F20 Ses Sistemi Geliştirme

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Arkadaşlar, 118 lci kasa var, eşimin araç, bugün biraz dolaştım ses sistemi çok leş gibi hakikaten.
Buna biraz para harcayıp adam etmek istiyorum.
Öneri verecek, veya öneri verecek bir kişiye / mekana / foruma yönlendirecek olur mu acaba?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Subigarage ama çok fiyatlar fena. Carvocal bi de 😊

Bedirhan51

Bedirhan ÖZDEMİR
Profesör
19 Şub 2019
69
75
1,010
22
Muğla
Marka
Fiat
Ben subigarage'nin tavrını beğenmiyorum şahsen. Tok satıcıyı oynuyorlar ancak 'biraz!' abartıyorlar ve Hakan abinin de dediği gibi fiyatlar ciddi pahalı. Carvocal kısmında ise YouTube'de ve Instangram'da videolarına sık sık denk geliyorum ve işçilikleri ortalamanın üstünde bence. ama gidip gördünüz mü derseniz bir tecrübem yok.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Carvocal işe yarar mı abi ya, içinden geçmesinler arabanın
Ben subigarage'nin tavrını beğenmiyorum şahsen. Tok satıcıyı oynuyorlar ancak 'biraz!' abartıyorlar ve Hakan abinin de dediği gibi fiyatlar ciddi pahalı. Carvocal kısmında ise YouTube'de ve Instangram'da videolarına sık sık denk geliyorum ve işçilikleri ortalamanın üstünde bence. ama gidip gördünüz mü derseniz bir tecrübem yok.

carvocal'i deneyimlemedim ama videoları ve yorumlarına bakılırsa olumlu yorumlar var

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Çok bir bilgim yok ama üstündeki kapı hoparlörlerinin aynı boyutta kaliteli bir hoparlörle değiştirilmesiyle iyi bir sonuç alınır bence. BMWyi hiç bilmiyorum ama çoğu markada zor bir iş değil. Üstündeki hoparlör sökülüp yerine aynı boyuttaki vidalanacak, hoparlörün arkasındaki 2 adet bağlantı ayağına eski hoparlörün + ve - çıkışları bağlanacak. Kapı pandizotunu kırmadan söküp takabilecek bir ses sistemi işiyle uğraşan dükkanda basitçe hallolur büyük paralar vermeye gerek yok.

Örneğin Ben linkteki ürünün 13cm lik versiyonunu aldım 1 ay önce. Stüdyo kalitesi beklemiyorsanız boyutuna göre gerçekten tatmin edici bir sesi var.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Tam bilgim yok ama bence ünite değiştirmek yeterli olur. Bmw de olsa genelde bütün firmalar ses çıkartsın yeter mantığıyla ünite koyuyor. Genelde de kaliteleri rezalet. Mesela ben hiç hoparlör işine girmeden sadece ünite değişerek baya bir kalite farkı yaşadım.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Tam bilgim yok ama bence ünite değiştirmek yeterli olur. Bmw de olsa genelde bütün firmalar ses çıkartsın yeter mantığıyla ünite koyuyor. Genelde de kaliteleri rezalet. Mesela ben hiç hoparlör işine girmeden sadece ünite değişerek baya bir kalite farkı yaşadım.
Üniteden kastınız ne anlamadım

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Aynı multimedya sistemiyle daha çok hoparlör olan donanım seçenekleri varsa üzerindeki ünite yeterli olacaktır. Örneğin Golf 5lerde Standart ses sistemi 4+2 yken yüksek donanımlarda arka kapılarda da ikişer tane hoparlör var ama teyp birebir aynı. İngilizceniz varsa yabancı forumlarda daha derin bilgi bulabilirsiniz.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,058
4,333
4,220
varsova
Marka
Porsche
ustundeki hoparlor(boyle mi yaziliyor!) cikarilip ayni boyutta bir ust kalite hoparlor takilirsa dusuk butceyle bir tik daha iyi ses alinabilir, JBL markanin uyumlu modeli vardi, youtube'da bircok installation videosu da var mahalle arasi bir ses sistemi yapan garaj bile isinizi gorebilir.

Daha iyi birsey istiyorsaniz, amplifier gerekecek burada 1000 euro ustunu goze almak gerekiyor (Turkiyede + vergi falan ne olur bilemiyorum)
Yakin zamanda baldizin 118iye taktirdik https://allegro.pl/oferta/bmw-f20-f...MI6bvht5r97gIVFUiRBR0r3AzPEAQYASABEgJX2fD_BwE

ilk defa duydugum bir markaydi, ses sistemi takan dukkan f/p urunu diye tavsiye etti ve baya kaliteli ses cikariyor.

Özkan Biçer

Asfalt Kurutucu
13 Ağu 2019
18
22
595
42
Marka
Subaru
Herkese merhaba,

Satıp montajını yaptığımız ürünleri piyasa işi ürünlerle kıyaslarsanız pahalıdır. Mercedes S kasa araçta clio ile kıyaslanırsa pahalıdır. Müzik sistemi alınacaksa mutlaka dinlenmeli ve öyle alınmalıdır. İş yerimize gelirseniz pahalı ürünlerimizi dinletiriz.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,058
4,333
4,220
varsova
Marka
Porsche
Herkese merhaba,

Satıp montajını yaptığımız ürünleri piyasa işi ürünlerle kıyaslarsanız pahalıdır. Mercedes S kasa araçta clio ile kıyaslanırsa pahalıdır. Müzik sistemi alınacaksa mutlaka dinlenmeli ve öyle alınmalıdır. İş yerimize gelirseniz pahalı ürünlerimizi dinletiriz.

mesela f20 icin hangi urunleri kullaniyorsunuz marka model urun numarasi verebilirseniz bakalim

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Eski goruslerinize gore micro precision bir tik daha kotu diyebilirmisiniz ? Eger cevabiniz evet iste distributorlugu aldiginiz icin sonucu cikacak cunku…
Distributorlugunu almadiginiz bir marka iyi olamaz mi mesela ? Acikcasi onereceginiz markayi coktan tahmin etmistim :)

Son düzenleme:

Özkan Biçer

Asfalt Kurutucu
13 Ağu 2019
18
22
595
42
Marka
Subaru
Eski goruslerinize gore micro precision bir tik daha kotu diyebilirmisiniz ? Eger cevabiniz evet iste distributorlugu aldiginiz icin sonucu cikacak cunku…
Distributorlugunu almadiginiz bir marka iyi olamaz mi mesela ? Acikcasi onereceginiz markayi coktan tahmin etmistim :)
İkisini de dinletelim siz karar verin hangisi daha iyi :D Bu arada micro precision marka hoparlörleri de halen satıyoruz. Her zaman daha iyisini bulunca terfi ederiz. Sabit fikirli olmak yanlıştır. Duymadığınız sistemler hakkında konuşmak ne kadar doğrudur sormak lazım size?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım