da kontrolden sonra demesin mi sol kapılarda ve motor kaputunda boya var. Tabi biz şok! Sıfır aracın boyalı çıkacağı aklımızın ucundan bile geçmeyeceği için sinirlendik ve babam suçsuz olan ustanın üstüne yürümeye kalktı. Sonra oradan ayrıldık ve Bostancı Sanayi'ye gittik. Orada da aynı yerlerin boyalı olduğu söylenince doğrudan Erel'e gittik. Durumu aktardık ve tabiki bize hikaye anlatmaya başladılar: yok fabrikada boyayı fazla atmışlar böyle şeyler olabilirmiş vs. Eksper gelecek bakacak falan derken bi' rapor verdiler ve satın alacak kişi de ikna olunca aracı anlaştığımız fiyata sattık.
Kanımca o araba kesinlikle boyalıydı zira b sütununda (sanırım arka kapının bağlantı yeriydi) dışı yuvarlak içi ongen şeklinde bir bağlantı elemanı vardı içi oyulmuş gibiydi kenarları da yuvarlatılmıştı sanki biri orayı sıkarken yalama yaptırmıştı. Bunun bir üretim hatası olduğunu varsaysak son kontrollerden geçeceğini de hiç düşünmüyorum.
Geçmiş olsun hocam. Genelde sıfır araçlarda olan bu sorunların hepsi nakliyat sırasında gerçekleşiyor. Sonra boyayıp sıfır diye satıyorlar. Malum bayii de fabrikadan araçları satın alıyor kendi parasıyla ve dolayısıyla bu tarz mevzularda direkt üçkağıt yapıyorlar. İnşaallah bir daha başınıza gelmez, kimsenin başına gelmez.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
@tersiyer Size de geçmiş olsun.
Bu foruma böyle şeyler yazmayayım diyorum ama dayanamayacağım. Biz nasıl bir ülke olduk ya... Lanet olsun tamam Avrupa Birliği'ne girmeyelim, ama kalite standartlarını yakalamamızın ne mahsuru var... Çıtayı Ortadoğu seviyesine indirdik iyice. Son yıllarda çok fazla duyar olduk böyle şeyleri. Ben hala Opel Gürses rezaletini zirveye koyuyorum. Bu tarz ticaret ahlakıyla bağdaştırılamayacak başka olaylar da altını süslüyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,770
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu foruma böyle şeyler yazmayayım diyorum ama dayanamayacağım. Biz nasıl bir ülke olduk ya... Lanet olsun tamam Avrupa Birliği'ne girmeyelim, ama kalite standartlarını yakalamamızın ne mahsuru var... Çıtayı Ortadoğu seviyesine indirdik iyice. Son yıllarda çok fazla duyar olduk böyle şeyleri. Ben hala Opel Gürses rezaletini zirveye koyuyorum. Bu tarz ticaret ahlakıyla bağdaştırılamayacak başka olaylar da altını süslüyor.
Kesinlikle haklısın hocam. Bak benim aracım 2015 model sıfır aldım, 34 bin km oldu. Ama zaten içten içe acaba mı diyordum ki böyle olayları tekrar tekrar okuyunca pazartesi günü aracı sanayiye götürüp boya ölçüm cihazıyla baktıracağım artık. Gerçekten insanı şu ülkede yaşamaktan bile soğutuyorlar.

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Erzurum olmazsa Hyundai'nin Türkiye merkezi neresiyse gider oranın önüne çeker aracı, o haldeyken hem bayiinin hem ana merkezin önünde aracın üstündeki yazılarla beraber fotoğraflarını çeker, Güney Kore'ye derdini anlatan bir maille beraber fotoğrafları gönderir. Mahkemeye ve Tüketici Hakları Derneği'ne başvuruda bulunur. Tanıdık bulabilirse tanıdık yoksa parayla daha büyük ajanslara haber yaptırır, sosyal medyaya videoları koyar her şekilde ifşa etmeye çalışır. Bu kadar şeye sıfır araba vermiyorlarsa aracı yakıp bayiiden içeri sok zaten.
Genel merkezi Hyundai'nin İstanbul Bostancı/Kozyatağı. Her gün önüne koreli dayımızın Genesis makam aracı da çekiliyor maşallah. Hep önünden geçiyorum yerin.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,770
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Genel merkezi Hyundai'nin İstanbul Bostancı/Kozyatağı. Her gün önüne koreli dayımızın Genesis makam aracı da çekiliyor maşallah. Hep önünden geçiyorum yerin.
Mağdur olan vatandaşın mağduriyeti hala giderilmediyse bunları okuyordur inşaallah diyelim.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Geçmiş olsun hocam. Genelde sıfır araçlarda olan bu sorunların hepsi nakliyat sırasında gerçekleşiyor. Sonra boyayıp sıfır diye satıyorlar. Malum bayii de fabrikadan araçları satın alıyor kendi parasıyla ve dolayısıyla bu tarz mevzularda direkt üçkağıt yapıyorlar. İnşaallah bir daha başınıza gelmez, kimsenin başına gelmez.
Teşekkür ederim. Aslında distribütörün kendisinden almak en iyisi ama nasip olmamıştı. Evimiz Kartal Doğuş Oto'ya 5 dakika olmasına rağmen istediğimiz renk yok diye Erel'den almak durumunda kalmıştık. Bu sene gene bir Jetta alma sürecimiz oldu, hiçbir yerde olmadığı için mecburen Esenler'deki Avek'ten aldık, ordan da hiç memnun kalmadık.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Teşekkür ederim. Yani Avrupa Birliği'ni falanı geçtim, olduğumuz yerde sayalım yeter. Zira gün geçtikçe geriye gidiyoruz.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Teşekkür ederim. Aslında distribütörün kendisinden almak en iyisi ama nasip olmamıştı. Evimiz Kartal Doğuş Oto'ya 5 dakika olmasına rağmen istediğimiz renk yok diye Erel'den almak durumunda kalmıştık. Bu sene gene bir Jetta alma sürecimiz oldu, hiçbir yerde olmadığı için mecburen Esenler'deki Avek'ten aldık, ordan da hiç memnun kalmadık.
Avek aslında iyi bayidir biz aldığımız zamanlarda çok memnun kalmıştık.

Degisik Kahya

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
39
14
595
Böyle bir durumla karşılaşırsanız firmanın, bayinin önüne pankartlarla falan uğraşmayın haklıyken haksız duruma düşebilirsiniz, size dava açabilirler. Bayi kusrunu kabul etmezse hukuken ve sosyal medya aracılığıyla hakkınızı arayın.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,770
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Böyle bir durumla karşılaşırsanız firmanın, bayinin önüne pankartlarla falan uğraşmayın haklıyken haksız duruma düşebilirsiniz, size dava açabilirler. Bayi kusrunu kabul etmezse hukuken ve sosyal medya aracılığıyla hakkınızı arayın.
Sosyal medya'ya herhangi bir video yahut görsel koyup ifşa etmekle, bayiinin önünde ifşa etmek arasında ne fark var ? Ayrıca manevi tazminat davası mı açacaklar şirket onurumuz zedelendi diye. Sıfır aracı boyalı şekilde sattığı eksper raporuyla tescillenmiş ve dolandırıcılığı sabitlenmiş olup arkasında durmayan, müşteriyi mağdur etmeye devam eden bir bayiyi hangi avukat haklı görecek de dava açacak. Davaya mantıklı bir konu bulması bile mümkün değil. Ortada bir dolandırıcılık var ve dolandırıcılığı ifşa etmek herkesin sosyal görevidir. İsterlerse dava açsınlar, verdikleri avukat parasıyla kalırlar. Zaten hem videodaki haber ajansı hem de aracın sahibi Erzurum Hyundai Plaza diye ismi direkt belirtmiş. Dava açabilecek durumda olsalardı çoktan haber ajansına ve müşteriye açarlardı.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım