HABER F1 Azerbaycan GP: Bottas kazandı, Mercedes dörtledi!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Formula 1’de sezonun dördüncü yarışı olan Azerbaycan GP’yi Mercedes’in Fin pilotu Valtteri Bottas kazandı. Alman takımın şov yaptığı yarış ile ilgili tüm detaylar haberimizde!
Azerbaycan GP’de Mercedes pilotları duble yaptı!
Yarışa pole pozisyonunda başlayan Bottas, ilk virajda takım arkadaşı Lewis Hamilton’a karşı yaptığı başarılı savunma ile yerini korudu. Yarışın ortalarında liderliği geri alan Fin pilot, son turlarda yine takım arkadaşının baskısına maruz kaldı. Damalı bayrağı ilk sırada gören Valtteri Bottas, bu sezon ikinci galibiyetini alarak şampiyonada yeniden liderliğe yükselmiş oldu.

Bakü’de ikinci sırayı ise yine Mercedes’in beş kez dünya şampiyonu pilotu Lewis Hamilton aldı. Takım arkadaşının gerisinde yer alan Hamilton, son...

Okumaya devam et...

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Ferrari bu yıl beklentimin altında performans sergiliyor. Leclerc'ün Sıralama turlarında yaptığı kazadan dolayı 10. başlaması kötü oldu (sanırım sitede yanlış yazmışsınız 8 yazıyor.). Leclerc'ün başına böyle talihsizlikler gelmese çok daha iyi işler yapabileceğine inanıyorum.

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
Ferrari bu yıl beklentimin altında performans sergiliyor. Leclerc'ün Sıralama turlarında yaptığı kazadan dolayı 10. başlaması kötü oldu (sanırım sitede yanlış yazmışsınız 8 yazıyor.). Leclerc'ün başına böyle talihsizlikler gelmese çok daha iyi işler yapabileceğine inanıyorum.
Yok doğru 8.sırada başladı. Önündeki Raikkonen ve Gasly ceza alarak sıralamada geri düştüler.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım