KAPALI Euro Civic 1996 Alınır mı ?

yasineryigit

Elit Apaçi
13 Kas 2016
65
27
970
almayı düşünüyorum eksileri artıları nasıl bir araç teşekkürler

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Rover ile aynı altyapıya sahip. Dış tasarımda da, iç mekanda da bu belli oluyor. Ben de tasarımını çok beğenirim. Motoru bilinen sağlam uzun ömürlü Honda motoru. Hakkında bildiğim bu kadar.
Arkadaşım 3 yıl önce alıp 1 yıl kadar kullanmıştı. Yağını suyunu koydum, başka bir şeyine dokunmadım dedi. Bir de kullanımı çok rahat diyordu.

yasineryigit

Elit Apaçi
13 Kas 2016
65
27
970
Rover ile aynı altyapıya sahip. Dış tasarımda da, iç mekanda da bu belli oluyor. Ben de tasarımını çok beğenirim. Motoru bilinen sağlam uzun ömürlü Honda motoru. Hakkında bildiğim bu kadar.
Arkadaşım 3 yıl önce alıp 1 yıl kadar kullanmıştı. Yağını suyunu koydum, başka bir şeyine dokunmadım dedi. Bir de kullanımı çok rahat diyordu.
Rover ile aynı olduğunu biliyorum tek sıkıntım 20 yaş bir araba oluşu parçaları pahalımı bilginiz varmı

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Rover ile aynı olduğunu biliyorum tek sıkıntım 20 yaş bir araba oluşu parçaları pahalımı bilginiz varmı
E tabii parçalar ucuz olmaz. Spesifik olarak bu modeli bilmiyorum ama eski japon arabaları bazı parçalarda göz yaşartabilir. Bahsettiğim parçalar standart bakım parçaları değil, kaporta parçası vb. ekstralar. 20 yıllık araba olunca aldığınız zaman yürüyenindeki bilyalar dahil tüm aksamları bir kontrol ettirirsiniz. Motor soğutma, devirdaim sistemi ve şanzımanın durumu filan da bir kontrol edilir. Bir de frenleri hortumlarıyla filan komple elden geçirtirsiniz. Burada modele daha hakim arkadaşlar varsa kronik sorunlarından da bahsederse onlar da elden geçirilir. İlk aldığınızda böyle genel bir masraf ederseniz sonra baş ağrıtmaz, 20 yaşında da olsa güvenle binebilirsiniz.

Yakup♤34

Profesör
14 Kas 2016
547
1,373
2,470
İstanbul
almayı düşünüyorum eksileri artıları nasıl bir araç teşekkürler

arkadaşımda aynı araçtan vardı çok temizdi arabası arkadaşlarla aramızda şakalaşıyorduk bu temizlik konusunda..nazardan dolayı sanırım ufak bir kazası oldu.. toplamak için kolları sıvayınca kaporta aksamı ile ilgili parçalarda çok sıkıntı çekti.. uzun lafın kısası parçaları bulmakta çok zorluk çekti ve pahalıydı ..

yasineryigit

Elit Apaçi
13 Kas 2016
65
27
970
Ayrıca aracın üst konsoluna dokunduğumda yumuşaklık vardı ve beni çok şaşırttı deformede hiç yoktu gerçekten kaliteli malzeme kullanmışlar

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Bizde 1997 modeli vardı. Çok sessiz ve rahat bir arabadır. Arkası biraz hafif, ani direksiyon hareketlerine gelmiyor. Bir kaç kez savurttuğumu hatırlıyorum. Parça sıkıntısı yaşayacağınız da aşikar.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bende bi süredir araba araştırıyorum ve gözüm euro civiclere fena takılmış halde, Klasik hondadan farklı ingilterede üretilmiş bi araba ve donanım olarak diğer honda civiclerden çok daha iyi, 1,6ların hararet sorununu gördüm şaşırdımda biraz ben alırsam eğer 1,4 değil 1,6 alırım diye planlıyordum çünkü. Parça olarak pahalı evet ama o konfora o fiyata sahip olmanın bi bedeli elbette olacaktır diye düşünüyorum. O yaşta benzer arabalara baktığım zaman kilometreleri o kadar yüksek sayılmayacak düzeyde ve diğer honda civicler gibi gençlerin elinde yıpranmamış halde araçlar. Bu arada rover 400ler ile aynı kasaya sahip olduğu bir çok parçası da aynıymış.

Hararet sorunu ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsem düşünüyorum

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
piyasa üç aşağı beş yukarı aynı fiyatlar sanırım, Denizlide baktıklarımda ortalama o civarlarda. hayırlısı olsun 18500e biter o kazasız belasız binmek nasip olur inşallah :)

ahmet

Takipçi
13 May 2019
3
5
20
23
Marka
Ford
Bende bi süredir araba araştırıyorum ve gözüm euro civiclere fena takılmış halde, Klasik hondadan farklı ingilterede üretilmiş bi araba ve donanım olarak diğer honda civiclerden çok daha iyi, 1,6ların hararet sorununu gördüm şaşırdımda biraz ben alırsam eğer 1,4 değil 1,6 alırım diye planlıyordum çünkü. Parça olarak pahalı evet ama o konfora o fiyata sahip olmanın bi bedeli elbette olacaktır diye düşünüyorum. O yaşta benzer arabalara baktığım zaman kilometreleri o kadar yüksek sayılmayacak düzeyde ve diğer honda civicler gibi gençlerin elinde yıpranmamış halde araçlar. Bu arada rover 400ler ile aynı kasaya sahip olduğu bir çok parçası da aynıymış.

Hararet sorunu ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsem düşünüyorum
ben daha küçükken varmış babam da severek kullandığını söyler ben de 5 yaşındayken sattığımızı hatırlıyorum 1.6 motordu babamın dediğine göre araç hararet yapmaya başlamıştı babam 1 sene çok sıkıntı çektiğini daha sonra sıkıntının arabanın fanında olduğunu anladıklarını söyledi arabanın iki fanınıda değiştirdikten sonra bi daha hararet yapmamış ve 2 sene daha binip satmış şimdi babam da ford c max var ben de ehliyet alıyorum ehliyeti aldıktan sonra euro civic alıcam babama önerir misin dediğim de c max dan rahat tek arabam oydu dedi yani fanı değiştirdikten sonra gönül rahatlığıyla binilebilecek bi araba

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım