Esp Hangi Durumlarda Kapatılmalı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

1593575

Profesör
8 Eyl 2016
71
96
1,010
Ankara
Kışın hangi durumlarda esp kapamak gerekir.Bilen varmı ?

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
Hocam Noyanın videosunu aç izle esp başlıklı anlarsın

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
esp değil de traction control kapatılmalı oda karda ve çamurlu zeminde ,esp giden aracın viraj kabiliyetini arttırır ama tc araç kalkarken oluşabilecek fazla güç aktarımını keser ,buda patinajı engelleyip bir anda sizin bastığınız kadar değil aracın tutunabileceği kadar gaz yemesine sebep verir ama bu karlı ve çamurlu zeminde hareket etmenizi engeller.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Çok kar olan yerlerde veya dik kaygan, karlı rampalarda esp yi kapatmak lazım yoksa gazı keser kalırsınız orada.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Esp kapatma birader bugün mersinde yarı ıslak(nemli)zeminde baya virajda dans ettim yeni focusla benim için çok keyifliydide annanem ve annem baya çığlık attılar arabanın arkası çok açılınca.
Bir haftadir her viraja bilerek gazi birakip firlatiyom arabayi ben mesela gecen göcmen kavşağında iyi dans ettim :D noyan abinin dedigi gibi araba " lanet olsun!! " diyip birakti arkayi :) de sen yine arabada tekken yap bunlari yoksa kafa utuluyolar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım